Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdırmak İçin

Posted in:

Olmasını Arzu Ettiğiniz Gibi

Evlenmek o güne hazırlanmak…..

Gelinlik damatlık telaşı, ev dekorasyonu, düğün organizasyonu, nikah davetiyesi, şekeri derken hayatınızın en özel ve anlamlı döneminde üzerinize mutlu bir yorgunluk yapışıyor. Ve bundan kurtulmanın en güzel yolu, güzel ve unutulmayacak bir balayı….

Seyahat etme alışkanlığı ve dolayısıyla turizm geliştikçe, alternatifler çok fazla ve karar vermek zorluyor insanı; işte bizim size önerdiğimiz birkaç balayı mekanı.
Hawaii
Hindistan cevizi ağaçlarıyla kaplı bu küçük cennet, el değmemiş kumsalları ile uzun yıllardır balayı tatillerinin bir numaralı destinasyonu. Ada etrafta uzanan yem yeşil ormanları, mercan resifleri ile romantik çiftlere  sihirli manzaralar sunuyor. Maviden yeşile çalan denizi, palmiye ağaçları, enfes koyları, uçsuz bucaksız bembeyaz kumsalları, lezzetli deniz ürünleri, tropikal bitki örtüsü ve sıcakkanlı insanları ile son yılların en popüler tatil beldelerinden biri. Dünya mutfaklarının neredeyse tümünün bulunduğu adada özellikle okyanus’dan gelen taze mahi-mahi ve opakapaka gibi özel lezzetler size unutulmaz tatlar katacak.
Tahiti
Tropik ada kültürü ile Fransız sofistikeliğinin merak uyandıran birleşimi, Tahiti’de geçirilecek balayı daha başından eşsiz kılıyor. Yağmur ormanları ve yumuşak bitki örtüsü ile kaplı yemyeşil vadileri ve serin çağlayanları ile Fransız Polinezyası’n da yer alan 118 adanın en büyüğü olan Tahiti, palmiyelerin gölgelediği bembeyaz kumsalları, rengarenk sualtı dünyası ve efsanevi siyah incileri ile ideal bir balayı mekanı. Yarım saatlik feribot yolculuğuyla gidilen Moorea, zengin bitki örtüsünün arasından fırlayan yemyeşil etkileyici tepeleri ile nefes kesici güzellikte.

Başkent Papeete’den kalkan teknelerle diğer adaları gezmek, çiçekten kolyeleriyle Tahitili dansçıların gösterilerini izlemek ve yerel pazarlardan alışveriş yapmak, bu yeryüzü cennetinde katılabileceğiniz aktivitelerden bazıları. Dünyanın belki de en güzel yeri Bora Bora diğer iki adaya göre daha sakindir. İnsanoğlu daha ilk görüşte Lagünün tertemiz turkuvaz sularına kapılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir