Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdırmak İçin

Posted in:

Düğün mekanı seçimi konusunda öneriler….

Düğün organizasyonunda düğün mekanı seçimi önemlidir.

Very bad!

Yaz mevsiminin iyiden iyiye kendini hissettirmesiyle birlikte düğün organizasyonlarında da canlanma meydana gelmiş ve insanlar sıcak havayı fırsat bilerek hayallerinin düğününe imza atmak için kolları sıvamıştır. Her insan ömrü boyunca yaşayabileceği, ruh eşi olduğunu düşündüğü kişiyi arar durur ve o kişiyi bulduğunda da bir ömür söz verirler. Düğün seremonisi bütün dünya ülkelerinde önemini koruyan ve büyük bir heyecan, titizlikle organize edilen uygulamadır. Özellikle ülkemiz, geleneklerine bağlı ve evlilik müessesine son derece dikkat eden bir ülkedir, hal böyle olunca da düğün organizasyon süreci hiçbir aksaklığa yer verilmeden yapılmaya gayret edilmekte, gelinin saçından mekanındaki çatalların duruşuna kadar hiçbir ayrıntı göz ardı edilmemektedir. Şüphesiz ki bir düğünün olmazsa olmazı mekandır, düğün mekanı seçimi ne kadar doğru yapılırsa gelin ve damat başta olmak üzere bütün davetlilerin keyif alma düzeyleri o kadar yüksek olur, herhangi bir moral bozukluğu yaşanmadan gün bitirilir.

düğün mekanı seçimi
Hilton İstanbul Bomonti’de hayaller de düğünler de büyük

Yeniliklerin, ilklerin peşi sıra piyasaya sürüldüğü günümüzde düğün organizatörleri de bu hassasiyet üzerine yoğunlaşarak tüm plan ve programlarını “düğün mekanı seçimi” konusunda geliştirmekte ve odak noktayı düğün yapılacak mekan olarak belirlemektedir. Çiftlerin ekonomik bütçeleri göz önünde bulundurularak, her keseye hitap eden ödeme seçenekleriyle kolaylıklar sunan düğün salonu sahipleri, genel olarak hiçbir müşterisini kaçırmak istemez ve onlara hitap eden en güzel organizasyonu hayata geçirmek için elinden gelenin fazlasını yapar. Çiftler de hayallerindeki düğün planını çıkararak bunun için belirlenen fiyat listesini inceler ve bir eksik bir fazla en görkemli düğünleri yaparlar. Düğün planlamasında mekan seçimi yapılırken düğünün tarihi çok önemli bir etken oluşturmaktadır, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında düğün salonları pahalı iken yaz sonu ve kış aylarında oldukça makul ücretle çok güzel bir düğün yapma fırsatı bulacaktır.

düğün mekanı seçimi
Wyndham Grand İstanbul Levent, hayalinizdeki düğünü gerçeğe dönüştürüyor

Düğün organizasyonunda düğün mekanı seçimi yapılırken davete katılacak davetli sayısı, düğünde ikram edilecek olan içecek ve yiyecekler gibi kriterlerde düğün salonundan düğün salonuna farklılık göstermektedir. En iyi düğün salonundan tutulup orta düzeyde bir düğün salonuna kadar bütün mekanlar en iyi hizmeti sunmak ve portföylerinde öngördükleri talepleri karşılamak için yoğun bir çalışma ortamı sunmaktadır.

düğün mekanı seçimi
RÜYA DÜĞÜNLERİNİZİN ADRESİ: ​DoubleTree by Hilton Istanbul-Piyalepaşa

Düğün mekanı sahipleri ve organizatörlerin çiftlerden talep ettikleri birtakım hususlarda mevcuttur, özellikle düğün mekanı seçimi yapılırken bu seçim düğünden en az 3 ay önce yapılmalıdır, çünkü mekan yetkilileri de buna uygun kararlar vererek, organizasyonu yetiştirmeye gayret etmekte ve her yıl yapılan binlerce düğün arasına siz çiftleri koymak için bu talebin erkenden yapılmasını öngörmektedir. Ayrıca ülkemiz için önemli olan dini ve resmi bayramlarda da düğünlerin çakışmaması için son derece dikkat edilmeli ve insanlar bu günlerde diğer kutlamaların gölgesinde kalmamak için düğün tarihlerini ya birkaç gün öncesine ya da sonrasına aldırmalıdır.

düğün mekanı seçimi
The Ritz-Carlton, İstanbul’dan rüya gibi bir düğün

Bunun yanı sıra mevsimsel dezavantaj yaşamamak içinde çok iyi düşünülmelidir, çünkü özellikle sonbahar mevsiminde yağmurların çok yağması ve kapalı havanın sürekli olarak hakim olması sebebiyle insanlar hayal ettikleri düğünü yapmakta biraz sıkıntı yaşarlar, yağmurun yağması çok büyük bir kriz olarak lanse edilir, davetliler başta olmak üzere özellikle gelin çok mutsuz olur, bu yüzden hava koşulları baz alınarak bir sistem çıkarılmalıdır.

düğün mekanı seçimi
Romantik Bir Başlangıç İçin Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Hayalinizdeki Düğüne Ev Sahipliği Yapıyor

Cazip bir mekan için küçük bir detaymış gibi görünen bu ayrıntılar oldukça büyük önem arz etmektedir. Ki böyle bir koşulda da çiftler en doğru kararı vermek için doğru bir şekilde düşünülmelidir, her insan düğünün kusursuz bir şekilde ilerlemesini ve masal tadında bir düğün olmasını ister, bu yüzden de düğün organizasyonunda mekan seçimi ciddiye alınmalıdır.

 

Evlilik hazırlıkları yapan gelin ve damat adayları için İstanbul’da düğün mekanı seçimi için bazı öneriler hazırladık;

1500 Kişilik kapasitesiyle Hilton İstanbul Bomonti İstanbul’un en büyük oteli olma özelliğine sahip.

Düğün mekanı seçimi

Dilerseniz şaşaalı bir düğün veya zarif bir kokteyl ya da afterparty için gereken tüm olanaklara sahip olan İstanbul’un bu en büyük kapasiteli düğün mekanı, kolonsuz balo salonu ile kusursuz bir seçenek. Crystal Balo Salonu ise beş yüz kişilik kapasitesi ile hem açık hem de kapalı alan olarak hizmet veriyor. Yaklaşık 200 kişilik kapasitesi ile 360 derecelik emsalsiz İstanbul manzarası sunan roof-top barı Cloud 34, özel davetler için hazırlanabildiği gibi, düğün sonrası eğlenceleri, nişan ve bekârlığa veda partileri için de kullanılabiliyor. Arzu ettiğiniz menünün hazırlanabileceğini hatırlatmamız gerek.

Düğün hazırlıkları arasında en zevkli anların yaşandığı Gelin Hamamı ise yiyecek, içecek ikramlarıyla beraber, canlı darbuka ve tef performansları içermekte.

 

The Ritz- Carlton, İstanbul, gelin ve damat adaylarına rüya gibi bir düğün sözü veriyor.

Düğün mekanı seçimi

Evlenecek çiftler için özel olarak hazırlanmış Düğün Paketi, kalite ve konfor yanı sıra inanılmaz sürprizlerle dolu. Çiftler için düğün öncesi özel dans dersi, özel şoförlü son model lüks araba ile çiftlerin düğünlerine ulaştırılması, davet boyunca çiftlerin her türlü ihtiyacını karşılamaya hazır özel asistanlar, Boğaz manzaralı suit odada geçirilecek ilk gece ve sabahında Atelier Lounge’da ilk kahvaltı ve dahası.

 

Son zamanlarda çok popüler olan tarihi Akaretler Sıraevler’in merkezinde yer alan W Istanbul, sıra dışı dekoru ve büyülü atmosferiyle yaz düğünlerinin vazgeçilmezi. Mekanın nostaljik dokusu, enfes lezzetlerden oluşan menüsü ile eğlencenin kesintisiz devam ettiği bir düğün mekanı seçimi için önemli bir alternatif.

Düğün mekanı seçimi

DoubleTree by Hilton Istanbul-Piyalepaşa romantik düğünlerin vazgeçilmez adresi.

Düğün mekanı seçimi
DoubleTree by Hilton Istanbul-Piyalepaşa, tarihi Piyalepaşa semtinin ilk beş yıldızlı oteli ve evlilik arefesindeki gençlerin en favori düğün mekanı. Çiftlerin düğün hazırlıkları aşamasında otelin tecrübeli danışmanları salon düzeni, süsleme, menü seçimi, düğün pastası, aileler için hazırlık odası gibi tüm detaylarla ilgilenerek çiftlerin yükünü ve heyecanını azaltıyorlar.
Kişi başı TL.120.- den başlayan Düğün Paketi içerisinde düğün öncesi menü tadımı, çiftlerin düğün günü kullanabilecekleri Düğün Hazırlık Odası, balayı suitinde bir gece konaklama ve düğünün ertesi günü bir saatlik Bali Masajı bulunmakta.

 

Rüyalarınızdaki düğünü gerçekleştirmek için Wyndham Grand İstanbul Levent

Düğün mekanı seçimi
Wyndham Grand İstanbul Levent, mükemmel İstanbul manzarası, değişik kapasitelere sahip balo salonlarına ilave olarak özel menü alternatifleriyle İstanbul’da düğün mekanı olarak harika bir seçim. Üstelik havuz başı alanı ile yaz düğünleri için ideal.
Düğün organizasyonu için çiftlerin her zaman yanında olan profesyonel banket ekip, gereken her türlü detayla titizlikle ilgileniyor. Dilerseniz hafta sonuna özel nikâh paketleri uygun seçenekler sunmakta.

 

İstanbul Kalamış, artık Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel ile düğünlerinize ev sahipliği yapmak için hazır.

Düğün mekanı seçimi
Kalamış Marinası’nın büyüleyici manzarası ve Anadolu yakasının prestijli otellerinden Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in etkileyici atmosferi açık ve kapalı alanlarıyla rüya gibi bir düğün için sizi bekliyor.

Review overview

Summary

Bir Cevap Yazın