BültenlerDamat Adayları İçinDüğün HazırlıklarıGelin Adayları İçinMakalelerMücevher ve Saat

Barok Diamond

1969 yılında doğan Barok Diamond, adını Rönesans döneminde derin izler bırakan ihtişamlı Barok sanatından aldı. Markaya hayat veren Dikran Akdoğan, dünya standartlarında bir hizmet anlayışının da öncüsü oldu. Barok Diamond üretimde kalite ve perakendecilikte sıra dışı mağaza konseptiyle kısa sürede tüketicilerin ilgi odağı hâline geldi. Dikran Akdoğan, çırak olarak başladığı mücevher yolculuğuna değerli ustalardan aldığı eğitimle devam etti.

Barok Diamond, 1996 yılına dek şahsi şirket unvanı ile çalışmalarını sürdürdü ve bu tarihten itibaren yoluna Barok Akdoğan Kuyumculuk LTD olarak devam etti. Müşteri memnuniyetini birinci öncelik hâline getiren marka, ürünlerinde masalsı bir tema ve Barok sanatının eşsiz imgelerini kullandı. Yarattığı tasarım harikası ürünlerle alanında çığır açan firma, 1982’de stratejik bir kararla uzmanlık alanına perakendeciliği de ekledi. Sıra dışı ve cesur tasarımlarıyla kullanıcıları büyüleyen marka, ilk perakende mağazasını Bakırköy’de açtı.

Profesyonel bir ekip ve dinamik yöneticilerle çalışmasını ilk günkü gibi tutkuyla sürdüren Barok Diamond, 1990-2001 yılları arasında yabancı turistlerin gözbebeği hâline gelen Antalya ve ilçelerinde mağazalaşma süreci başlattı. 2001 yılından sonra turistik bölgedeki mağaza operasyonu sonlandırıldı. Aynı dönemde markanın ikinci kurucusu olan Besim Akdoğan önderliğinde İspanya Mallorca’da Barok Juwelier isimli şirket kuruldu. İspanya ve Avrupa tüketicilerinin ruhuna hitap etmek isteyen Barok Juwelier, bu hedef doğrultusunda ülkede mağazalar kurdu.

İlk günden bu yana estetik ve kaliteyi harmanlayan Barok Diamond; tasarımlarında ağırlıklı olarak roz altın üzerine yüzük, küpe ve kolye tasarımları gerçekleştirmektedir. Marka, Bakırköy’de halen faaliyet gösteren iki mağazasına 1996 yılında eklediği Nişantaşı şubesi bir süre sonra Teşvikiye’ye taşınmıştır. Marka, Atatürk Havalimanı’nda iç ve dış hatlarda yer alan iki farklı mağazasıyla da 15 yıldır hizmet vermektedir.

Yaklaşan düğün sezonu için nişanlınıza en uygun  pırlanta tektaş , pırlanta beştaş alyans  çeşitlerimiz için mağazamıza bekliyoruz.

Kalitenin, zarafetin ve ihtişamın öncüsü olan Barok Diamond; sanatsal çizgisini modern çağın dinamikleriyle bütünleştirmiştir. Kullanıcılarına masalsı bir deneyim yaşatma gayesiyle ilerleyen marka, sektördeki heyecanını ilk günkü gibi hissetmektedir.

Yaklaşan Anneler Günü için pırlanta yüzük çeşitlerimiz beğeninize sunulmuştur.

Kalitenin, zarafetin ve ihtişamın öncüsü olan Barok Diamond; sanatsal çizgisini modern çağın dinamikleriyle bütünleştirmiştir.
Kalitenin, zarafetin ve ihtişamın öncüsü olan Barok Diamond; sanatsal çizgisini modern çağın dinamikleriyle bütünleştirmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu