MakalelerBültenlerDüğün Hazırlıkları

En Güzel Çeyiz Paketi Fikirleri

Damat adaylarının çok haz etmediği ama gelin adaylarının en çok önem verdiği düğün öncesi detaylardan biri olan çeyiz paketi, evlilik hazırlıklarının ilk adımıdır. Aslında kısaca “ ihtiyaç listesi “ olarak adlandırabiliriz. Ama zaman içerisinde bu tanımlama, çeyiz paketi olarak kullanılmaya başlandı. Bazı heyecanlı ebeveynler, yıllar öncesinden çeyiz paketi hazırlıklarına başlar ve a dan z ye çeyiz paketi hazırlayarak, çocuklarının bu mutlu gününe hazırlık yapmaya başlarlar. Bu erken hazırlıklar, özellikle bundan 20-30 sene önce çok yaygındı. Hatta bazı anneler, daha ortaokul çağında kızlarının çeyiz paketini hazırlamaya başlarlardı. Tabi günümüzde bu hazırlıklar, düğünden birkaç ay öncesinde yapılmaya başlandı.

Çeyiz Paketi nedir, nasıl hazırlanır?

Çeyiz Paketi nedir, nasıl hazırlanır?

Kısaca; düğünden sonraki yaşama hazırlık paketi de denilebilir. Çeyiz paketi, erkek ve kadın tarafınca hazırlanır. Çok eskiden sadece gelin adaylarının ailesi tarafından hazırlansa da, artık damat aileleri de çeyiz paketi hazırlamaya başladı. Çeyiz paketlerinin hazırlanması ve içeriği, tamamen bütçe ile ilgilidir. Herkes bütçesi dâhilinde katkı sağlar ve eğer çeyiz paketi mobilya içeriyorsa, paketin içeriği haliyle biraz daha artar. Geçmişte şık bir bohçadan ibaret olan bu sembolik paket, günümüzde mutfak eşyaları, mobilya ve beyaz eşyaya kadar genişledi. Gelin için gecelik, iç çamaşırı ve çeşitli bakım ürünleri, damat için ise pijama takımı, kravat ve benzeri günlük kullanım eşyalarından ibaret olan çeyiz paketi, şimdilerde neredeyse evi komple döşemeye kadar genişledi.Çeyiz Paketi Fiyatları 2020

Çeyiz paketi hazırlanırken, ailelerin desteği çok önemlidir. Herkes ipin bir ucundan tutmaya çalışır. Yeni evlenen çiftlere destek olmak, tüm ebeveynlerin istediği şeydir. Çeyiz Paketi Fiyatları bütçeye göre değişir. Örneğin 5000 – 10.000 TL arasında bir bütçe ile gayet şık bir çeyiz paketi hazırlanabilir. Ama eğer daha geniş kapsamlı bir çeyiz paketi hazırlanacaksa, bu rakamlar 50.000 ila 100.000 liraya kadar çıkabilir. Çünkü çeyiz paketi beyaz eşya ve çeyiz paketi mutfak satın alınacaksa, fiyatlar oldukça astronomik rakamlara ulaşabilir. Bu masraflar, ailelerin ortak kararı ile paylaşılır veya maddi durumu daha iyi olan taraf, daha fazla katkı sağlayabilir. Firmaların özellikle yaz döneminde yayınladığı çeyiz paketi kampanyalarına dikkat etmekte fayda var.En Güzel Çeyiz Paketi Fikirleri

Bu tür organizasyon ve etkinlikleri gelin adaylarına bırakmak gerekir. Çünkü en güzel Çeyiz Paketi Fikirleri, genellikle kadınlar tarafından tasarlanır. Çiftlerin ilişki durumuna göre bu fikirler geliştirilebilir. Çeyiz paketi içerisinde, çiftlerin hoşuna gidecek sürprizler olabilir. Örneğin en sevdiği renk, giymeyi çok sevdiği günlük bir kıyafet, takı, süs eşyası gibi seçenekler değerlendirilebilir. Mobilya ve beyaz eşya kısmında ise, çiftlerin oturacağı evin durumuna göre tercih yapılır. Bu fikirleri uygulamaya geçirme aşamasında, mutlaka teknik konularda profesyonellerden destek alınması önemlidir.

Çeyiz Paketi Fiyatları

Çeyiz Paketi Örnekleri

Çeyiz paketleri içerisinde yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok eşya bulunmaktadır. Bu eşyalardan bazılarını da sizlere fikir vermesi açısından paylaşacağız.

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi derken atlanılmaması gereken bir eşya ise kesinlikle fırın olacaktır. Sevdiğiniz kişiyle geçireceğiniz güzel bir akşam sefası için yiyebileceğiniz nefis yemeklerin sırrı fırında saklı. “Fırından fırına ne kadar fark edebilir ki?” diye düşündüğünüzü duyar gibiyiz. Şakin böyle düşünmemenizi tavsiye ederiz. Gerçekten güzel markalardan alınan fırınlar, yemekten alacağınız zevki ket kat arttırıyor. Örnek vermek gerekirse Profilo ankastre set içerisinde yer alan ürünler içerisinden bir fırın tanıtmak istiyoruz sizlere. Profilo beyaz eşya tercih etmek isteyen ama beyaz eşyaları set halinde almak istemeyenler için Profilo ankastre fırın özellikleri bakımından çok cazip olduğunu söyleyebiliriz.

Profilo fırın, özellikleri arasında tek seferde koyacağınız 3 farklı tepsinin ayrımını sizin için yapıyor. 3D Sıcak Hava Pişirme programı sayesinde fırın içerisinde havanın her yöne eşit olarak dağılmasını sağlayarak yemeklerin tatlarının birbirinden ayırıyor.Bu sayede ayrıca enerji tasarrufunu da beraberinde getiriyor. İtalyan mutfağından vazgeçemeyenler ve pizza tutkunları için özel olarak tasarlanmış pizza programı ile dolaptan yeni çıkardığınız dondurulmuş ürünlerin hızla çözülmesini sağlarken pişirme süresini de azaltarak daha az beklemenizi sağlıyor. İtalya mutfağı dışında büyük et parçaları, balıkları ve bütün tavuk gibi yemekleri ızgaradan vazgeçmeden yapmak isteyenler için de sıcak hava dolaşımlı ızgara programı kullanıma sunulmuş.

Yemekleri yaptığımız gibi temizliği de sonrasında bizleri bekleyen kaçınılmaz bir son. Merak etmeyin, bu fırınları temizlemesi de yemek yapması kadar kolay. İç yüzeylerinin yüksek kalitede granit ile kaplanmış olması temizlik esnasında büyük kolaylık sağlıyor. Arka paneli üzerindeki özel kaplama yağ ve kirleri emebiliyor. Kolay çıkarılabilen ön camı olduğundan dolayı, cam temizleme derdi de kolaylıkla halledilebiliyor.

Bu özelliklerin ise evinize nasıl geleceği bir başka konu. Orada da pek endişe etmenize gerek olacak bir durum yok. Siz ürünü internetten veya mağazadan satın aldıktan sonra, Profilo servis çalışanları fırını sizin için özenle evinize kadar getirip montajını tamamlıyorlar ve kullanıma hazır bir şekilde sizlere teslim ediyorlar. Bundan sonra sizlere lezzetli yemekleri pişirmek ve keyfini sürmek kalıyor.

En Güzel Çeyiz Paketi Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu