Makaleler

10 İpucu ile düğününüz kimseninkine benzemesin !

10  İpucu ile düğününüz kimseninkine benzemesin !

En özel gününüzü benzerlerinden ayırmanın yolu kişiselleştirmeden geçiyor. Düğününüzün eşsiz olmasına yardımcı olması ve gerçekten sizin düğünüz olduğu hissini vermesi için kişisel dokunuşlarınızda sizi yönlendirecek yaratıcı çözümleri sizler için sıraladık.

1. Tüm davetiye seçeneklerini değerlendirmeye alın. Geleneksel kabartmalı olanlarla sınırlamayın kendinizi. Örneğin, beyaz yerine pastel mavi ya da parlak pembe tonlara sahip kağıtlar kullanabilirsiniz. Müstakbel eşinizle bir seyahat sırasında mı tanıştınız ? O zaman davetiyelerinizi tanıştığınız yere ait bir kartpostala bastırabilirsiniz.

2. En sevdiğiniz ”çift” fotoğrafınız düğün davetiyeleri için ideal olabilir… ve uzun vadeli düşünün; Bu bir aile geleneğinin başlangıcı olabilir; doğumlar, yıldönümleri, bütün kilometre taşları kendi aile pullarınızla işaretlenecek.

3. En bilindik catering çözümlerine yönelmektense, favori restoranınızı arayın ve bir düğün için hizmet verip veremeyeceklerinin öğrenin. Ayrıca akşam yemeği sunmak zorunda da değilsiniz. Sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilecek bir törenin ardından bir düğün brunch’ı ya da öğlenden sonraki töreni takiben samimi bir akşamüstü yemeği her zamanki düğün resepsiyonlarından daha çarpıcı olacaktır. Sevdiğiniz yiyecekleri seçin, klasikleşmiş tavuk veya balık olmasın. Peki ya acılı bir yemekle bira? Neden olmasın ? Ya da mantarlı risotto ve bir % 100 vegan mönüsü? Kesinlikle!

4. Limuzin kiralamak bu tip bir daveti özel kılsa da, düğünü kişiselleştirmek için törenden ya da resepsiyondan ayrılırken bir çift olarak sizi çok daha fazla ifade edebilecek bir araç tercih edebilirsiniz. Vintage bir araba ya da tarzı olan bir vespa ile düğünden ayrılabilir veya sevdiklerinize bir tekneden el sallayarak veda edebilirsiniz.

5. Sanatla ilgili misiniz ? Bir sanat galerisinde evlenerek seremoniye sanatsal unsurlar katabilirsiniz. Düğün seremonisi galeride rehberli bir gezi bile kapsayabilir.

celebrations-1428333-639x958 yeni

Temalı Düğünler

6. Golf; Eğer siz ve partneriniz golf sahalarında vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, neden bunu düğününüzün teması olarak belirlemiyorsunuz?  Düğünü bir golf ya da country kulüpte düzenleyin. Davetlilere üzerinde isimleriniz ve düğün tarihi bulunan golf topları hediye edin. Düğün pastanızı da bir mini-golf sahası şeklinde hazırlatın.

7. Arabalar ; Siz ve partneriniz araba meraklısı mısınız ? Arabaları düğününüzün teması olarak kullanmanız mümkün. En sevdiğiniz araba ile düğüne gelin (bu geleneksel bir limuzin yerine 69 model bir Mustang olabilir) , dekorasyonda model arabalar kullanın ve düğün pastanızı araba şeklinde hazırlatın.

8. Papatyalar; Düğününüzün temasını bu harika çiçekten yola çıkarak geliştirmek son derece kolay. Tüm buketlerde ve sofra süslerinde papatyalar kullanabilir, ayrıca düğün pastanızın üzerine papatya şeklinde şekerlemeler kondurabilirsiniz. Papatya desenli davetiyeler bulabilir ve konuk kartlarının üzerine papatyalar sıkıştırabilirsiniz. Hediye olarak da papatya tohumları dağıtılabilir.

9. Çikolata; Çikolata delisiyseniz (gerçi kim değildir ki), neden bunun tema olarak belirlemiyorsunuz? Dekorasyonda koyu çikolata tonları kullanmanızı öneririz. Koyu kahverengi mumlar merkezi sofra süslemelerinde kullanılabilir; şık çikolatalarla dolu kase ya da sepetler de öyle. Çikolatadan konuk kartları hazırlayabilir, hediye olarak çikolata sunabilir ve birkaç çeşit çikolatalı tatlı servis edebilirsiniz. Çikolatalı düğün pastasını da unutmamak lazım.

10. Arılar; Bu çalışkan hayvanları tema olarak belirleyip arı motifini dekorasyonda kullanabilirsiniz. Düğün pastanızı bir yabanarısı şeklinde hazırlatabilir ve konuklara da bal dolu kavanozlar hediye edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu