Düğün HazırlıklarıBültenlerGelin Adayları İçin

Düğün Sezonu Kapanmadı Ama “Düğün Alışverişi” İstatistikleri Belli Oldu.

Düğün Sezonu Kapanmadı Ama  “ Düğün Alışverişi ” İstatistikleri Belli Oldu.

Mobil sadakat uygulamaları sektöründe lider konumdaki Hopi, düğün sezonu olarak adlandırılan Mayıs-Ağustos aylarını değerlendirdi ve beş milyona yaklaşan üyelerinin verilerini derleyerek ülkemizin düğün alışverişi tercihlerini verilerle ortaya koydu.

Yapılan değerlendirmeler neticesi ortaya çıkan istatistiklere göre üye başına en çok düğün alışverişi yapan il Ankara, en çok takım elbiseyi Zonguldaklılar, en çok ayakkabıyı da Kırıkkaleliler aldı.

Hopi’nin hazırladığı Türkiye’nin düğün alışverişi istatistiklerine göre geçtiğimiz yaz takım elbiselerini kravat ile kombinleyen erkeklerin ikinci tercihi ayakkabı olurken, kadınlar ise elbise alışverişinden daha çok ayakkabı ve el çantası tercih etti.

Ülkemiz genelinde toplam takım elbise satışlarında en çok tercih edilen renk lacivert olurken Ankara ve İstanbul’un tercihleri siyahtan yana oldu. 26-35 yaş arasındaki erkeklerin geçen yılki tercihleri takım elbise iken bu sene tercihleri smokin oldu.

[g1_ad image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2017/08/1503041654_Hopi_DugunData_Gorseli.jpg” width=”750″ height=”803″ mobile_image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2017/08/1503041654_Hopi_DugunData_Gorseli.jpg” mobile_width=”250″ mobile_height=”250″ image_alt=”Düğün alışverişinin yıldızı Ankara oldu ” link_follow=”follow” style=”simple” align=”center”] [/g1_ad] [g1_divider style=”simple” icon_subset=”fontawesome-web-application-icons” icon=”heart” icon_color=”#d33097″ border_color=”#000000″] [/g1_divider] [g1_row] [g1_1of1]

Ülkemizde ilk olarak yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com’un yapmış olduğu araştırmaya göre ise kadın davetlilerin düğünlere uygun giyinme kuralları belli oldu.

Alınan düğün daveti akabinde insanın aklına ilk gelen soru hiç şüphesiz  “Ne giyeceğim?” dir. İşte Morhipo MAG ekibi dikkat çekici olurken, gelini gölgede bırakmayacak, abartıdan kaçınırken, hafif dekolteye sahip olabileceğiniz düğün davetine uygun giyim kurallarını sizler için hazırladı.

İlk kural düğün mekanı hakkında. Düğünün nerede yapılacağı yanı sıra gelecek diğer davetliler hakkında bilgi edinmek, mevsim koşulları ve tabii ki geçmiş düğün davetlerinde yaşanmışlıklar mutlaka göz önünde tutulmalı.

En çok güvendiğiniz elbise en iyi seçenek olarak önerilirken, görünümü tamamlamak için bir stiletto ve ruj yeterli olabilecektir.

Kısa etek ya da elbise bir düğün daveti için her zaman en doğru karar olmayabilir. Bunun yerine orta boy kesimler her zaman daha zarif, şık ve düşündüğünüzden daha seksi görünebilir.

Renkli danteller, payetli tasarımlar ya da katmanlı elbiseler tercih ederek, beyaz ve krem rengi geline bırakmak en doğru tercih olacaktır.

Davetli olduğunuz düğünde siyah elbise giyebilirsiniz, böylelikle kullanacağınız aksesuarlarla daha canlı ve dikkat çekici bir görünüm elde edilebilirsiniz.

Büyük kol ya da omuz çantaları yerine daha minimal tercihler, örneğin küçük bir clutch ya da sezonun trend olan mini modellerinden biri tüm gün ağır çantalarla yorulacak omuzlarınız için de iyi bir seçim olacaktır.

Davetli olduğunuz düğünde ne kadar dans edeceğinizi tahmin etmeye çalışarak ayakkabı seçiminde seçeceğiniz ayakkabı için topuk yüksekliğine karar verebilirsiniz. Sezon trendi olan küçük topuklu ayakkabılar sizi çekeceğiniz acılardan sizi kurtarabilir.

Düğünden makul bir süre önce geline kıyafet konusunda danışabilirsiniz. Böylece düğün kıyafeti olarak ne giyeceğinize daha kolay verilebilirsiniz.

Son yıllarda gelinlerin daha renkli gelinliklere ilgi göstermelerine rağmen değişmeyen bir kural olarak misafirler beyaz renk kıyafetler giymemeli. Gelinle karıştırılmamak ya da onu gölgede bırakmamak için farklı renk tercihleri daha iyi olacaktır.

[/g1_1of1] [/g1_row] [g1_divider style=”simple” icon_subset=”fontawesome-web-application-icons” icon=”heart” icon_color=”#d33097″ border_color=”#000000″] [/g1_divider] [g1_row] [g1_1of1]

Düğün davetleri için giyim seçenekleri konuşulurken İnci Deri 2017 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nun en görkemli grubu ‘Celebration’ göz ardı edilmemelidir.

Gamze Saraçoğlu Kreatif Direktörlüğü’nde hazırlanan ‘İnci Deri 2017 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nun Celebration Grubu, düğün davetlerinde fark edilmek isteyenler için.

Love Etc. & Noir tasarımları, hayatlarının en özel gecesinde gelin ve damatların şıklığını ihtişamla tamamlıyor

Yılın gelinlerine şıklık ve rahatlıkla eşlik eden Celebration Grubu Love Etc. tasarımlarında, metalik, gümüş, antrasit ve rose derilerden imal edilmiş gelin ayakkabıları ile gelinlerin hayallerine ilham veriyor. Damatların stilini ortaya koymaları için hazırlanan damat ayakkabı modelleri Celebration Grubu Noir koleksiyonu ise iddialı ve şık parçalardan oluşuyor.

[/g1_1of1] [/g1_row]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu