Makaleler

Kusursuz Düğünler İçin Oturma Düzeni

Bilindiği gibi bayanların kendini bildiği andan itibaren hayatını endekslediği en önemli konu evliliktir. Hayatlarını birleştirirken mükemmel bir düğün ile sevdiklerini yanlarında görmeyi ve kusursuz bir düğünü hayal ederler. Bu nedenle her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir. Belki de çok dikkat çekmeyen ancak aslında en ince ayrıntılardan birisi  de düğünde oturma düzeninin planlanmasıdır.

Her gelin ve damat en sevdiklerini hep en yakınında görmek ister. Bu nedenle düğünlerde rastgele oturma düzeninin olması çok yanlıştır. Ya da herkes istediği yere oturursa gelin ve damadın en yakınları en uzak yerlerde oturmak durumunda kalabilirler. Bu nedenle önceden ufak planlamalar yapılarak bu  sorun çözüme ulaştırılabilir. Bunun için çok basit bir kaç önlemle harika bir düğün gecesi yaşayabilirsiniz.

Masa düzeni yapılırken aile yakınları için bir kaç istenilen masaya rezerve yazısı konarak, aile yakınlarının yerinin önceden planlanması sağlanabilir. Ayrıca bu rezerve yazılarının yanı sıra, kız tarafı veya erkek tarafı gibi masa süsleriyle kız tarafının yakınlarının ne tarafta, erkek tarafının yakınlarının ne tarafta oturacağını belirleyebiliriz. Eğer daha detaylı ya da daha kusursuz bir düğünse hayalimiz her masaya isim braketleri konarak kimin hangi masada hangi sandalyeye oturması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Masanın üzerine minik kâğıtlara yazılacak isimler işinizi görecektir.

Rezerve yazılarının yanı sıra, kız tarafı veya erkek tarafı gibi masa süsleriyle kız tarafının yakınlarının ne tarafta, erkek tarafının yakınlarının ne tarafta oturacağını belirleyebiliriz.
Masa düzeni yapılırken aile yakınları için bir kaç istenilen masaya rezerve yazısı konarak, aile yakınlarının yerinin önceden planlanması sağlanabilir.

Kişiye özel isimleri hediyelik olarak peçetelere, bardaklara, kadehlere, minik keselere, her türlü değişik hediyelik eşyaların üzerine yazıp düğün sonunda hediye olarak almalarını sağlayabilirsiz. Bu hem sizin düğününüzü ömür boyu hatırlamalarını sağlayacak hem de güzel bir anı, hatıra olarak bu güzel hediyeleri saklamalarını sağlayacaktır. Bir başka seçenek ise sandalyelerin arkalarına isimler işlenebilir.

Maliyet olarak pahalı olacak olsa bile davetlilerinizi değerli ve eşsiz hissettirecek ve sizin düğününüzü ömür boyu hatırlayarak gülümsemelerine neden olacaksınız. Ancak unutulmamalıdır ki düğün planı yapılırken akrabalık yakınlık derecesine bakılmalı ve herkesi memnun eden bir düzen oluşturulmalıdır. En yakınlarınız size en yakın yerlerde olacaklardır ancak uzak akrabalarınız ve tanıdıklarınızın da memnuniyetini sağlamak amacıyla onlar içinde güzel bir plan oluşturmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu