Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdırmak İçin

Posted in:

Evlilik hayatında yaşanan problemler evlilik danışmanı gerektirir mi?

Kadınlar sevildiğini duymak, erkekler sevildiklerini görmek istiyorlar.

Büyük hayallerle başlayan evlilikler bazen istendiği gibi yolunda gitmemekte ancak çiftler evlilik danışmanı ziyaretinden hep kaçınmışlardır.

Doğrusu zamanımızda çok yoğun yaşanan sosyal ve iş hayatı tarafları yıpratmakta, bazen bir evlilik danışmanı na ihtiyaç duyulabilmektedir.

Evlilik hayatında yaşanan problemler evlilik danışmanı gerektirir mi?

Problemsiz evlilik yoktur.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Gönül Elçileri Projesi kapsamında Remzi Yurtsever İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte Uzman Aile Terapisti Bünyamin İrak, veliler ile bir araya gelerek, aile bireyleri arasındaki farkındalık ve uyumun önemi hususunda görüşlerini aktardı.

Her evlilikte problemlerin olabileceğini, problemsiz evlilik hayal etmek yerine, ortaya çıkabilecek sorunların uzlaşarak, tartışarak aile içerisinde çözüme kavuşturulabileceğini anlatan İrak, çiftlerin sorunların farkına varabilmeleri sonrasında, sınıflandırma yapmalarını ve daha fazla çözülebilenler üzerinde yoğunlaşarak evliliğin kalitesini yükseltmeye çalışmalarını öneriyor.

Genel olarak evlilik hayatında yaşanan problemlerin erkeklerde fiziksel, kadınlarda ise duygusal sağlık sorunlarına yol açtığı belirlenmiş. Bunların neticesi çözülemeyen sorunlar ve evlilikte gelecek görülememesi sonrasında boşanmaların yaşandığına dikkat çekildi.

İrak’a göre kadınlar daha duygusal olduklarından, eşlerinden sevildiğini duymak istiyorken, erkekler sevildiklerini görmek istiyorlar.

Evlilik hayatında yaşanan problemler evlilik danışmanı gerektirir mi?
Kişiye özel ciddi ilişki danışmanlığı, eşleştirme ve tanıştırma hizmeti veren Commeetment® firması

Şehirlerde yaşayanların kabusu iş hayatı, trafik gibi zorluklar insanların sinir sistemlerini harap etmekte, fiziksel ve ruhi açıdan olumsuzluklar yaşatmaktadır. Öyle ki, insanlar bu koşuşturma esnasında sosyal çevre geliştirememekte, sürekli bir yalnızlığa itilmektedirler.

Bu konuda artık güvenilir bir kişiye özel ciddi ilişki danışmanlığı, eşleştirme ve tanıştırma hizmeti veren Commeetment® firması var.

İstanbul, Maslak’ta yer alan ofisinde yüz yüze görüşmeler aracılığıyla ilişki danışmanlığı faaliyetine başlayan Commeetment® firması International Association of Professional Matchmakers üyeliği vasıtasıyla uluslararası anlamda hizmet vermekte. Bir online veya internetten tanışma platformu olmayan Commeetment® danışmanlık hizmetlerini farklı üyelik şekilleriyle kişilere sunmakta. Çalışmalarını son derece profesyonel bir yaklaşımla sürdüren firma, üye seçiminde de son derece seçici davranmakta. Üyelere klinik psikolog ve imaj danışmanı gibi uzmanlar tarafından kişiye özel danışmanlık hizmetleri de sunan firma evlilik konusunda sıkıntı duyan, yeni bir ilişkiye başlamakta sorun yaşayan kişilere yüz yüze verdiği hizmetlerle yüksek bir başarı oranına sahip olmaya çalışıyor. Evli oldukları halde, ilişkilerini desteklemek isteyen çiftlere de evlilik danışmanı hizmeti sunmaktalar.

Evlilik hayatında yaşanan problemler evlilik danışmanı gerektirir mi?

Evliliğin duygusal kısmı haricinde doğal olarak bir de fiziksel sağlık tarafı bulunmaktadır. Çiftlerin belli zamanlarda daha sağlık problemi oluşmadan doktor ziyaretinde bulunmaları mutlu bir evliliğin yolunu açacaktır.

Yazılarımızda hep genç gelin ve damat adaylarından bahsetmemize karşılık çeşitli nedenlerle evlenme yaşı yükselmeye başladı.

Eğitim ve kariyer gibi nedenlerle kadınların artık daha geç yaşlarda anne olmaya karar vermeleri ve ertelenen evlilikler, yoğun iş temposu ve stres altında çalışan hanımların doğurganlıklarının azalma tehlikesini ortaya çıkartıyor.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Utku Öz’ün kadınların son zamanlarda artış gösteren rahim ve yumurtalık problemleri hususunda yaptığı uyarıları özetlemek istedik.
Yumurtalık rezervinin yüksek olması ancak genç yaşlarda mümkündür. Yaş ilerledikçe kadınların kaliteli yumurta sahibi olma ve hamile kalma şansı düşer. Yumurtalık yaşlanmasına, yani yumurta sayısının azalması sonrası geride kalan yumurtalardaki kalitenin azalması, bağlı olarak kadınların gebe kalma ihtimali azalmaktadır. Yumurtalık rezervi azaldıkça, adet miktarı ve günleri kısalmaya başlar. Bunun en büyük işaretlerinden biri saç dökülmelerindeki artıştır. Servikal akıntı, günümüz kadının güncel sorunu durumuna geldi. Bu nedenle akıntının fazlalığı ve renk değişikliğine dikkat etmekte fayda bulunmaktadır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da düzenli doktor kontrolü çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir