Düğün HazırlıklarıBültenler

Sevgililer Günü İçin Parfüm Almayı Düşünenlerin Dikkatine

Klasik olmakla beraber her dönem geçerli bir hediye alternatifidir parfüm.

Dünyanın lider doğrudan satış şirketi Amway, Koku Uzmanı ve Sosyolog Bihter Türkan Ergül ile Sevgililer Günü İçin Parfüm seçmenin en hassas noktalarını sizin için hazırladı.

En büyük yanlışın ten rengine göre parfüm seçmek olduğu belirtilirken doğrusunun yoğun tüketilen besinlere göre seçim yapmak olduğu vurgulanmış.

20-30 yaş grubundaki daha çok Nikotin, baharat, çay ve kahveyi çok tüketen kadınlar için baharatlı, amberli, tatlı karışımı kokular öneriliyor. Bu klasman için Amway’in ANCESTRY in PARIS ve ANTICIPATE INTENSE ideal ürünler olarak öne çıkıyor.

Yine aynı tüketim davranışını gösteren 30-40 yaş grubundaki kadınlar için daha iddialı kokular, yani Amway’in yeni Artistry Flora Chic gibi, tercih edilebilir.

Nikotin kullanmayan, çay ve kahve tüketimi az olan 20-30 yaş arallığındaki kadınlar için tatlı çiçeksi, fresh çiçeksi, pudralı ve hareketli kokular öneriliyor. Yani Amway’in WISTFUL Aroma Mist ve WISTFUL. Bu grubta yaş aralığı 30-40 olarak değiştirilirse Amway‘in WISTFUL No1 ve ANTICIPATE Eau de Parfum’leri gibi soft duru kokular tercih edilmelidir.

Sevgililer Günü İçin Parfüm Almayı Düşünenlerin Dikkatine

Konu erkekler olunca seçim biraz daha zorlaşmakta.
Nikotin, baharat ve çay kahveyi çok tüketen, uyku düzeni iyi ve tatlı yiyecekleri fazla tüketmeyen 20-30 yaş grubu erkekler için odunsu, baharatlı kokular uygun olabilir. Önerilen sedir ve amber içeren Amway, OPPORTUNE PREMIUM Eau de Toilette’dir. Yaş aralığı 30-40 olarak değiştirilirse çekici iz bırakan kokular tercih edilebilir. Bunun için Amway, OPPORTUNE SPORT Eau de Toilette uygundur.

20 ila 30 yaş grubunda olup, nikotin kullanmayan, bol su tüketen, çay ve kahveden uzak, spor yapan erkeklere ferahlatıcı okyanus tarzı kokular tavsiye ediliyor. OPPORTUNE No1, Eau de Toilette.

Araştırmada parfümün ne zaman ve nasıl kullanılacağı sorularına da yanıt bulunmuş.

Hafif çiçek, meyve ve sabunsu kokular iş yerinde kullanmak için ideal olarak tanımlanıyor. Amway’in Anticape Eau de Parfum’u iş yerleri için ideal olarak tanımlanırken, önemli toplantılarda parfümün avuca sıkılması, tokalaşma neticesi karşı tarafa geçen kokunun söylediklerinizin anımsanması açısından yararlı olacaktır.

Spor yaparken tahmin edebileceğiniz gibi canlandırıcı kokular kullanmanız tavsiye edilir. Böylelikle kendinizi enerjik hissetmeniz sağlanır.

Gece davetleri için ağır kokular tercih edilebilir. Sebebi de aslında gayet basittir. Gün boyu yorulan burun sabahki hassasiyetini kaybeder bu nedenle hafif kokuları seçmekte zorlanır. Baharatlı ve odunumsu, oryantal kokulardan yapacağınız seçimler doğru olacaktır.

Peki parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Koku alma duyusunun en güçlü olduğu saatler, öğlen 13.00 ila 15:00 arası parfüm denemek için idealdir.

Genel olarak yaz mevsiminde daha iyi koku alırız.

Parfüm içeriğindeki alkolün uçması ve parfümün teninizdeki koku molekülleri ile etkileşime girerek gerçek kokusunu vermesi için sıktıktan sonra bir saat beklenmesi uygundur.

Parfümün ten tarafından onaylanması gerekir. Her parfüm her tende aynı durmaz.

Tendeki duruşu farklı olacağı için, karttan veya koku çubuğundan parfüm test etmeyin.

Parfümünüzün daha dayanıklı olması için dikkat etmeniz gerekenler.

Dökme yerine spreyli şişeleri tercih etmeye özen gösterin.

Seçim yapmaya giderken yediklerinize dikkat etmeye özen gösterin.

Parfümü saklamak için kutusunda veya karanlık bir yeri tercih edin. Banyolar sıcak ve nemli oldukları için uygun değildir. Parfüm saklamak için yatak odanızı tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu