Makaleler

Mutlu Birlikteliğin Küçük Sırları Nelerdir ?

Mutlu bir birliktelik her genç kızın hayalidir.

Her genç kız iyi bir sevgili, iyi bir eş ister. Bazen çevremizde oldukça mutlu çiftler görürüz de uzaktan iç geçirir, özeniriz.

Bazen ise sanki teselli eder gibi kötü birliktelikler burnumuzda biter de iyi ki öyle değilmişiz deriz.

Aşk yalanmış sevda yalan tarzı şarkılara bile sardığımız olur. Oysaki mutlu bir birliktelik ne Kaf Dağı’nın ardında ne de beyaz atlı prensin kollarında. Mutlu birliktelik sadece küçük sırlarda ve ben sizlerle bugün bunları konuşmak istiyorum.

Sevgili hanımlar siz de mutlu bir birlikteliği olan şanslı insanlar kervanına katılmak ister misiniz?

Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Hadi gelin beraber ilişkimizi kurtaralım ve sıradanlıktan kaçalım.

İyi Arkadaş Olun

İyi arkadaşlıklar iyi ilişkiler geliştirir. Sevgiliniz, eşiniz ile iyi bir arkadaş olun. Onunla her şeyi rahatça konuşabilin. Bir derdi olduğunda ilk koşacağı kişi siz olun. Ona yaslanacak bir omuz vaat etmelisiniz.

Böylece size sarılıp hüngür hüngür ağlayabilmeli, mutluluğunu da üzüntüsünü de paylaşabilmeli. İyi arkadaşlar iyi günde de kötü günde de beraberdir. Siz de sevdiğiniz adamı asla yalnız bırakmayın. Onunla her şeyi paylaşın.

Empatik Olun
Empati, karşıdaki kişinin duygu ve düşüncelerini anlayıp bu duygu ve düşüncelere uygun tepki verebilme becerisidir. Maalesef birçok çift henüz bu kavramı idrak edip ilişkisine uygulayabilmiş değil. Siz sevgiliniz ile tartıştığınızda, onunla bir konuyu konuştuğunuzda kendinizi onun yerine koyun ve o şekilde tepki verin. Bu şekilde sorunların kolaylıkla çözüldüğünü görünce adeta şok olacaksınız. İşin sırrı empatide. Empatiyi ilişkilerinize uygulamaya başlayın.

Nefes Alma Alanı Bırakın
Ben sevdiğiniz kişiyi bunaltmanızı ona nefes alanı bırakmama olarak adlandırıyorum. Bazen o kadar çekilmez oluruz ki sevdiğimiz kişiyi bunaltıp sıktığımızı fark etmeyiz bile. Bizi ne kadar severse sevsin bunu sürdürdüğümüz vakit, ona nefes alanı bırakmadığımızdan ilişkiden kaçabilir. Bazen bunalır bazen nefes alamaz. Bu da ilişkiye zarar verir. Baskı uygulamak her zaman için yanlış bir yoldur. Bunun yerine oturup birbirimize özgürlük alanları çizgilerimizi hatırlatmalıyız.

Not, sevgili hanımlar sevdiklerimize onları sevdiğimizi sıklıkla hatırlatalım.

Unutmayalım ki sevgi paylaştıkça çoğalır, hayat sevdikçe güzelleşir.

Sevgiyle, mutlu kalın. Hoşça kalın..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu