BültenlerDamat Adayları İçinDüğün HazırlıklarıGelin Adayları İçin

Düğüne ve kına gecesine dansöz kiralama

Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda Partisi mi Planlıyorsunuz?

Bu Makaleyi Okumadan Asla Plan Yapmayın!

Ailelerinde katılacağı bir kına gecesi veya sadece en yakın arkadaşlarınızın katılacağı bir bekarlığa veda partisi mi planlıyorsunuz? Kadınların kendi aralarında düzenlediği düğün öncesi kına gecesi zaten  geleneklerimizde var, bu çok alışık olduğumuz bir davet aslında.

Gelin ve damat tarafından tüm hanımlar bir mekanda toplanıp, başta gelin hanımın, kırmızı duvak ile sahne alıp, ellerine kına sürülür. Kına gecesinde özel olarak Osmanlı havası yaşatılmak istenmesi, genelde oryantal dansözün getirilmesi ile tamamlanır. Düğüne ve kına gecesine dansöz kiralama konusunda profesyonel destek alabileceğiniz firma Kozmopolik Dans Organizasyonları .

https://www.youtube.com/watch?v=nF3Q6TalSCo

Kına gecesi veya bekarlığa veda partisi düzenlemek istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Organizasyon nasıl olmalı? Davetli sayısı ne olmalı ? Gözünüz korkmasın, kına gecesi düzenlemek düğün düzenlemek kadar zor değil, düşündüğünüzden çok daha kolay.

İlk yapmanız gereken kına eğlencesine kaç kişinin geleceğini belirlemek olmalı. Zaten sadece hanımlara özel olan bu gecede gelin ve damat tarafındaki tüm kadınları davet etmelisiniz. Ailenizin ve en yakın arkadaşlarınızla kutlayacağınız bu geceye düğününüzde bulunan tüm kadınları davet etmelisiniz.

Eski geleneklerimize göre kına, gelinin baba evinde yapılırdı, fakat artık gelin adayları tarihi bir mekanı, bir hamamı veya süper lüks bir eğlence mekanında kına gecesi düzenliyorlar. Modernleşen dünyamızda artık bekarlığa veda partisi ve kına eğlenceleri için profesyonel hizmet alabileceğiniz düğün danışmanları bile var.

Bekarlığa veda partisi daha farklıdır, yıllar önce bu eğlence gecesi, erkeklerin düğün öncesi, dansöz, striptiz ve kucak dansı eşliğinde kutlanan son bekar gecesidir fakat günümüzde artık birçok gelin adayının da yakın arkadaşları ile eğlendiği bir gecedir.

Gelinin bekârlığa veda partisi için eğlenceli ve yeni oyunlar ortaya koymak gözünüzü korkutabilir. Eğer daha önce böyle bir partide bulunmadıysanız nereden başlayacağınızı bilemezsiniz. Bir çok defa bu tip partilere katıldıysanız bu sefer de hep aynı, bayat oyunlardan sıkılmış, bunalmış olabilirsiniz. Oyun ve eğlence türünü seçerken gelinin kişiliğine göre fikir yürütmelisiniz. Oryantal dans, veya kız arkadaşlarınıza da sürpriz olması açısından zenne ve erkek dansçılar da organize edebilirsiniz. Düğüne , kına gecesine dansöz kiralama için profesyonel firmaların interaktif oryantal dans gösterilerini tavsiye edebiliriz.

Genel olarak erkekler bekarlığa veda partisi yaparken kadın dansçılar veya dansözler getirerek felekten bir gece çalarlar. Peki, sizin onlardan neyiniz eksik? Bekar olarak geçireceğiniz bu son günde göz banyosu yapmak elbette en doğal hakkınız… Veda partinizi yaptığınız mekana veya evinize erkek dansçıları çağırarak hem kendinizi hem de kız arkadaşlarınızı doyasıya eğlendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu