Makaleler

Düğününüzün bir tarzı olmalı !

Düğününüzün bir tarzı olmalı!

Bu günlerde ekonomik ve çevresel kriz kelimeleri ile yüzleşiyoruz.

Dünyanın bu probleminden dolayı, birçoğumuz artık bu dünyada sıradan insanlar gibi daha basit ve pratik yaşamak için uğraşıyoruz.
Düğününüzü organize etmek elbette ki bir bütçe gerektirir, fakat bunu minimumlarda tutmak da yine sizin elinizde. Öncelikle abartılardan kaçmak gerek, böyle olunca düğün organizasyon firmasına da gereksiniminiz olmayacaktır.

Düğün mekanını siz kendiniz seçin, davetli listesini aileniz ile birlikte oluşturun.Davetliler limitli olmalı, davetiyeler tarzınızı yansıtmalı ve abartısız olmalı, belki kırtasiyeye de gerek yoktur, artık i-phone veya e-posta yolu ile davetiyeler oluşturup misafirlerinize gönderebilirsiniz.Düğün pastanız lezzetli ve misafirlerinize yetecek miktarda olmalı, düğün mekanınızı süsleyecek çiçekleri seçerken, mevsim çiçekleri tercih edin, en uygun fiyatlı olanlardır. Düğün mekanı veya bahçenizin dekorasyonunda  kendiniz biraz beceri ve yaratıcılık gösterin.  Mekan, davetlilerin dikkatlerini çekecek bir tarzda düzenlenmeli. Masa kartlarına gerek yok, misafirlerinize kendiniz yer gösterin, ayrıca bu çok daha samimidir.

Menü abartıdan uzak olmalı ve tadını herkesin bildiği yemekler seçilmeli, menüde ayrıca tatlıya gerek yok, düğün pastanız ikram edilecektir. Düğün mekanının uzak olmaması için gayret gösterin, ulaşım masraflarını asgari de tutun.

Düğün müzikleri için canlı performans bütçenizi zorlayabilir, bu nedenle arkadaşlarınızdan CD lerini getirmelerini rica edin, sonra birini görevlendirin. Emin olun bir arkadaşınız bu görevi seve seve üstlenecektir. Aileniz ve arkadaşlarınız ile birlikte yürüttüğünüz bir düğün daha samimi ve sıcak olacaktır.
Düğün bütçenizi iyi yönetmeniz için yukarıda saydığımız detaylara özen gösterin.

Düğününüzün bir tarzı olmalı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu