BültenlerDüğün HazırlıklarıMakaleler

Kır Düğünü Davetinde Kıyafet Seçimi

Kır Düğünü Davetinde Kıyafet Seçimi

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte düğün mevsimi de başlıyor demektir. Son zamanlarda gittikçe popüler olmaya başlayan kır düğünü furyası da tıpkı geçen senelerde olduğu gibi bu senede çiftlerimizin en çok tercih ettiği konsept olmaktadır. Gerek açık havada olması gerekse klasik düğün şekillerinden farklı olması nedeni ile çiftler tarafından tercih edilen kır düğünü konsepti sizler için unutulmaz bir anı olarak ileride çocuklarınıza anlatacağınız bir düğün şeklidir.

kır düğünü konsepti

Kır Düğünlerinde Ne Giyilir?

Nasıl ki kır düğünleri normal düğünlerden farklı ise kır düğünü gelinlik seçimi de normal gelinlikten farklı olmaktadır. Özellikle straplez elbiselerin tercih edildiği kır düğünü elbise çeşitleri arasında tül elbiseler de son derece revaçtadır. Hepimizin bildiği tül kumaştan yapılmış olan tül elbiselerin havada tıpkı bir kelebek gibi uçuşarak kır düğünlerine değişik bir hava katması nedeni ile çiftlerimiz tarafından tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra çiçek desenli elbiseleri kır düğünlerinin ambiyansına en çok yakışan ve gelinimize düğün ile son derece uyumlu bir imaj yaratmaktadır. Kır düğünlerinde en çok tercih edilen elbiselerden birisi olan bilekte biten elbiseler ise çimlerin üzerinde daha rahat hareket etme imkânı verdiği ve düğün konseptine daha çok uyum sağladığı için tercih edilmektedir.

Kır düğünleri denilince akla ilk gelen elbiselerin başında yer alan Helenistik elbiseler ise kalın askılı üstlerden aşağıya doğru bollaşan ve ortamın ambiyansına en çok uyum sağlayan elbiselerden birisi olması nedeni ile son derece popüler ve tercih edilen elbiselerdendir.Kır Düğünlerinin Maliyeti Ne Kadar?

Kır düğünü özellikle şehrin gürültülü ve kirli havasından uzak, tertemiz bir havaya sahip doğanın koruması altında olduğu için çiftler tarafından tercih edilmektedir. Bu düğün mekânı ise apartman aralarında kalan düğün salonlarından farklı bir alanda olduğu için öncelikle dikkat etmeniz gereken şey hava koşullarının düğün için elverişli olup olmadığıdır. Yaz aylarında hiç beklenmedik zamanlarda ortaya çıkan ve birdenbire bastıran yağmurların etkisiyle dağılmak zorunda kalan düğünleri elbette sizler de duymuş hatta belki de bu düğünlerde misafir olarak bulunmuşsunuzdur. Bu yüzden düğün tarihinizi belirlerken öncelikle hava durumunu takip etmeniz ve eğer ki hava koşulları düğün yapmanıza imkân veriyorsa hazırlık yapmanızı tavsiye ediyoruz.

kır düğünü gelinlik modelleri

Bütün bunlardan sonra asıl merak edilen ve internette sık sık aratılan kır düğünü fiyatları hakkında bilgi verecek olursak öncelikle bilmeniz gerekir ki kır düğünleri sıradan düğünler gibi fiyatlandırılmamaktadır. Misafirlere ikram edeceğiniz kokteyllere ve standart yemek paketlerine göre fiyatlandırılması yapılan kır düğünlerinde standart bir yemekli paket fiyatı 70 ila 130 TL arasında değişmektedir. Eğer ki paket servis olarak değil de kokteyl olarak gelen misafirlere ikramda bulunmak istiyorsanız kokteyl fiyatları 30 ila 70 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Bu kriterlere ek olarak düğünü ne zaman yaptığınıza göre de fiyatlarda değişimler olabilmektedir. Hafta içi veya hafta sonu yapılan düğünler arasında tahmin edeceğiniz üzere belli bir ayrım var. Hafta sonu birçok kişinin vaktini daha iyi ayarlayabildiği, planlarını ona göre yapabildiği ve genel anlamda daha müsait olduğundan dolayı davetliler tarafından daha fazla katılım sağlanacağı zaman dilimi halini alıyor. Bu zaman diliminin belirli bir fiyatı olmadığı için seçeceğiniz yere göre değişiklik göstermesi mümkün.Ayrıca kır düğünü mekanları dediğimiz zaman tek bir yer olmadığından dolayı yerine göre de farklılık göstermektedir. Kır düğünü mekanları İstanbul içerisinde biraz daha pahalı olabilir. Daha çok kentleşme yapıldığı için hem nüfus artışı hem de kır düğünü yapmak için alan azaldığından kır düğünü fiyatları İstanbul ili içerisinde bir yansıma söz konusu. Bunun yanında davet ettiğiniz çoğu kişinin gelebilme ihtimalini de doğal olarak arttırmış oluyorsunuz.

Kır düğünü İstanbul veya bir başka büyükşehir dışında bir yerde yapılmak istenirse seçeneklerini daha fazla olabilir, daha geniş bir yerde ayırdığınız bütçe için belki daha fazla fayda elde edebilirsiniz lakin avantajları olduğu gibi dezavantajları da olduğunu unutmamak lazım. Büyükşehir dışında bir yerde kır düğünü yapacaksanız ulaşım sorunlarından ve güçlüklerinden dolayı bazı misafirleriniz gelmekte zorlanacak veya gelemeyecek olma ihtimallerini de düşünmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.Kır düğünü için fiyatlara etki edecek bir başka unsur ise nasıl bir düğün istediğiniz. Burada nasıl sorusundan kastımız ise modern mi yoksa vintage/retro tarzda bir düğün isteyip istemediğiniz. Modern bir kır düğünü istiyorsanız masalarınızın, sandalyelerinizin, ışıklandırmanızın, müziğinizin ve o gün orada olacak her şeyin bu modern tarza uyum sağlaması gerekir. Bu sağlanan uyum ise bir bütün ve bir uyum halinde güzel bir kır düğünü geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Vintage/retro tarzında bir düğün düşünüyorsanız, her şeyin muntazam ve yeni gibi olmasına gerek yoktur. Belki masaların üstlerini tam örtmeyen ve masanın ortasına doğru buruşturulmuş örtüler eşliğinde, eskitilmiş masalar ve iskemleler ile yapılan kombini ışıklandırma ve müzik ile ortama uygun biçimde tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hayalinizdeki kır düğününü uygun masrafları hesaplayıp bütçenizi denkleştirerek gerçekleştirebilirsiniz.

kır düğünü elbise seçimi

Gelinlik ve Abiye Önerileri

Son olarak bu başlık altında sizlere güncel gelinlik modellerinden bahsedeceğiz. Gelinlik modelleri dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk markalardan olan Oleg Cassini, Oleg Cassini 2020 Gelinlik Trendleri başlığıyla sizlerin sevebileceği birçok gelinlik modelini sergiliyor. Dünya üzerinde dört yüzden fazla noktada siz değerli müşterilerine hizmet veren marka, dönemin güçlü ve modern kadınının hikayesini yazarken ultra minimal ve lüks bohem görünümleri ile moda dünyasında bir altın çağının açıldığını duyuruyor.

Kır düğünü gelinlik tercihi oleg cassini

Sadelikten yola çıkılarak yapılan tasarımlar dantel ve tüller ile harmanlanırken minimal detaylar ile bütünleşiyor. Tül ve dantel transparan etki yaratırken korse üstü gelinlikler dikkatleri üzerinde toplayacak. Bunun yanında ise eski dönem modasının hakim olduğu romantik gelinlik modelleri de bir hayli dikkat çekecek gibi duruyor. Sade ama yine de hareketliliği kaybetmek istemeyen gelinliklerin yanında ise tam anlamıyla sade ve modern hatlarıyla minimal tasarım gelinlikler de sevenlerinin ilgisini çekecek gibi duruyor.Tabii ki gelinlik kadar giyilecek olan abiye elbiseler de kır düğünü için önem taşıyor. Bahsetmiş olduğumuz gelinlikleri kır düğünü mekanı için tercih etmek isteyenler olduğu gibi, abiye elbise önerilerimizi de kır düğünü mekanında tercih etmek isteyenler olacaktır.

Oleg Cassini abiye koleksiyonu, klasik mavi renginin farklı tonlarıyla yeni heyecanlar yaratıyor. Kalıpların ve formların tekdüzeliğinden kendini kurtaran ve çeşitliliği arttıran marka, kadının gücünü ortaya koyuyor. Abiye modası veya abiye trendleri denildiğinde akla gelen tasarımların dışına çıkan, sade ve iddialı tasarımları, cam böceği, koyu mavi, çivit mavisi, parlamento mavisi, bebek mavisi ve daha nice tonlarla sizlere sunuyor.

Kır düğünü abiye elbise oleg cassini

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu