Makaleler

Gelin adaylar aksesuarları tamamlanınca düğüne hazırdırlar !

Gelin adaylar aksesuarları…

Gelin adaylarının düğün günleri için hazırladıkları gelinlikleri genel konseptin sadece başlangıç noktasıdır.  Gelinliğin, duvak, mücevher, gelin saçı, makyaj, ayakkabı gibi aksesuarlar ile uyumlu olması için mutlaka önceden araştırma yapmak gereklidir.

Detayların bir tanesini dahi gözden kaçırmamak için mutlaka küçük bir not defteri edinmeniz çok yayarlı olacaktır. Bu sayede her işi takip etmiş olmanın rahatlığıyla düğün gününüzde içiniz rahat edecektir. Böylece siz de sadece sevdiklerinize odaklanıp, düğününüzün keyfini çıkarabilirsiniz.

Gelinlik duvağı, düğününüzdeki en geleneksel aksesuardır. Hem çok romantik hem de düğünlerin en klasik göstergesidir.  Günümüzde birçok gelin adayı duvak tercih etmiyorsa da, genelde düğünlerde ‘’İşte gelin geliyor’’ dedirten tek aksesuardır ve bu yüzden kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir aksesuardır. Özellikle klasik gelinlik tasarımları tül duvak ile kullanıldığını görebilirsiniz.Tabii ki duvağın uzunluğu düğün mekanın ve organizasyonun şekline göre değişebilir. Bir balo salonu için belki duvağın gelinlik boyunda olması  daha iyi olacaktır. Eminim modern mini bir gelinlik modelinde de kısacık kafes tarzında bir duvak farklı bir hava katacaktır.  Ayrıca birçok duvak boncuk, taşlar, dantel veya çiçekler ile süslenebilir. Gelinliğiniz ile bütünlük sağlandığında bu güzellik karşısında herkes büyülenecektir.

Bir başka önemli aksesuar, düğün gününüzde kullanacağınız mücevherlerinizdir. Gerçekten gelin mücevher setinizi seçmeden düğününüze katılmaya hazır sayılmazsınız.
Bu konuda inci takılar bir klasiktir. Swarovski , altın veya pırlantalı mücevherlerinizde gelinliğinizde kullandığınız taş işlemeleri  göz önünde bulundurmanız gerekir. Hepsi bir uyum için olmalıdır. Eğer gelinliğinizin göğüs dekoltesi işlemeli ise, size tavsiyemiz sadece küpe ve bilezik kullanmanızdır. Böylece her gelin adayı, istediği şıklıkta fakat aynı zamanda romantik bir görünüm elde edebilecektir.

Gelin ayakkabıları önem gösterilmesi gereken başka bir aksesuardır. Düğün mekanına göre seçim yapmalısınız, deniz kenarında sade bir tören de rahatınız için babet veya sandalet tercih edebilirsiniz.
Sonunda unutulmaması gereken gelin buketiniz,  mevsimine göre seçilmiş taze çiçekler size her zaman romantik ve masalsı bir görünüm sağlayacaktır.

İşte şimdi düğününüze hazırsınız. Mutluluklar dileriz……

Gelin adaylar aksesuarları…İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu