BalayıBültenler

Romantik Yılbaşı Tatil Kaçamakları

Yeni yılı veya sömestr dönemini yurt dışında değerlendirmek isteyenlere belgesellere yaraşır bir tatil rotası: Kuzey Finlandiya

Romantik Yılbaşı Tatil Kaçamakları
Sampo buzkıran gemisiyle, Avrupa’nın en geniş buzulunun yer aldığı sularda özel kıyafetlerle yüzmek, haskilerin ve ren geyiklerinin çektiği kızaklarla safari heyecanını yaşamak, yine özel kıyafetlerle kar motorlarını kullanmak. Bunların hepsini ve daha fazlasını FEST Travel’in iki farklı tarihte düzenlediği Lapland / Kuzey Finlandiya programında bulacaksınız.

Lapon kültürünü ve kuzeyin el değmemiş doğasını maceracı bir ruhla keşfedeceksiniz. Yerel konaklama seçeneklerinin yer aldığı programlarda kar oteli Snow Castle’da kalma şansını bulacaksınız. Bilindiği gibi Snow Castle, her yıl yeniden inşa edilerek sadece Ocak-Nisan ayları arasında hizmet vermektedir.

 

İtalya, Türklerin gözde yılbaşı tatil seçeneği.

Romantik Yılbaşı Tatil Kaçamakları

Uluslararası seyahat ve konaklama ürünü tedarikçilerinden MetGlobal grubuna bağlı teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan markası HotelsPro’ya göre Türk seyahatçiler yeni yıl tatili için en çok İtalya’yı tercih etmişler. İtalya’yı Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri takip etmişler.

Konuya şehir açısından bakıldığında ilk sırayı Paris alırken, Roma, Amsterdam ve Londra onu izleyen şehirler olmuşlar.

Avrupa’da tatile gidenler. Tatilinizin havaalanında başlamasını ister misiniz?

Romantik Yılbaşı Tatil Kaçamakları

Ülkemizin özel jetlerde koltuk kiralama olanağı sağlayan ilk platformu JETFORME, pasaport işlemleri ve özel terminal gibi ayrıcalıklarla yolculuğunuzu daha da unutulmaz kılıyor.

Avusturya’ya gidecek olanlar için 15- 18 Aralık arasında Avusturya Montafon’da World Cup, 23 Aralık – 5 Ocak’ta yapılacak Winter Wonderland ya da 31 Aralık’ta Hofburg Sarayı’nda gerçekleşecek “Le Grand Bal”’ alternatifleri mevcut. Belçika’yı ziyaret edecekler için ise Belçika’da 3 Ocak’a kadar devam edecek noel pazarını ya da 22-30 Aralık tarihleri arasında Be Film Festivali’ni izleme şansı var. Yine aralık ayında Finlandiya’yı gidecekler ise 3-22 Aralık arasında Helsinki noel pazarında dolaşabilir veya 4-11 Aralık arasında gerçekleşek We Jazz Festivali’ni izleyebilirler.

Bunun için tek yapmanız gereken, gitmek istediğiniz destinasyonu seçmek ve yerinizi ayırtmak. Pasaport işlemleri ve özel terminal gibi ayrıcalıklarla Avrupa’nın dilediğiniz şehrinde dilediğiniz etkinliğine uçmak için firmanın kurumsal web sitesinden Google Play ve AppStore’da yer alan JETFORME uygulamasından uçuşunuzu yaratabilir ya da mevcut bir uçuşta koltuk kiralayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu