Makaleler

Smokin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin kadar damat da düğünün starıdır ve öyle olmalıdır.

Mutluluğa açılan kapının girişinde olabildiğince şık olmak tüm damatların hakkıdır. Olabildiğince şık olurken dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır.

Öncelikle gelinlik ile tarzları uyuşan bir damatlık seçimi yapılmalıdır. Ve düğünün teması neyse ona uygun seçimler yapılmalıdır. Damadın seçimi günlük kullandığı takımlardan farklılık arz etmelidir.

Smokin’de Paça Boyu

Smokin seçimi esnasında ceket kadar seçilen pantolonun da oldukça önemi vardır. Örneğin pantolonun kesimi asla bol olmamalıdır ve paça boyu ayakların üstünü örtecek uzunlukta olmamalıdır. Çok dar kesim pantolonlar da doğru tercihler olmayacaktır ancak klasik takım elbise kesiminden farklı olarak tercih edilmelidir. Damat adayı da düğün öncesinde bir takım hazırlıklara girişmeli fiziki anlamda kendine özen göstermelidir.

Smokinde Gömlek ve Ceket Seçimi
Stil Sahibi Damat Adaylarının Tercihi Ramsey!

Smokinde Gömlek ve Ceket Seçimi

Ceketinizi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı boyunuzun uzunluğudur. Ceketinizde bulunan düğme sayısı da oldukça önemlidir. Eğer kısa boylu iseniz 3 düğmeli smokinlerden uzak durmalısınız.

Aynı zamanda ceketin kol boyu oldukça önemlidir.  Seçeceğiniz gömlek manşet kol olacağından ne uzun ne de kısa boy ceket tercih edin. Seçeceğiniz gömleğin düğmelerini siyah olarak kullanabilirsiniz. Bu oldukça uyum sağlayıcı bir etkendir.

Kullanacağınız papyonun görünmesini sağlamak adına ata yaka gömlekleri seçmeli bununla beraber slim fit gömleklerden yana tercih yapmalısınız. Yani beyler göbekler içeri!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu