BültenlerDamat Adayları İçinDüğün HazırlıklarıGelin Adayları İçinMakaleler

Fotoğraf Sanatçısı Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı …

Düğün Anılarınızı Ölümsüzleştirin !

Düğün gününüz yaklaştı mı?

Bir sürü yapılacak iş arasında en önemli olanı da düğün fotoğrafçınızı belirlemek  olacak !

Düğün günü bir çift için hayatlarındaki en önemli konulardan bir tanesidir ve düğün hazırlıkları sürecinde yapılaması gerekenler büyük bir koşuşturma ve stres ile gerçekleştirilir.  Fakat her ne kadar stres dolu günler olsa da, aylar, yıllar geçse de tekrar tekrar o mutlu günleri, düğünde bulunan konukları , aile büyüklerini tekrar tekrar anımsamak isteriz.

düğün hikayesinin en güzel yanı, hiç poz vermiyor olmanızdır.
Düğün hikayesinin en güzel yanı, hiç poz vermiyor olmanızdır.

Nikah ve düğün töreni sırasında komik ve şaşırtıcı fotoğrafları kim istemez ki ? Düğün yemeği ve dansları sırasında konuklarınızdan bazılarının komik hareketli fotoğraflar kimin ilgisini çekmez ? Bu fotoğraflar üzerinden yıllar geçse bile yüzümüzü güldürecek anılarımız olacak.

Size ilk tavsiyemiz anlaşacağınız düğün fotoğraf ekibini, düğünden en az 2-3 hafta evvel şahsen atölyesinde ziyaret edip, kendisi ile tanışmaktır.

Gelin ve damat adayının kendilerini düğün fotoğrafçısının önünde rahat ve huzurlu hissetmeleri önemlidir. Bu nedenle olaya sadece bir fotoğraf çekme işlemi olarak bakmamalı , kendinizi gerçek bir “ Fotoğraf Sanatçısı “ na teslim etmelisiniz.

Düğün fotoğrafçısı fiyatları  son derece değişkendir. Doğal olarak düğün ve evlilik hazırlıkları esnasında bütçenizi de düşünmek zorundasınız. Bu nedenle düğün fotoğrafçısı fiyatları  ve onların uyguladıkları “ düğün fotoğraf paketleri “ hakkında önceden bilgi almanız gerek, katalog çekimi, hikaye çekimi düğün klibi mi, yoksa yeni trend olan Trash Day çekimi mi, olacağı konularında karar vermeniz gerekir, örneğin dış mekan çekimlerinde farklı bir aksesuara gerek duyulacak mı? Arzu ettiğiniz değişiklikler veya düşündüğünüz bir mekan varsa, bunu paylaşmanız gerekir. Düğün fotoğrafçınızın mutlaka profesyonel bir ekibi ve ekipmanları olduğu konusunda bilgi edinin. Şimdi bütün bu detaylar kafanızı karıştırmasın. Size aşağıda çekimlerin detayları hakkında kısaca bilgi aktarmaya çalışacağız:)

Düğün günü için güven duymanız için bütün bu detayları düğün fotoğrafçınız ile paylaşmanız gerekiyor. Zaten fotoğrafçı ekibin yaptığı daha önceki çalışmalar hakkında kendi web sitesinden bilgi almalısınız.

Unutmayın, özellikle gelinler düğün sabahından itibaren gecenin ilerleyen saatlerine kadar düğün fotoğrafçınız ile birlikte olacaksınız.

Katalog Çekimi
Düğün fotoğrafçıları için en klasik çekim budur, stüdyo çekimi katalog çekimi ile aynıdır. Dış mekan çekimi düğün öncesi 2-3 saat ile sınırlıdır ve tercihinize göre mekan seçimi size bırakılır. Size küçük bir tavsiye, düğün günü genelde çok stresli ve gergin geçiyor, bu da fotoğraflara yansıyabilir, arzu edersiniz bu çekimleri düğün günü değil de, hafta içinde başka bir günde yapabilirsiniz.

Hikaye Çekimi
Düğün hikayesi olarak adlandırdığımız çekimler bunlar. Tüm gün sabahın ilk ışıkları ile fotoğraf çekimi başlar, gecenin sonuna kadar gider. Buradaki detay düğün gününün her anı hatırlamak ve kayda almaktır. Sabah kahvaltısı, kuafördeki hazırlıklar, arkadaşlarınız ile birlikte sohbetler bile en içten hallerinizi ölümsüzleştiriyorlar. Bence bu düğün hikayesinin en güzel yanı, hiç poz vermiyor olmanızdır. Düğün fotoğrafçınız adeta görünmez bir konuk gibi, sizden habersiz güzel kareler yakalıyor ki, poz vererek mümkün değil o hissi veremezsiniz.

Trash Day Çekimi
Sanırım bu en eğlenceli olanı ! Düğün gününün yorgunluğunu üstünüzden attığınızda, zinde bir hafta içi programı için gelinlik ve damatlıklarını yeniden giyerek, arzu ettiğiniz bir konsept dahilinde, belki kumsal, veya bir çiftlikte dilediğiniz kadar kıyafetlerinizi ıslatabilir veya kirletebilirsiniz.

Bu mutlu gününüzü ölümsüz kılacak gerçek bir düğün fotoğrafçısı bulabilmeniz dileklerimizle…

Trash Day Çekimi
Düğün fotoğrafçınız bir fotoğraf sanatçısı olmalı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu