Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdırmak İçin

Posted in:

Gelin çeyizi ve evlilik listeniz …

Gelin çeyizinin ne olduğunu biliyor muydunuz ? Günümüzde belki gelin çeyizine artık pek önem verilmediğini söylemek kaçınılmaz .Özellikle büyük şehirlerde yaşayan genç hanımların yoğun iş hayatında olduğunu görebiliyoruz, artık çok az zamanlarını evde geçirebiliyorlar, bu sebeple evde kendileri gelin çeyizi hazırlamıyorlar, gerekenler hazır olarak alınabiliyor.

Fakat gelin çeyizi aslında genç kızların , gelin adaylarının ve ailesinin yardımı ile düğün günleri için , damat ve ailesi için hazırladıkları el emeği düğün hediyeleridir . Ayrıca gelin adaylarının  kuracakları yeni evlerinde kullanmak istedikleri daha çok yatak, masa örtüleri, peçete, sabahlık , elbiseler, aile büyükleri için hediyeler, kına gecesi için kaftan gibi nakışlı işler. Bütün bunlar belki günümüzde bir evin temel ihtiyaçları olmayabilir, fakat bir gelin adayı için manevi olarak çok büyük bir önem taşır. Yeni kuracağı evinde  mutlu olması için temel taşlardır diyebiliriz.

Bir de günümüzde evlilik listesi var, bu evlilik listesi düğün bütçenizi ayarlamada size yardımcı olacaktır.

Gelin ve damat adayları yeni kuracakları evleri için ihtiyaç duyacakları ev ihtiyaçları için bir liste yapar ve düğün organizasyon firmasına verirler, onlar da ilgili mağazalar ile irtibat kurar ve düğün davetlilerini bu listeden haberdar ederler. Böylece misafirlerin zaten alacaklarını ön gördükleri düğün hediyelerini, listede ihtiyaç duyulanları tercih etmelerini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir