BültenlerDüğün HazırlıklarıMakaleler

Son Moda Düğün Davetiyesi

Son Moda Düğün Davetiyesi

Düğün hazırlıkları dönemi yeni evlenme telaşında olan çiftler için oldukça telaşlı ve stresli geçen bir dönemdir.  Bu telaş ve stresin etkisiyle aslında çok küçük olarak gözüken oysa son derece önemli olan birçok ayrıntı atlanarak unutulur. Düğün zamanlarında her konuda olduğu gibi davetiye modelleri konusundaki ayrıntılar en ince detayına göre seçilerek öğrenilmelidir. Zira ileriki yıllarda çocuklarınıza hatta torunlarınıza bile güzel bir anı olarak bırakacağınız bu davetiyeler aynı zamanda düğün gününüzün bir nişanı olarak hayatınızda önemli bir yer edecektir. Bu yüzden düğün davetiyeleri kesinlikle yabana atılmamalı en ince ayrıntısına kadar dikkat edilerek iyi bir araştırma sonucunda hazırlanmalıdır. Bu yazımızı sizler için anlatacağımız düğün davetiyesi örnekleri ile aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermeyi amaçlayarak kaleme alıyoruz.

düğün davetiyesi örnekleri

Düğün Davetiyesi Nasıl Seçilmeli?

Düğün davetiyesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus davetiyenin tasarımının nasıl olacağıdır. Zira bu tasarımın çiftlerimizin her birinin kişiliğini yansıtarak misafirlerin gözünde onların bir nevi kimlik kartı görevini taşımaları gerekmektedir. Düğün davetiyelerinizi bu iş için organize olan firmalardan temin edebileceğiniz gibi kendiniz de hayalinizdeki davetiyeyi tasarlayabilirsiniz. Haydi o zaman eline bir kağıt ve kalem al ve düğün davetiyesi tasarla!Düğün Davetiyesi Nereden Alınır?

Öncelikle düğün davetiyesi konusunda bilmeniz gereken en önemli şey düğün davetiyesi sözleri için seçeceğiniz sözlerin doğru ve anlamlı bir şekilde seçilmesi gerektiğidir. Gelişigüzel ve basmakalıp ifadelerin yer aldığı düğün davetiyesi 2020 yılında çok demode olacağından tahmin edeceğiniz üzere pek kimse tarafından tercih edilmemektedir. Sizler için hazırladığımız ve aşağıda belirttiğimiz birkaç sözü davetiyelerinizin üzerine yazarak misafirlerinizi güzel bir şekilde en güzel gününüze davet edebilirsiniz.

düğün davetiyesi sözleri

“Biz; Hayatın zorluklarına karşı beraber göğüs germeye, iyi günde de kötü günde de ellerimizi sımsıkı kenetlemeye, aynı lokmayı bölüşmeye aynı bardaktan su içmeye, karar verdik. Allah’ın emrini, Peygamberimizin kavlini yerine getireceğimiz en özel günümüzde siz de mutluluğumuza ve yeni hayatımıza adım attığımız ana ortak olmak ister misiniz?”

“Biz el ele tutuşarak aynı hayata adım atmaya karar verdik. Biz kalplerimizi birleştirerek iki canı bir yapmaya karar verdik. Birlikte bir yaşamın kapısını araladığımız, aynı mutluluklara sevineceğimiz, aynı hüzünlere üzüleceğimiz, aynı ekmeği aynı sofrada paylaşacağımız hayatımızın en anlamlı gününde siz değerli sevdiklerimizi yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.”

“Aşk mucizeyse eğer; senden daha büyük bir mucize düşünemiyorum. Ben ömrümün geri kalanını, hayatımın en büyük mucizesi ile geçirmek istiyorum. Dostlarımın mucizemle hayatımı birleştirdiğime şahitlik etmelerinden onur duyuyorum.”Düğün Davetiyesi Fiyatları Ne Kadar?

Düğün davetiyesi film şeridi şeklinde alınabileceği gibi aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü tasarımda üretilmektedir. Düğün davetiyelerinin fiyatları ise davetiyenin kalitesi ve tasarımın zenginliğine göre değişiklik göstermek ile birlikte piyasalarda genellikle 100 tanesi 200 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Düğün davetiyesi fiyatları elbette kaç adet istediğinize göre de değişmektedir. 100 ila 1000 arasında bir tercih yapacaksanız %60’lara varan tasarruflar sağlamanız mümkün. Bunun gibi küçük harcamalar tek başına çok fazla görünmese de yapacağınız birçok alışveriş olduğundan dolayı her birinden edeceğiniz ufak tasarruflar sonrasında arkanıza dönüp bakarsanız ciddi bir meblağının elinizde kaldığını görebilirsiniz.Düğün Davetiyesi Modelleri

Düğün davetiyesi için birbirinden güzel seçenekleri isterseniz son zamanlarda daha yaygın kullanılan sanal fuar olarak da adlandırabileceğimiz üye markalarımız bölümündeki firmalardan yardım alarak çeşitleri gözden geçirebilirsiniz. Dilerseniz de şimdi sizlere bizler de bazı davetiye modelleri hakkında bilgiler verelim.

Klasikleşmiş olan beyaz fon üzerine siyah el yazısı ile okunaklı davetiye örnekleri bulabilir, yan taraflarında ise süsleme olarak canlı renkler barındıran çiçek görselleri seçebilirsiniz. Bir başka örnek ise arka fonu renkli tutarak, onunla kontrast yani zıtlık oluşturacak renklerden yazı stili seçebilir, aynı zamanda çevresini çeşitli motiflerle süsleyerek hareketlilik katabilirsiniz.

Bu davetiye modelleri için bir zarf seçmek isterseniz orada da birbirinden çeşitli zarf modelleri bulabilirsiniz. Davetiyenizi koyacağınız zarfı içeriği ile zıt olarak seçebilir, böylece gösterişi ve canlılığı seven ziyaretçilerinize jest yapmış olabilir, ya da içeriği ve zarfı aynı tarz seçerek bir bütün olmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz belirli bir konsept ışığında da düğün davetiyesi seçimi veya hazırlığı da yapabilirsiniz.

düğün davetiyesi fiyatları

Örnek vermek gerekirse Osmanlı fermanı düğün davetiyesi, tuğralı düğün davetiyesi, Türk Bayraklı düğün davetiyesi gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.  Ayrıca kalpli, hareketli, karikatürlü, resimli, lazer kesim, yaldızlı, dantelli, kraf kağıtlı, vintage, retro, şeffaf, takvimli davetiyeler gibi seçenekleri de değerlendirmeyi deneyebilirsiniz. Tek sefer kullanacağınız ama ömür boyu saklayacağınız ve size o özel günü hatırlatacak davetiyeleri kendinize uygun biçimde seçebilirsiniz.

Zarf içerisine konan davetiyelerin dışında ise kendiliğinden zarf gibi kullanabileceğiniz davetiye modelleri de bulunmakta. Bu davetiyeleri ise dış tarafındaki bir çentik ile tutturabilir, üçe katlayarak sunabilirsiniz. Ayrıca çentikle tutturmak yerine davetiyeniniz üçe katlanmış halinin üstünden geçireceğiniz bir tül veya davetiyeye uygun bir ip ile bağlayarak sevdiklerinizi davet edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu