Makaleler

Bir Mücevher Çok Şey İfade Edebilir!

Bir Mücevher Çok Şey İfade Edebilir!

Mücevher seçmek, kolay bir iş değildir. Bütçenizi, satın almak istediğiniz mücevherin tipini, ve hediyenizle ne söylemek istediğinizi dikkate almalısınız. Her mücevherin taşı, belirli bir duygu ya da hisle  özdeşleştirilebilir. Herhangi bir mücevher satın almadan önce, hangi mücevherin sizin gerçek hislerinizi ve arzularınızı temsil edeceğini anlamak size yardımcı olabilir. Bir elmas yüzüğün neyin göstergesi olabileceğini bilmek, birine bir hediye olarak vermeden önce önemlidir!

En popüler mücevherlerin bazıları hakkında daha fazla öğrenin ve lüks mücevher kutularını doldurmak için mükemmel parçaları satın alın .  Mükemmel hediye hiçbir zaman unutulmaz ve her zaman takdir edilir!

Elmaslar
Nisan ayında doğanlar kendilerini şanslı sayabilirler, çünkü elmas onların geleneksel burç taşlarıdır. Tüm elmaslar eşit üretilmemiştir! Eğer bir elmas almak için alışveriş yaptıysanız, kesimin, belirginliğin, ve boyutun fiyatında büyük bir etkisi olduğunu anlamışsınızdır. Bilmeyeceğiniz başka bir şey de, renk de ayrıca elmas çeşitlerinde bulunabilmektedir. Uçuk pembeler, turuncular, sarılar, ve hatta kahverengiler elmasınıza geleneksel temiz mücevherden değişik bir görünüm verebilir. Geleneklerden bahsetmişken, birçok insan elmasları nişan yüzükleri ya da alyanslarıyla özdeşleştirmektedir. Bu doğru bir varsayım olsa da, elmas küpeler ve kolyeler de ayrıca aşk ve sadakatin popüler bir işaretidir.

Zümrütler
Yeşil, ilkbaharın ya da yenilenmenin bir sembolü olabilir. Birçok insan için bir zümrüdün yeşili aşkı, uyumu, ve evreni sembolize etmektedir. Bir zümrüdün renk tonları değişebilir ve bu değişimler, fiyatında büyük bir etkiye sahiptir. Zümrütlü bir bilezik, küpe, kolye, ya da yüzük, aşkınızı ifade etmek veya bir ilişkinin yenilenmesi için bir alıcıya verilebilir. Eğer sevgiliniz Mayıs ayında doğmuşsa, zümrüt burç taşıyla olan bir hediyeye bayılabilir.

Yakutlar
Kültürel olarak, aşk ve tutkuyu kırmızı rengiyle özdeşleştiriyoruz. Yakut ve safir, Dünyadaki en katı minerallerden birinin, korumdum mineralinin bir parçasıdır. Kırmızı Yakut, Temmuz ayı için burç taşıdır ve ayrıca 40ıncı evlilik yıldönümü hediyeleriyle de özdeşleşmiştir. Yakut, aşk, tutku, ve sadakati sembolize edecek en üst düzey mücevherdir. Yakut bir kolye, yüzük, ya da küpe vermeden önce bu duyguları yeniden düzenlediğinizden emin olunuz!

Safir
Yukarıda da bahsedildiği gibi, safir dünyadaki en katı minerallerden birisinin ailesinin parçasıdır. Safir, mavinin gölgelerinde derin zengin renk tonlarından hafif, neredeyse transparan renk tonları aralığında değişebilir. Birçok insan, mavi rengini sempatiyi, arkadaşlığı, uyumu, ve sadakati sembolize edici olarak görmektedir. Bir safir hediye etmek, hediye ettiğiniz kişide bu duyguları  uyandırabilir. Bazı kültürlerde, derin sadakat izleri taşıdığından dolayı bir nişan yüzüğünde safir olabilir.

Ametist
Şubat ayında doğanları burç taşı olan Ametistin de birçok çeşit renk tonu bulunmaktadır. Bazıları, taşın korumayı, barışı, ve hatta huzuru sembolize ettiğine inanmaktadır. Morun görkemli silueti bir incelik katmaktadır, yine de herhangi bir mücevher parçasına fazlaca değer katmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu