BültenlerDüğün HazırlıklarıMakaleler

Düğün Pastası Kaç Katlı Olur?

Evlilik organizasyonları çok teferruatlıdır. Düğün Hazırlıkları düğünün yapılacağı mekân, davetli listesi, düğün yemeği, düğün teması, süslemeler, masa düzeni ve elbette düğün pastası, mükemmel bir düğün için en önemli faktörlerdir. Her ne kadar pasta ikramı çoğu zaman, davetliler tarafından çok fazla tüketilmese de olmazsa olmaz detaylardan biridir. Evde düğün pastası yapımı çok zor olacağı için, genellikle bu iş profesyonellere bırakılır. Pastanın içeriği, teması ve kaç kişilik olacağı belirlenir ve süreç başlar. Düğün pastası siparişi, düğünden en az 10 gün önce verilmelidir. Düğün günü sürpriz yaşanmaması adına, erken sipariş vermelisiniz.

düğün pastası fiyatları

Düğün Pastası Kaç Katlı Olur

Düğün pastasının kaç katlı olacağı, genellikle davetli sayısı ile ilişkilidir. Eğer aklınızda bir düğün pastası tarifi varsa, bunu belirleyip pastayı hazırlayacak olan yere bildirirsiniz. Bazı düğün salonları, bu konuda size yardımcı olabilir. Ama özellikle istediğiniz farklı bir yer varsa, bunu kendiniz organize edebilirsiniz. Düğün pastaları genellikle 5 ila 10 kat arasında olur. Ama daha çok katlı düğün pastalarının hazırlanması da mümkündür. İşin görsel kısmını çok fazla abartmayın. Örneğin davetli sayısı 100 kişi ise, 15 katlı bir düğün pastası çok abartılı ve gereksiz olacaktır. Pastayı hazırlayan profesyonellerin tavsiyeleri de önemlidir. Onlardan bu konuda öneri alabilirsiniz.Düğün Pastası Seçimi

Düğün organizasyonlarında her detay, ihtiyaca göre belirlenmelidir. Gereksiz masraflardan kaçınarak, bütçenizi koruyabilirsiniz. Düğün pastası seçimi, genellikle düğün konseptine ve davetli sayısına göre yapılmalıdır. Eğer yemekli bir düğün yapıyorsanız, düğün pastası davetliler tarafından çok tercih edilmeyebilir. Bol seçenekli düğün yemeği, düğün pastasından daha etkili olacaktır. Ama yemeksiz bir düğün organize ediyorsanız, düğün pastasına önem vermelisiniz. Pastanın yanında ikram edilecek olan atıştırmalıklarla uyumlu olması gerekir. Pastayı kestikten sonra, adet yerine gelsin diye gelin ve damat karşılıklı olarak düğün pastası oyunu oynarlar. Bu genellikle ya dans ya da karşılıklı oyun havası şeklinde olabilir. Düğün dansı, pasta kesiminden sonra yapılır. Bu arada, internette düğün pastası oyunu oynayarak, düğün öncesi pratik yapabilirsiniz. Düğün pastası hazırlama ile ilgili yapılan çeşitli eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz.Düğün Pastası Fiyatları

Fiyatlar, tamamen yukarıda belirttiğimiz faktörlere göre değişebilir. Pastanın kalitesi, kullanılan malzemeler, kaç katlı olacağı ve tüm davetlilere servis edecek kadar yeterli olması gibi faktörler, düğün pastası fiyatları için belirleyici unsurlardır. Çok ucuz düğün pastası da yaptırabilirsiniz. Ama düğün temanıza önem veriyorsanız, düğün pastası konusuna da önem vermelisiniz. Gerçekten yenilebilir bir pasta hazırlatmak için, bir miktar bütçe ayırmalısınız. Ayrıca bölgeye göre, fiyatların değişebildiğini unutmayın. Örneğin İstanbul düğün pastası fiyatları ile İzmir Düğün pastası fiyatları arasında farklar olabilir. Bunu evde kendi imkânlarınızla hazırlamak isterseniz, belki zorlu bir süreç olur ama çok daha uygun bir masrafla bunu yapabilirsiniz.

düğün pastası tarifi

Düğün Pastası Nerede Yaptırılır

Düğün pastaları hakkında genel bilgiler verdikten sonrasında düğün pastasının nerede yaptırılacağı da kafalardaki bir diğer soru. Demin de bahsetmiş olduğumuz gibi düğün organizasyon firmaları da sizlere yardımcı olabilir. Lakin, birisinin yardımı ile ortaya çıkabilecek güzel bir pasta, belki de dünyanın en büyük düğün pastası olabilir, ama sizin istediğiniz gibi olmamışsa pek bir esprisi olmayacaktır. Amacına uygun ve istediğiniz türde bir düğün pastası sizleri çok daha mutlu edecektir.

Evlilik Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Bu noktada başka düğün pastası modelleri arasından seçimler yapabilir veya beğendiğiniz noktaları uygulamak üzere aklınızda tutabilirsiniz. Düğün pastası yapımı için özel olarak bu konuda çalışan pastanelerden yardım alabilirsiniz. Bu pastaneleri veya pastacıları seçerken uzun ne kadar süredir bu işi yaptıklarına ve daha da önemlisi hem baktığınız yere pasta yaptırmış olan kişilerin yorumlarına ve oradan çıkan düğün pastası alternatifleri ve düğün pastası modellerine bakabilirsiniz.Düğün pastası yapımı ince elenmiş ve sık dokunmuş bir işlem olmalı. Aksi takdirde yenisini yaptırmanız için yeteri kadar vakit olmayabilir. Bunun için de gidip yüz yüze konuşarak isteklerinizi detaylı bir şekilde anlatmak en güzel çözüm olacaktır.

Düğün pastası yaptırırken köklü, büyük ve isim yapmış, markalaşmış firmaları tercih ederken aynı zamanda küçük butik pastacıları da göz ardı etmemelisiniz. Ufak dükkanlardan gayet şahane işler çıkabilir.

Düğün Pastası Arabası

Bunların yanında ise pastayı yaptırdıktan sonra düğün salonuna gelişi olacak. Bu gelişte ise seçilecek düğün pastası arabası da kimileri için üzerinde örtü dahi olsa önem arz edebilir. Bunun için de düğünün yapılacağı mekân ile görüşüp düğün pastası arabası istediğinizi ve düğün pastası arabaları arasında model seçmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Farklı konseptler için hazırlanmış birden fazla renk modeli olabilir. Siz gönlünüzden geçeni seçebilirsiniz.Düğün Pastası Şarkıları

Son olarak düğün pastası önünüze geldi ve kesilmeye hazır durumda. Peki düğün pastası kesilirken çalacak şarkılar belirlendi mi? Düğün organizasyonunuzda bir DJ var ise pek endişeleneceğiniz bir durum yok. İşinin ehli kişiler nerede hangi şarkının çalınmasını gayet iyi biliyorlar. Lakin sizin özellikle sonraki zamanlarda hatırlamak istediğiniz veya düğün pastası kesilirken farklı bir hava yaratmak istediğiniz düğün pastası şarkıları var ise bunu da önceden DJ ile görüşüp, tam istediğiniz anda çalmasını ayarlayabilirsiniz.  Bundan sonra sadece sizlere pastanın ve eğlencenin tadını çıkartmak kalacak.

düğün pastası yapımı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu