Makaleler

Taçlar tekrar moda oldu

Taçlar

Gelin taçları gelinlikleri tamamlayan mükemmel birer aksesuardır ve birçok farklı çeşidi vardır. Bu taçlar günümüzde tekrar moda oldu. Gelinler gelinlik modellerine, yüz şekillerine ve saç stillerine göre taçlarını seçerler. Bu taçlar gelinlerin en önemli günlerinde çekiciliklerini ve güzelliklerini vurgulamak için yapılmıştır ve duvaklarını tutturmak için de elverişlidir. Bu  yazımızda  günümüzde yeniden moda olmuş en iyi ve yeni taç ve başlık stillerini göreceğiz.

SAÇ BANDI
Saçını açmayı veya toplamayı seven gelinler için modern saç bandı şeklindeki gelin tacı vazgeçilmezdir. Bu model saçı gelinin yüzünden uzak tutar. Taç saçın önüne ve tepesine takılır ve kulakların arkasına yerleştirilir. Ayrıca saçın ön tarafına yerleştirilerek bir taç görünümü de sağlar. Bu tarz taçlar, kristaller, yapay elmaslar ve incilerle bezelidir. Sadece gümüş parçalar da kullanılabilir. Nedimelerin aynı tacı takıp bir örnek bir görünüm sağladığını düşünün.
TARAK
Bu taç şekli gelin için klasik ve zarif bir görünüm sağlar. Her saç şekline kolayca uyum sağlar. Gelin saçının topuzuna yakın bir yerine düzgünce yerleştirilir. Bu aksesuarı yerleştirirken gelinler kendilerini prensesler gibi hissederler. Tarak taçların süslemeleri; inciler, boncuklar ve kristallerden oluşur. Tarak altından, gümüşten, metalden ya da plastikten olabilir.KISKAÇLI TAÇ
Günümüzde çok moda olan kıskaçlı taçlar Fransız burgusu ya da yüksek topuz modelleriyle birlikte kullanılır. Açık saçta tercih edilmez. Bu taç modeli gelinin topuzunun altında ya da saçtaki burguda yer alır.

Bu kıskaçlı taç saçınızın arkasında kalacağı için muhtemelen duvak tarafından kapatılacaktır, ancak törenden sonraki resepsiyonda duvak çıkarılınca aksesuarınız gözler önüne serilecektir. Bu küçük aksesuar; dantel, ipek çiçekler, boncuklar ya da incilerden oluşabilir.
V-BANDI
V bandı geline ışıltılı bir görünüm kazandırır. Bu parça gelinin alnında V şeklini alır ve uzun ince yüz şekline sahip gelinleri daha ihtişamlı gösterir. Ayrıca daha düzenli ve güzel bir görünüm bazen boncuk, saten, dantel veya incilerle elde edilebilir. Bu taçlar özelliklede gelinin saçı açık olduğunda çok daha iyi görünür. Eğer gelin saçını bu parçalarla topuz yapmak isterse saç modeli V bandının etrafına yapılır.

Taçlar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu