Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdırmak İçin

Posted in:

Haydi kızlar evleniyoruz….

Gelinlik seçimi tamam. Peki saçınız ve makyajınız ?  Saç modeliniz en önemli ayrıntıların başında gelir.

Bu nedenle birkaç ipucu vermek gerekirse;

Uzun saçlılar için; topuz mükemmel bir seçimdir. Topuzunuzda  inci toplar kullanılabilirsiniz. Abartılı olmayan sade bir taç kullanacak iseniz bu durumda topuzunuza parlak taşlar kullanabilirsiniz.

Omuz hizasında saçlar için; iri su dalgası modeli tercih edilebilir. Bu tip bir saç modelinde ise elinizde kullanacağınız gelin çiçeğinizde kullanılan çiçeklerden su dalgaları arasına çiçeklerden serpme yapılabilir.

Kısa saçlar için; duvak kullanmak istemiyorsanız, belki ince ve şirin tokalar ile saçınızı hareketlendirmek mümkündür. Ayrıca gün boyu saçın modelini ve sabitliğini koruyabilmek için sabitleyici saç spreyleri tercih edilmelidir. Yalnız tüm bu saç modelleri için düğününüzden önce kuaförünüz ile mutlaka deneme yapmayı ve saç modelinizde kullanacağınız aksesuarları, duvağınızı mutlaka yanınızda bulundurmayı sakın unutmayın. Çünkü aksesuar veya duvak saç modeli seçiminizde önemli ayrıntılardır.

Makyajınızda ise tercihiniz; kesinlikle abartıdan uzak, gün ve gece boyu sade bir gelin makyajı olmalıdır. Gelin makyajında en önemlisi kirpikleriniz için akmayan bol maskara kullanmanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir