Gelin Adayları İçinBültenlerMakaleler

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

[g1_row] [g1_1of1]

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her kadının en güzel gecelerini süsleyen gelinlikler doğru tercih yapılmadığında güzellikten çok tam bir facia oluşmasına neden olabiliyor. Gelinlik seçimi oluştururken yapılan bilinçsiz hatalar maalesef çoğu zaman değişikliği fırsat kalmaksızın olduğu şekilde giyilmesine neden oluyor.Öncelikle doğru gelinlik seçimi yapmak için, düğün gününüze en az 3 ay kala arayışlara başlamanız gereklidir. Özel bir dikim yaptıracak ve tam olarak bir model belirlemediyseniz bu süreyi daha fazla uzatabilir ve zamana yayabilirsiniz. İlk adım internet üzerinden modellere bakmak olabilir, daha sonrasında ise birkaç mağaza dolaşarak modacının kabiliyetine ve dikim ustalığına dikkat etmek gerekir.

Modacınıza karar verdikten sonra, vücudunuzu iyi tanıyor olmanız şart. Sevmediğiniz yerlerinize de kapatıcı hareketler uygulayarak ön plana çıkmasını engelleyebilir ve güzelliğinizi ortaya koyan dekolteler seçebilirsiniz. Gelinlik modeline karar verirken mutlaka modacınızdan fikir almalısınız. Bu işin uzmanı olarak size en çok neyin yakışacağı hakkında az çok fikri vardır.Bu en güzel gününüzde tabii ki sizin istediğiniz bir model olmalı. Ama eğer siz en güzel gelin unvanını almak istiyorsanız, kendi zevkinizden daha çok, size yakışan bir modeli seçmeniz gerekir. Her modelin size yakışması gibi bir durum olmayabilir. Bu gibi durumlarda aklınızda kalan tüm modelleri bir bir deneyerek en sevdiğiniz parçaları bir araya getirip size yakışan bir modeli yaratabilirsiniz.

Gelinlik almaya giderken çok fazla kalabalık gitmemeye de özen gösteriniz. Olabildiğince az ve zevkine güvendiğiniz kişi ile gitmeniz demek aklınızın daha az karışacağı anlamına gelir. Siz kafanızdaki ve size yakışan gelinliğe karar verin ve deneme yaparak en doğru kararı yine kendiniz verin. Verilen samimi niyetleri değerlendirebilir ve en doğru kararı almak için hareket edebilirsiniz.

Gelinlik seçimi konusunda genel düşüncelerimizi aktardıktan sonra, gelinlik markaları ve son gelinlik modelleri hakkında bilgiler vermek istedik.

[/g1_1of1] [/g1_row] [g1_row] [g1_1of1]

Project.Bridal, geleneksel gelinlik anlayışına bir başkaldırı olarak ortaya çıkmış.

Dünyadaki “Indie Bridal” akımına karşılık olarak, farklı bir tarz ortaya koymaya çalışan Project.Bridal bunda da başarılı olmuş. Yeni nesil gelinler için benzersiz gelinlik tasarımları yaratan gelinlik markası, stil sahibi ve özgür ruhlu kadınlar için harika bir seçenek.

Kişiye özel tasarım servisi de sunan Project.Bridal, kır düğünü, deniz kıyısı seremonileri, destinasyon düğünleri gibi alternatif mekanlarda, kendi tarzını yansıtan gelinliklere sahip olmak isteyen gelin adaylarını bekliyor.

[/g1_1of1] [/g1_row]

Ülkemizin yeni gelinlik markası: ARZYU

[g1_row] [g1_1of2] [g1_ad image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2018/08/arzu_kaprol_yeni_gelinlik_markasi_arzyu.jpg” width=”350″ height=”524″ mobile_image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2018/08/arzu_kaprol_yeni_gelinlik_markasi_arzyu.jpg” mobile_width=”300″ mobile_height=”250″ link_follow=”follow” style=”simple” align=”center”] [/g1_ad] [/g1_1of2] [g1_1of2] [g1_ad image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2018/08/arzu_kaprol_gelinlik_markasi_arzyu.jpg” width=”350″ height=”524″ mobile_image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2018/08/arzu_kaprol_gelinlik_markasi_arzyu.jpg” link_follow=”follow” style=”simple” align=”center”] [/g1_ad] [/g1_1of2] [/g1_row]Tasarımcı Arzu Kaprol ve işinsanı Ayla Cönger iş birliğinden doğan yeni gelinlik markası ARZYU, taşlar, şifonlar, ipekler ve özel kumaşlar kullanılarak tasarlanan gelinlik modelleri ile gelin adaylarının hayallerini gerçekleştiriyor.

2018 Yaz düğünlerinin en çok konuşulan gelinlikleri “Saraylı” Oleg Cassini’den.

[g1_row] [g1_1of2] [g1_ad image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2018/08/Oleg_Cassini_-Collection.jpg” width=”467″ height=”700″ mobile_image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2018/08/Oleg_Cassini_-Collection.jpg” mobile_width=”300″ mobile_height=”250″ link_follow=”follow” style=”simple” align=”center”] [/g1_ad] [/g1_1of2] [g1_1of2] [g1_ad image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2018/08/Oleg_Cassini__Bridal_Collection.jpg” width=”467″ height=”700″ mobile_image=”https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/wp-content/uploads/2018/08/Oleg_Cassini__Bridal_Collection.jpg” mobile_width=”300″ mobile_height=”250″ link_follow=”follow” style=”simple” align=”center”] [/g1_ad] [/g1_1of2] [/g1_row]

2018 Gelinlik Modelleri’nde öne çıkan detaylardan ipek saten kumaşlar ve onları görkemli birer “saray gelini”ne dönüştüren kalıplar. Omuzu açıkta bırakan asimetrik yaka vücudu zarafetle sararken, belden başlayan ve etek uçlarına kadar devam eden kabarık etekler.

Uzun ve görkemli duvaklar, bu yıl Oleg Cassini tarafından kullanılmış. Duvak kenarlarına işlenmiş danteller, tül duvaklarda gösterişli bir duruş yaratmış. Çiçek işlemeli dantel motifler, omuzları hafifçe sararken, modernize edilmiş bir kalıpla birleştirilerek zarif gelinlerin vazgeçilmezleri arasına girmiş.

Gelinlikle prenses gibi görünmek isteyen gelin adayları Dermatolog Dr. Ayşegül Saltat’ın tavsiyelerini mutlaka okusunlar.

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün gecesi gelinliğin üzerinde kusursuz durmasını arzu eden gelin adaylarının, düğünde fit görünmek ve bölgesel yağlardan kurtulmak için yapmaları gerekenler şöyle özetlenebilir.

Cilt altına ilaç enjekte edilmesi, yani mezoterapi ile bölgesel zayıflama, selülit giderme, gıdı toparlama ve yüz gençleştirme sağlanabilir. Dermatolog Dr. Ayşegül Saltat, “Bu tip uygulamaları başarısı ile ödül almış Fransız Revitacare’in iki mezoterapi ürünü CelluCare ve StretchCare uygulaması yapıyoruz” dedi.Düğün gecesi, gelinlerin en çok dikkat etmeleri gereken konulardan biri de gelin ayakkabıları.

Yaz düğünlerinin ağırlık kazandığı bu günlerde gelin adayları için FLO harika gelin ayakkabısı seçenekleri sunuyor.Cool gelinler için beyaz bir spor ayakkabı, şıklığınızın tamamlayıcısı topuklu gelin ayakkabıları … Sınırsız renk ve desen seçim şansı…

Bir diğer gelin ayakkabı markası Tergan’ın 2018 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda yer alan modeller, ışıltılı tasarımlarıyla göz kamaştırıyor.

Işıltılı detaylarla süslenen birbirinden iddialı ayakkabılar, düğün konseptine göre babet, platform ve stiletto alternatifleriyle bu özel günde şıklığınızı tamamlıyor.

Yaz gelinleri için Penti’den Bridal Koleksiyonu.

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz düğünü tercih eden gelin adayları için Penti, kumsal düğünlerinde ve balayında hazırladığı bikini ve mayolarla pek revaçta. Çiçek detayların ağırlıklı olduğu koleksiyonda tül ve nakış işlemeleri ile kaftanlar, vazgeçilmez file ve dantel işlemeler ile plaj elbiseleri göze çarpıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu