Makaleler

Yeni evinizi birlikte seçin

Yeni evinizi birlikte seçin…

Evlilik hazılıklarında çiftler için birlikte ev seçmek çok duygu dolu anlar taşır, çünkü gelecekleri için birlikte karar verirler.
Artık planlar yaparken sadece birey olarak değil, birlikte hoşlanacakları bir tarzı seçmeleri gerekir. Sadece bu da değil, bundan sonra ailelerine katılacak çocuklarını bile düşünmeleri ve onlar içinde en iyisini bulmaları gerekir.

Gelin ve damat adayları için evlilik hazırlıkları sürecinin çok yoğun ve yorucu olduğu kesindir. Bir yandan düğün ihtiyaçları görülmeli, aynı zamanda birlikte yaşamayı düşündükleri evi seçmeli ve zevklerine göre döşemeliler. Bu yoğun ve yıpratıcı süreç aslında sevgi ve aşkları için iyi bir deneyim oluyor. Artık gelecek için planlar yapmaya başlıyor ve iyi günler olduğu kadar olumsuz konuları da düşünmeleri gerektiğini hatırlıyorlar. Bundan sonra her konuda açık olmaları ve duygularını açıkça anlatmaları gerekmektedir.

Ev seçiminde kiralama veya satın alma konusunda birikimleri yoksa, bankalardan yardım almalılar.
Bu konuda artık gençler çok şanslı çünkü bir çok banka , HSBC , AKBANK, GARANTİ, gibi uzun vadeli mortgage ev kredileri veriyor. Bu seçenekler doğru analiz edilmeli ve ödeme kapasitelerinin olup olmadığını göz önünde bulundurmalıdırlar. Bunun dışında her zaman acil bir durum için ihtiyaç olabilecek bir miktar nakit hazır tutulmalı.

Çiftlerin başarılı bir evlilik kurmaları için  geçirdikleri bu süreç onların birbirlerine hissettikleri sevgi ve sadakatlarını daha çok pekiştirecektir. Yaşamları için birlikte plan yapmaları, yaşadıkları aşklarına daha çok duygusallık katacak ve bu yorucu süreci atlatmalarına yardımcı olacaktır.

Yeni evinizi birlikte seçin…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu