Makaleler

Venedik’te romantik bir balayı

Romantik bir balayı…

Venedik tatilde ailece ziyaret emek için harika bir yer. Bu, her yıl bu şehri ziyaret eden milyonlarca kişi tarafından ispatlanmış durumda. Balayına gelince, tüm gün müzeleri gezmek iyi bir fikir olmayacaktır. Bu makalede aileler ya da yeni evli çiftler için Venedik’te gidilebilecek en uygun yerlerin bir listesini bulacaksınız.

Balayı çiftleri için en iyi yerler aşağıda anlatılmaktadır.

San Travaso Meydanı
Burası on yedinci yüzyıldan beri var olan bir gemi tersanesidir. Çocuklarla ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir. Burada gondol yapımını izleyebilirler. Bu tersane kiliseye ve gondollara çok yakındır. Ailenizi ya da eşinizi izlemeye götürebileceğiniz etkileyici pek çok manzaraya sahiptir.Ponte Sospiri
İç çekişler Köprüsü anlamına gelen bu yer Venedik’te son derece ünlüdür. Aslında mahkûmların hapishaneye gitmesi için yapılmış bu köprü günümüzde romantik çiftler için vazgeçilmez bir turistik yere dönüşmüştür.

The Grand Canal
Grand Canal’sız bir Venedik turu asla tamamlanmamıştır. Bu şehrin neredeyse tamamını kaplayan ve yıllarca ulaşım için kullanılmış olan bir kanaldır. Kanal boyunca eşiniz ile beraber gondolla gezerek Venedik manzarasının tadını çıkarmak, bir iki saat geçirmek için mükemmel bir yoldur. Kanal şehrin görülmeye değer birçok yerinden geçerek eşiniz ve sizin için harika bir gezi seçeneği sunar.

Piazza Marco Meydanı
St. Mark ya da halk arasında Piazza Marco diye bilinen bu meydan ilk hisardan Venedik kilisesine, Palazzo Ducale ve Basilica Marco arasında yer alır ve aktivite merkezi olarak bilinir. Piazza’daki mimari Avrupa ve İslami tarzın eşsiz ve önemli bir birleşimidir. Burası eşinizle gün boyu dolaşmak için mükemmel bir yerdir. Bir çok farklı turistik mekânı gezebilir, bir dondurmacıda veya kahve dükkânında mola verebilirsiniz.

Çan kulesi
Burası Venedik’in en yüksek binasıdır. Üç yüz metre yüksekliğindedir. Kule şehrin harika manzarasını gözler önüne serer. Bulutsuz bir günde Dolomite Dağları’nı bile görmeniz muhtemeldir. Aslında Venedik’te ziyaret edilecek daha pek çok yer vardır.

Romantik bir balayı…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu