Makaleler

Gelinliğiniz için fikirler …

Gelinliğiniz için fikirler…

Düğün gününüz çok önemlidir, herkesin başına gelebilecek en mutlu ve ilginç gündür.

Eşiniz ile kutsal bir emin edeceğiniz ve birbiriniz için hiçbir zaman savaşmaktan vazgeçmeyecek ve hayatınız boyunca birlikte yaşama fikri çok heyecan vericidir. Bu nedenle masalsı bir düğün günü için hazırlıkları tamamlamanız gerekir.

Düğünün tarihi ve yerinden, yemeklere, içeceklere, nedimelerin kıyafetlerine, limuzine,  damadın ve sağdıçların smokinlerine, gelin ayakkabısı, gelin çiçeği ve en önemlisi, gelin adayının kendini mükemmel hissedeceği gelinliği önceden detaylı bir şekilde planlanmalı, kararlaştırılmalıdır.

Gelin adayı, düğününde göz kamaştırıcı olmak ister ve bunun için en önemlisi de gelinliğidir.
Genellikle romantik uzun duvaklı beyaz gelinlik tercih edilir, belki de İspanyol etekli, belki son moda askısız korseli bir modeli de seçebilirsiniz.

Tarzınız bir prenses gibi olmak ise, danteli tercih etmelisiniz, belki bu konuda anne veya büyükannenizin gelinliğini giyme fikri size sıcak gelebilir, ufak düzeltmeler ile çok masalsı olacağınız kesindir. Unutmayın bu davranış ile ailenizin gururunu yansıtmış olacaksınız.

Gelinliğinizi seçerken kumaşına, vücudunuzun şekline, boyunuza dikkat etmelisiniz. Gelinliğinizde zarifçe yürüyor olmanız lazım bu nedenle tarzı size uymalı. Eğer sade bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz, mavi, turuncu veya mor kalın bir kuşak ile renklendirebilirsiniz. Kuşağın renklerinde de  gelin buketinizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıcalıklı bir düğün olmasını istiyorsanız,  o zaman Hintli sari de alabilirsiniz. Güzelliğinize güzellik katacaktır. Düğün konseptiniz de belki İskoç havası var, o zaman siz de neden damat gibi İskoç eteği tercih etmiyorsunuz ?

Gelinliğiniz için fikirler…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu