Makaleler

Nişan Yüzüğü ve Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar

Nişan yüzüklerinin hayatımızda çok önemli yeri vardır. Nişan yüzüğü dayanıklı olmalıdır çünkü eşe karşı duyulan aşk ve bağlılığın sembolüdür. Ömür boyu takabileceğiniz ve eşinize onunla birlikte hayatınıza devam etmek istediğinizi hatırlatabilecek mükemmel bir nişan yüzüğüne sahip olmak önemlidir. Aynı zamanda sevgi ve bağlılığınızı göstermek için pahalı nişan yüzüklerine gerek yoktur. Çoğu kimse pırlanta hatta beyaz altın ya da platin nişan yüzüğü satın alacak güçte değildir.

Nişan yüzüğü bir ömür boyu takılır ve size eşinize olan aşkınız ve bağlılığınızı hatırlatabilmesi için dayanıklı bir malzemeden yapılmış olması önemlidir. Nişan yüzüğü seçimi çok önemlidir ve doğru yüzüğü seçecek kişi nişanlınızdır. Yüzüğün madeni , taşı ve işçiliği eşinizin zevkine göre klasik ya da modern olabilir. Erkekler eşlerinin takmaktan hoşlandığı tür mücevherleri bulup bütçesine uygun bir yüzük seçmelidir. Nikah yüzüğüne ek olarak bir de alyans vardır. Bu da eşinizin kişilik ve zevklerine göre değişir.

Alyansı sağ ele nişan yüzüğünüyse sol ele takma adetleri vardır. Sarı altın her durum için en uygun madendir. Ancak sarı altın almadan önce altının ayarından emin olun. En çok kullanılan ayar 14,18,ve 22 dir. Hiçbir altın yüzük veya mücevher 24 ayar değildir çünkü farklı metallerle karıştırılmadan saf altınla işleme yapılamaz. Beyaz altın platinden daha ucuzdur ve bu yüzden platinin taklidi olarak kullanılır. Ama platin en sert madendir ve müşterilerin beklentilerine göre işlenir ayrıca platin bir yüzük altın yüzükten çok daha pahalıdır.

Nikah yüzüğü seçmek için boyut bilmek gerekir ve bu kolaylıkla satıcı tarafından ölçülebilir. Eşinize ömür boyu takacağı bir hediye almadan önce farklı mağaza ve fiyatları göz önünde bulundurmak gerekir. Yüzüğü bütçenize uygun seçmeli ve seçtiğiniz yüzük ömür boyu kullanılacak kadar kaliteli olmalıdır.

Ancak pırlanta alırken lütfen dikkat etmeniz gereken dört özellik olduğunu unutmayın – kesim, berraklık, renk ve karat ağırlığı. Bunlar eşinize pırlanta alırken dikkat etmeniz gereken temel faktörlerdir.

Pırlanta yüzük almaya karar verdiğinizde tasarım ve fiyatı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu