Makaleler

Düğün İçin Geline Pratik Öneriler

Geline Pratik Öneriler…

Bir gelin için düğünü en önemli günüdür. Bu gününde her şey mükemmel olsun, hiçbir konuda hiçbir kusur olmasın ister. Aynı zamanda da çok heyecanlıdır. Ve bu heyecan yüzünden zaman zaman aksilikler olabilir. Bu aksilikler olmaması için gelinlere verilebilecek bazı öneriler vardır.

Mesela makyaj konusu çok kapsamlı bir konudur ve genellikle kuaförde yaptırılması tercih edilir. Buraya kadar tamam fakat düğün salonunda bir aksilik olursa makyajınızı ne ile düzelteceksiniz? Bunun için yanınızda düğün makyajınızda kullanılan malzemelerden en önemlilerinden mutlaka bulunması gerekiyor.

Gelinliğiniz uzun bacaklarınız gözükmüyor diye düşünmeyin. Oynarken veya imzalar atılırken eşinizin ayağınıza basarken az da olsa bacağınız görünüyor ve en mutlu gününüzde kötü bir görüntü vermemek için bacak fondöteni kullanmalısınız.

Çorap giymişseniz mutlaka yanınızda yedek çorap bulunmalıdır. Bir de gece boyu platform topuktan ağlamak üzere olan ayaklarınız için yanınızda daha küçük topuklu veya topuksuz şık bir düğün ayakkabısı olmalıdır. Çünkü düğününüz boyunca ayaklarınız ağrırsa ayağa kalkamayacak duruma gelirseniz en mutlu gününüzü ayak sancılarıyla hatırlarsınız ve bu hiç hoş olmayacaktır. Bu yüzden yanınızda bir yedek ayakkabı bulundursanız çok iyi olacaktır.

Heyecanlısınız, telaşsınız fakat bundan dolayı temkinsiz davranmamalısınız. Heyecanınızı olabildiğiniz kadar bastırmalısınız ki en mutlu gününüz olan düğün gününüz hatıranızda en güzel haliyle kalsın…

Düğündeki tüm misafirlerle ilgilenmeniz gereklidir. Biraz yorucu olsa da yapılması ve unutulmaması gereken bir şeydir. Ayakkabınızın altına arkadaşlarınızın ismini yazmayı düşünüyorsanız bunu unutmamanız gereklidir. Her daim güler yüzlü görünmeniz gerekir. Ama kahkahalar saçarak çok çok mutluyum imajı vermeye çalışmak biraz abes kaçabilir. Bunun derecesini de çok iyi ayarlamak gereklidir.

Dün müziklerğüi, oturma düzeni, yiyecek içecek, takılar, gelin odası ve gelin masası gibi şeylerle ilgilenmeleri için birkaç arkadaşınızı görevlendirmek gereklidir. Ne de olsa arkadaşlar zor günler içindir. Çünkü herhangi bir aksilik çıktığında ilgilenecek bir insan bulup aksiliği onarmak biraz uzun sürebilir ve en mutlu gününüzde canınızı sıkabilir. Böylece bu durumu da ortadan kaldırmış olursunuz.

Her şeyi bir kenara bırakıp en önemli şeyi söylemek gerekir. En mutlu gününüzde içinizden geldiği gibi ve doğal davranmalısınız. Ki gelecekte çok çok güzel hatırlayın…

Geline Pratik Öneriler…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu