BültenlerDüğün HazırlıklarıMakaleler

Çeyiz Seti Hazırlıklarında Yatak Odası Takımı Seçimi

Çeyiz Seti Hazırlıklarında Yatak Odası Takımı Seçimi

Eski zamanlarda çeyiz sözcüğü bir kadının ev geçimi için eşine yapacağı yardım olarak kullanılmasına rağmen günümüzde bu anlamını yitirmeye başlamıştır. Eski zamanlarda evin geçimi sadece erkeklerin üzerinde bir yük olduğu için kız çocuk sahipleri bebekleri dünyaya gelir gelmez ileride kullanmaları için çeyizler hazırlar ve çocukları evlilik dönemine gelene kadar da onlar için birçok araç ve gereçten oluştan bir çeyiz biriktirmeye devam ederlerdi.

Günümüzde ise evlilik hazırlıkları için yapılacak olan çeyiz geleneği eskisi gibi revaçta değildir. Çünkü artık evin geçiminden sadece erkek değil aynı zamanda kadının da sorumluluğunda. Dolayısı ile çeyiz adı altında aileler tarafından biriktirilen eşyalar çiftler tarafından ortak bir şekilde alınmakta olmasına rağmen çeyiz geleneğini sürdüren birçok aile günümüzde hala mevcuttur.

yatak odası dekorasyonu

Çeyiz Seti Nasıl Hazırlanır? 

Çeyiz seti denildiğinde akla ilk gelen şey eskiden olduğu gibi dantel, nakış ve havlular olmasına rağmen günümüzde eski dönemlerin aksine artık gelinler, kendi evlerinde rahat bir şekilde kullanabilecekleri eşyaları tercih etmektedir. Özellikle yatak odası takımı çeyiz malzemeleri arasında en önde gelen çeyiz seti olmaktadır. Çiftlerimizin yatak odası dekorasyonu konusunda karar vermeleri için hazırlanmış olan bu yazımızda siz çiftlerimizin kararsızlığını gidererek aklınızdaki tüm ikilemleri ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? 

Bir yatak odasının olmazsa olmazı olan yatağımızın üzerindeki tavandan aşağıya doğru sarkan yatak odası avizesi olmaktadır. Yatak odamızda iyi bir şekilde uyuyabilmek ve günün yorgunluğunu doğru bir şekilde atarak yataktan dinç kalkmak için olmazsa olmaz bir aksesuar olan avizelerin ışıklandırmalarının özellikle loş olması gerekmektedir. Zira gözleri yoran ve etrafına çok fazla aydınlık veren lambalar sizleri rahatsız edecektir. Tavandaki avizelerin yanı sıra yatakların baş ucundaki komodinlerin üstünde bulunan küçük lambalar da yatak odanızın şıklığını destekleyecektir.Avizelerin yanı sıra yatak odası perdesi ise çiftlerimize iyi bir enerji vermesi açısından özenle seçilmesi gereken bir aksesuardır. Zira iyi bir enerji ile güne başlamak hem ruh sağlığımız hem de işimize gereken önemi vererek kazancımızı arttırma bakımından diğer her şeyden daha önemlidir. Bu yüzden seçeceğiniz perdenin rengini ve cinsini iyi belirlemeniz gerekmektedir. Son zamanlarda oldukça revaçta olan hareketli perde tasarımları yatak odanıza tıpkı perdelerin modelleri gibi hareketli bir hava katmakta ve sabahları sanki geceyi bir deniz kenarındaki şezlongun üzerinde geçirmişsiniz gibi dinç bir şekilde uyanmanızı sağlamaktadır.

Son olarak bir yatak odasının en önemli aksesuarı olmasına rağmen genelde göz ardı edilen yatak odası halısı çeşitlerine değinecek olursak yatak odasında kullanacağımız halılar ise diğer halılara nazaran daha yumuşak olmalıdır. Zira üzerine bastığımız zaman bize huzur vermesi gereken halılar aynı zamanda yerde hiçbir boş alan bırakmamalı bütün alanı kaplamalıdır.Çeyiz paketi ve çeyiz seti konularından bu kadar bahsetmişken sizlere fikir vermesi açısından bir marka da sunmak istedik. Hali hazırda bir çeyiz listesi yapmış iseniz alacağınız eşyaları biliyor olmalısınız. Lakin çeyiz listesi yapmamış olsanız bile çeyiz alışverişi yapacağınız için bir yardım almanız gerekiyor. Tam bu noktada çeyiz alışveriş listesi kıvamında Karaca her şey tamam evlilik paketi sizler için tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Eskiden olduğu gibi çeyiz sandığı ya da çeyiz kolisi gibi hazırlıklar geride kaldığından, Karaca dükkanlarına gittiğinizde yatak odası takımlarından başlayarak, Karaca evlilik paketi avantajlarını kullanıp, çeyiz seti mutfak gereçlerinizi de aynı yerden temin edebilirsiniz.

Karaca çeyiz paketi veya Karaca çeyiz seti almak isterseniz, içerisinden çıkacakları da bilmek isteyebilirsiniz. İndirimli olarak sunulan iki ayrı paket mevcut olmakla birlikte çeyiz seti kampanyaları için indirimli fiyatlar 3.499 TL ve 1.999 TL arasında değişmekte. 12 kişilik yemek takımından 84 parça çatal bıçak setine, paspas ve bornoz setinden yatak örtüsüne kadar, nevresim takımı, battaniye, günlük nevresim takımı, günlük battaniye, günlük yatak örtüsü, tek pike, nakışlı hamam seti, yastık ve yorgan setine kadar bütün ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

Alacağınız ürünlerde dilerseniz beyaz renkleri tercih ederek saflığın ruhunuza dokunmasına izin verebilir, dilerseniz de siyahın asaletini tercih edebilirsiniz. Uçlarda olmak istemezseniz de yumuşak geçişler yapabileceğiniz krem rengi veya kırık beyaz seçeneklerini tercih ederken aynı zamanda pembe gibi biraz daha canlı renkler ile evinize hareketlilik kazandırabilirsiniz.Bahsetmiş olduğumuz çeyiz takımı seçeneklerinin sınırlı bir süre geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Eğer bir birikmişiniz yok ise çeyiz kredisi çekip bu avantajlı fiyatlarla hayalinizdeki çeyiz takımı kombinine sahip olabilirsiniz. Son zamanlarda bu pandemi süreci ile zorluklar yaşayanlara sunulan kredilerle de çeyiz takımı alma işinizi kolaylaştırabilir.  Böyle bir seçeneği de düşünmekte yayda var.

Ayrıca mutfak konusuna da ucundan değinmişken söylemeden geçmememiz gereken çeyiz seti kampanyası var. Samsung beyaz eşya çeyiz seti ile mutfağınızda Samsung beyaz eşya rüzgârı estirin! Seçili Samsung buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve bulaşık makinesi arasından yapacağınız çeyiz seti üçlü seçimi 750 TL indirimle sizlere sunuluyor. Samsung çeyiz kampanyası beyaz eşya veya Samsung çeyiz kampanyaları beyaz eşya diye internet üzerinden aratarak bulabilirsiniz.

Yatak odası takımı

Yatak odası çeyizlerine geri dönecek olursak burada karşımıza çıkan bir diğer marka ise Yataş Bedding oluyor. Yataş yatak odası takımları yeni nevresim takımlarını sizlerin beğenisine sunmuş durumda. Yataş baza, yataş yatak yani Yataş yatak odası ile uyum içerisinde olacak birbirinden güzel nevresimler sizleri bekliyor. Geniş renk yelpazesine sahip marka bu sefer Gloria Nevresim Takımı ile beyaz, yeşil,lavanta ve pempenin tüm tonları kullanıyor. Hoşunuza gidebilecek güzel tercihlerin başında yer alabilir.

Bir diğer markamız ise Lova yatak. Daha sağlıklı bir vücut için Lova yat tercih edilebilir. Bunun nedeni ise vücudunuzun ortopedik yapısını anlaması ve sizin için en ideal şekli alarak stresten arınmış bir şekilde güne başlamanıza yardım etmesidir. Uyku sırasında materyalleri sayesinde vücudunuzun serinlemesi yardımcı olur ve rahat bir uyku sonrası bağışıklık sisteminizin güçlenmesine dolaylı yoldan etki eder.Dekoratif olarak da değişime ayak uydurmak ve klasik çizgilerden çıkarak kendilerini özgür hissettikleri bir yatak odası hazırlamak isteyenlerin yardımına Cotton Box koşuyor.  Cotton Box nevresim takımı, Cotton Box yatak örtüsü ve Cotton Box uyku seti yaratıcı odalar yaratmak için sizleri özgün tasarımları ile buluşturuyor. Eşinizle beraber yatacağınız yatak için alacağınız Cotton Box çift kişilik nevresim takımı, Cotton Box yorgan ile birleştiğinde hem rahatlığınızdan hem de konforunuzdan kaybetmeden en güzel çeyiz paketi eşyalarından birini oluşturuyor. Sadece yatak odası için değil, Cotton Box bornoz takımları ile de banyonuzun eğlencesine yenilik katabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldiğimizde ise artık çeyiz paketi seçerken içerisinde nelerin olması gerektiğinden tutun da fiyatlarına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi oldunuz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, daha fazla dükkân gezerek, sosyal medyada araştırma yaparak veya sanal fuar olarak adlandırabildiğimiz bünyemizde de bulunan üye markalarımız kısmından daha fazla firmaya ulaşarak çeşitlere göz gezdirmek ve hayalinizdeki tasarımı bulmak olacaktır.

Bu arada evlenmek üzereyseniz ve halen hazırlıklarınızı tamamlamadıysanız veya güçlük çekiyorsanız, evlilik listesi excel tablomuza bakabilirsiniz.

Çeyiz Seti Bornoz Takımı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu