Makaleler

Düğün Gününün Kâbusa Dönmemesi İçin Damada Öneriler

Bay bayan her bireyin hayalidir evlenmek, yuva kurmak ve çocuk sahibi olmak. İnsanlık tarihinin en güzel ve en temiz organizasyonudur düğün töreni. Bununla beraber ülkemizde gerçekleşen düğünlerin hemen ardından evlenen çiftlerimize nasıl bir gün geçirdiklerini sorsanız alınan cevapların özetinde ‘Yorucu’ kelimesi karşılar sizi.

Ve özellikle de evin reisi olacak olan damadımıza düşer yükün çoğu ve bu güzel günün sorumluluğu. Böylesine önemli bir gün misafirler için eğlence olsa da çoğu zaman damadın hiç de beklemediği şekilde stres ve yorgunlukla beraber kâbusa döner. Peki, bu konuda dikkat edilmesi gereken küçük ama önemli faktörler nelerdir. İsterseniz bunlardan bir kaçını pratik öneriler olarak sıralayalım:

Kendinize Güvenin: Düğün günü gelin arabasının süslenmesi, damat tıraşı, gelinin kuaförde geçireceği süre de göz önüne alındığında erken saatlerde başlar. Ve normalin dışında erken uyanmak, sürekli para harcıyorum düşüncesi, kalabalıklar arasında bulunmak ayrıca hele bir de bunların üzerine hesapta olmayan işlerin çıkması nedeniyle genellikle stresli olan damadımız daha işin başında psikolojik olarak bunlara kendini hazırlamalı ve diğer insanların, özellikle de gelinin gerilmemesi için kendine güvenen ve kendinden emin bir görüntü çizmelidir. Bunu sağlamanın en kolay yolu da meydana gelebilecek aksilikleri kafada büyütmemektir.

dugun-gunu-icin-damada-oneriler 2 yeni

Yedek Bir Ayakkabı Bulundurun: Neredeyse gün boyu ayakta kalacağınızdan dolayı gerekirse gelin arabasında damatlığın altına giyebileceğiniz yedek bir ayakkabı bulundurun ve bu ayakkabı akşama kadar üzerinde bulunacağınız ayaklarınızı sıkmayan rahat bir ayakkabı olsun.

Yemek Yemeyi Aksatmayın: Düğün koşturmasında en çok ihmal edilen şeylerin başında da beslenme gelmektedir. Bu ağır tempoda yorulup güçsüz düşmemek için gün içerisinde beslenmenize dikkat edin ve sık sık bir şeyler atıştırmaya çalışın. Bu sayede kan şekeriniz de düşmemiş olacaktır.

Sakin Bir Sağdıç Seçin: Gergin anlarınızda size içten bir şekilde yardımcı olacak ve kriz anlarında sakinliğini koruyabilen bir sağdıç seçin.

Anı Yaşa: Bir günlük de olsa bu gün sizin gününüz ve bu günün başrolünde siz varsınız. Bundan dolayı bu anın tadını çıkarmaya çalışın ve rahatlayın.

Uykusuzluğa Yenik Düşmemek İçin: Gün içerisinde yapılacak işleri önceden iyi programlarsanız çok erken saatlerde başlamak zorunda kalmayacaksınızdır. Böyle bir ayarlamayla birlikte yorucu bu günün öncesinde çok erken kalmayacak şekilde güzel bir uyku çekin.

dugun-gunu-icin-damada-oneriler 3 yeni

Takılara Dikkat: Böylesine heyecan verici bir günün istenmeyen bir durumla sonlanmaması için düğünde toplanan takıları çok yakınlarınız arasından seçeceğiniz birisinin emanet olarak alacağından emin olun ve bunun ayarlamasını önceden yapın. Ve son olarak ne olursa olsun gülümseyin, bu düğünün damadı sizsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu