MakalelerBültenlerDüğün Hazırlıkları

Otel Düğün Paketleri ve Otelde Düğün Konsepti

Otelde Düğün Paketleri ve Otelde Düğün Konsepti 

Son yıllarda otellerde yapılan düğünler gittikçe popülerleşmeye başlayan bir düğün konsepti haline gelmektedir. Zira otellerin çiftlere sundukları ve diğer düğün konseptlerinin paketleri ile kıyaslandığında oldukça ucuza gelen otel düğün menüleri içerdikleri avantajlardan dolayı çiftler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca kapalı ve boğucu düğün salonlarının aksine geniş ve ferah otel düğün salonları içerisinde yapılan düğünler daha gösterişli olmaktadır.

otel düğün yemek menüleri

Otelde düğün yapmak bir çoğumuzun sık sık hayal ettiği ancak sadece bir kısmımızın hayallerini gerçekleştirdiği bir olaydır. Çünkü otelde düğün yapmak denildiğinde akla ilk gelen şey içerisinde kırmızı halıların uzandığı son derece pahalı olan lüks oteller olmaktadır. Evet her otelde bulunan düğün mekânı bir kırmızı halı ile süslenmiştir fakat dışarıdan gördüğünüz ve bizim için fazla lüks zannettiğimiz çoğu şey aslında tahmin ettiğimiz gibi çok da pahalı değil. Tıpkı kır düğünlerinde olduğu gibi otel düğünlerinde de fiyatlar otelin bulunduğu lokasyona göre değişiklik göstermektedir. Örneğin İstanbul Avrupa yakasında kişi başı olarak hesaplanan yemeklerin başlangıç fiyatları 150 ila 200 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Her ne kadar şehrin Anadolu yakasındaki oteller ile Avrupa yakasındaki oteller arasında belirgin bir fark olmasa da 80-100 TL arası olan otel düğün yemek menüleri de bulunmaktadır.Hangi Otel Ne Kadar Fiyat Veriyor?

Otel düğün fiyatları, otelin bulunduğu lokasyonun yanı sıra otelin düğün piyasasında bilinirliğine göre belirlenmektedir. Otelde düğün denilince ilk akla gelen otellerden birisi olan Çırağan Palace, sadece İstanbul’un değil aynı zamanda dünyanın en bilinen ve en köklü tarihine sahip otellerden birisidir. Göz alıcı Boğaz manzarasının yanı sıra elit kalitesi ile Türkiye’nin tek saray oteli olma özelliğini taşıyan otel yemekli düğünler için en çok tercih edilen mekandır. 1000 kişilik kapasitesi olan salonundaki davetliler için 400 TL’den başlayan yemek fiyatları ile oldukça cazip olan otel çiftler tarafından tercih edilen oteller arasında en önde gelmektedir.

Otel düğün fiyatları

İstanbul’un en lüks otelini anlattıktan sonra ona nazaran görece ucuz olmasına rağmen kalitesinden ödün vermeyen The Grand Mira oteline geçebiliriz. 50 liradan son derece mütevazı bir şekilde başlayan yemek fiyatları ile çiftlerin gözdesi haline gelmeye başlayan bu otelin kapasitesi ise yaklaşık olarak 400 kişi civarındadır.

İstanbul’daki otellerin yanı sıra Türkiye genelinde bulunan ve müşterilerine konaklama hizmeti dışında düğün hizmeti de sunan binlerce otel bulunmaktadır. Bu yukarıda verdiğimiz ve sizler için örnek teşkil edecek olan iki otelden yola çıkarak bulunduğunuz ildeki otellerin tanınırlıklarına göre sizlerin kafasında bir portre oluşturmayı amaçlıyoruz. Genel olarak butik otel gibi küçük işletmelerde yapılan düğünlerin maliyetleri çok cüzi miktarlarda olsa da kapasite itibari ile büyük oteller ile yarışamayacaklarından çiftler tarafından bu gibi oteller pek tercih edilmemektedir.Bu anlattığımız otellerin dışında örnekler de sunmamız gerekirse Yalıkavak Marina Beach Otel nefes kesen manzarası ile sizler için muazzam bir otelde düğün imkanı sunuyor. Palmiyeler arasında yeşil çimler eşliğinde, özel beyaz kumlu sahilinin önündeki berrak mavi suları ile sizleri büyülemeye geliyor. 100m2’lik Sunset Suit ile harika bir deneyimi siz çiftlere ve misafirlerinize sunuyor. 200 kişilik organizasyonlarınız için çok güzel bir alternatif olarak karşınıza çıkarken otelde düğün yapmak isteyenlerin kalbini çeliyor. Aynı zamanda gelen misafirler açısından da otelde düğün kıyafetleri neler olmalı arayışlarından kurtararak, yazlık şık bir elbise ile ortamın şıklığına ayak uydurabilirler.

Bir başka önerimiz ise otelde düğün anlayışını benimsemiş ve sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübeleri ile sizlere kapılarını açmış olan Dedeman Wedding. Konumu itibari ile hem evlenecek olan çiftlerin hem de davetli olan misafirlerin kolayca ulaşım sağlayabileceği özellikleri ile ilk başta göze çarpan Dedeman Wedding, deneyimli ekibin yanında yüksek tavanlı balo salonları ve sunduğu alternatifler ile otelde düğün yapmak isteyen çiftlerin gönlünde taht kurmuş durumda. After party ve koçluk hizmetleri ile de kendini öne çıkarmayı başaran Dedeman Wedding, sizlere mükemmel bir gün yaşatmayı amaçlıyor.Son olarak Caresse Bodrum’u sizlere takdim etmek istiyoruz. Büyülü bir atmosfere sahip olan Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum, ilkbahar ve yaz düğünleri için unutulmaz adres olmaya geliyor. Otelde düğün maliyeti, otelde düğün masrafı anlamında kafasında soru işaretleri olan çiftlerimizin harcamalarının hakkını verecek bir otel olduğunu söyleyebiliriz. Çiftlerimiz için bu özel günde sabah saatlerinden itibaren profesyonel ekibi ile sizlere hizmet veriyor.

Bir önceki gün otelde konaklayabileceğiniz için “otelde düğüne giderken ne giyilir”, ”düğünün yapılacağı yere hangi kıyafetle gitmeliyim” gibi sorularınıza da çözüm getirmiş oluyor. Sadece yurtiçinden değil, aynı zamanda yurtdışından gelen çiftlerin de gözdesi olan otel, 2016 ve 2017 yıllarında art arda Avrupa’nın En İyi Resort Oteli Ödülü’nün sahibi olan ve 2019 yılında da Avrupa’nın en iyi otelleri arasında yer alarak ilk 20’ye girmiştir.

Bu verdiğimiz örnekler haricinde sanal fuar olarak adlandırabileceğimiz üye markalar bölümümüzden diğer otellere veya evlilik ve düğün için gerekli her tür ihtiyacınıza yönelik firma ve markaya ulaşabilirsiniz.

otel düğün salonları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu