BültenlerDüğün Hazırlıkları

Düğün Estetiği ve 2017 Gelin Makyajı Hakkında….

Düğün Estetiği ve 2017 Gelin Makyajı Hakkında….

Düğün sezonu sürerken, gelin adayları da düğün hazırlıkları telaşı içindeler. Her gelin adayı düğün töreninin ve sonrasının kusursuz geçmesini arzu eder. Bu nedenle son güne kadar provalar yapılır. Son dönemde “tırnaklar2017 gelin makyaj modası için önem kazanmakta.

Düğün Estetiği ve 2017 Gelin Makyajı Hakkında….

Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan gelin adaylarına tırnak seçimi esnasında düğün pastasından hatta gelin çiçeğinden bile esinlenebileceklerini belirtirken, düğün hazırlıkları içinde “prova yapmanın önemini” özellikle vurgulamakta.

Düğün Estetiği ve 2017 Gelin Makyajı Hakkında….

Doğan’a göre düğün töreninden en az 20 gün önce tırnak seçiminin yapılmış olması, bunun için de öncelikle konseptin belirlenmesi gerekiyor.

Düğün Estetiği ve 2017 Gelin Makyajı Hakkında….

Gülkurusu, metalik altın ve gümüş renkler, 2017 Gelin Makyajı için trend olan renkler. Üç boyutlu çiçekler veya gösterişli taşlardan oluşan tırnak modelleri tercihiniz olabilir. Gerekli provalar yapıldıktan sonra düğünden üç gün önce uygulamanın yapılması tavsiye edilmekte.

Düğün Estetiği ve 2017 Gelin Makyajı Hakkında….

 

Düğün günü kusursuz güzellikte ve formda olmak isteyen gelin ve damat adayları için….

Uzm. Dyt. İpek Ağaca‘ya göre fazla kilolardan kurtularak, düğün günü sağlıklı ve formda olmak için öncelikle bir diyetisyene danışılarak ‘Kişiye özel diyet’ reçetesi almak gerekli.

Ancak düğün öncesi fazla kilolardan kurtulabilmek için öncelikle kahvaltınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Gün içinde mümkün olduğu kadar hareket etmek için mümkün olan her yere arabayla gidin, asansör kullanmamaya çalışın. Düğün hazırlıkları için koştururken gün içi ara öğünleri atlamamanız gerekir. Her ziyaret ettiğiniz dükkanda ikram edilecek çay ve kahveyi nazikçe geri çevirin. Bunun yerine bol bol su için. Yediklerinize dikkat ederek  gaz ve şişkinlik gibi sıkıntıları oluşmadan yok edin. Özellikle düğün öncesi tuz ve tuzlu besinlerden, maden suyundan uzak durmaya çalışın.

Estetik düğün hazırlıkları?

Gelin ve damat adaylarının düğün hazırlıkları içerisinde güzellik ve formda olmak için diyet yanı sıra estetik cerrahi ve medikal uygulamalar da son zamanın trendleri arasında.

Düğün Estetiği ve 2017 Gelin Makyajı Hakkında….

Düğün öncesi yapılması planlanan estetik cerrahi ve medikal uygulamaların en az altı ay evvel başlaması gerektiğini belirten Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur‘a göre gelin adayları ağırlıklı olarak Lazer Epilasyon, Botoks, Örümcek Ağı Estetiği ve Yağ Transferi tercih ederken, damat adayları ise organik saç ekimi uygulamalarını tercih etmekteler.

 

Estethica’da  Düğün Estetiği konusunda yapılması gerekenleri üç safhaya ayırmış;

Düğünden altı ay evvel yaptırılabilecek uygulamalar;

Mezoterapi yardımıyla bölgesel estetik etkili uygulama  Alidya,
Saç ekiminde önemli avantajlar sağlayan yenilikçi Perkutan Tekniği,
Diş beyazlatma tedavisi, diş etlerinde yapılan estetik uygulamalar, lazer tedavisi, ortodontik tedavi ve implant uygulamalarının gerçekleştirildiği diş ve ağız estetiği,
Burun estetiği ve kepçe kulak operasyonu,
Biyolojik canlanma ve yenilenme ile bölgesel estetik Bi-One uygulaması

Düğünden üç-dört  ay evvel yaptırılabilecek uygulamalar;

Oksijenin gücü ile bölgesel incelme olarak da bilinen, ozon sauna,
Lazer ışınları ile selülit giderme işlemi, SmoothShapes,
Düğün gününde pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için karbon peeling uygulaması,
Daha sıkı bir cilde ulaşmak için lokal anestezi ile uygulanan   Kilit Askı -İple yüz gerdirme,
Diyet ile elde edilemeyen muntazam bir vücut yapısı için, Lazer Lipoliz Plus ile bölgesel incelme,

Düğünden hemen önce yaptırılabilecek uygulamalar;

Lokal anestezi uygulandığı için ağrıya sebep olmayan Aqualyx (İntralipoterapi),
Dudakların daha dolgun görünmesi ya da yanak ve yüzün ihtiyaç duyulan bölgelerine dolgunluk verilmesi amacıyla Dolgu uygulaması, yüzünüzde istenmeyen mimiklerin, çizgilerin önlenmesi için Botoks uygulaması,
Akne -Leke Tedavisi, Kumlu Peeling, Nem bakımları ve Oksijen Terapi’den oluşan komple cilt bakım kürlerinden oluşan cilt tedavileri,
Saç mezoterapisi ile gelin ve damat adaylarının düğün gününe hazırlanabilmelerini sağlayan saç bakımı uygulamaları,
İstenmeyen tüyler için lazer epilasyon uygulamaları.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu