Makaleler

Düğün Öncesi Duygularınız ?

Düğün Öncesi Duygularınız Neden Karmakarışık Oluyor?

Evlilik her birey için bir dönüm noktasıdır. Ömrünüzü, hayatınızı paylaşacağınız insanı seçmek ve sonradan hem kendinizi hem de eşinizi hayal kırıklığına uğratmamak için kafanızda binlerce sorunun dolanması oldukça doğaldır.

Pek çok gelin ve damat adayı kararlarını verdikten sonra evlilik öncesi sendromu adını verdiğimiz bir kafa karışıklığıyla karşılaşabilir.

Peki, evlilik öncesi sendromu nedir?

Gelin hep beraber öğrenelim!

Hem damat adayı için hem de gelin adayı için düğün öncesi pek çok stresli karar, masraf ve yeni roller olmasının yanı sıra aynı zamanda her bireyin üstlenmesi gereken sorumluluklar bulunmaktadır. Bulunduğunuz durumu etkili bir biçimde yok etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ilişkiniz sarsılarak, daha evlilik aşamasına gelmeden yıkılabilir.

Bu dönemde her iki tarafında kafası karışık olduğundan dolayı çiftler birbiri ile daha çok samimi olarak, kafasındaki soruları bu şekilde yok etmelidir. Aşırı stres ve kafa karışıklığı çiftlerde şüphe ve yanlış kararlar doğurabilir.

Unutmayalım ki düğün öncesi duygularımız daha çok negatif yöndedir. Bu süreç boyunca karşı tarafın verdiği tepkiler iyi ölçülmeli ve verdiği tepkilerden yola çıkarak geleceğimizi ona göre planlamalıyız. Düğün öncesi kafamızda “bu benim için doğru şahıs mı ?” veya “hayatımın her anında yanımda olacak mı? ” gibi kafa karıştıran sorular zihnimizi kurcalayabiliyor. Aslında sorunu daha derinden irdelediğimizde “karşılaşmadığımız daha iyi bir aday var mıdır? ” sorusu tüm damat ve gelin adaylarını şüpheye düşürmekte…

Bu soru günlerce uykunuzu kaçırabileceği gibi kendi iç düşüncelerinizle savaşabilirsiniz. Sonradan pişman olmamak için bizde her şıkkı en ince ayrıntısına kadar değerlendirmelisiniz.

Düğün Öncesi Duygularınız Neden Karmakarışık Oluyor

Düğün Öncesi Duygu Karmaşıklığından Nasıl Kurtuluruz?

İlk öncelikle doğru veya yanlış yolda olup olmadığınızı anlamak için elinize bir kalem kâğıt alıp idealinizdeki eş adayının özelliklerini yazın. Daha sonra başka bir kâğıt parçası alarak bu seferde partnerinizde yer alan özellikleri sıralayın.

İki kâğıdı karşılaştırdığınızda idealinizdeki eş tablosuna uyuyorsa her şey pozitif görünüyor… Eğer tablo tam aksi yönde işaret ediyorsa bazı şeyleri yeniden gözden geçirmenizi öneriyoruz.

Ayrıca bu duygu karmaşıklığınıza en iyi yardımcı olacak kişi anne ve babalarınızdır. Onların daha önce yaşadığı tecrübelerden yararlanarak fikirlerinizi yoluna koyabilirsiniz.

Düğün öncesi duygu karmaşasından kurtulmanın diğer bir yolu da profesyonel destek almak yeni bir Evlilik Danışmanı na müracaat etmek olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu