Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdırmak İçin

Posted in:

Düğün Organizasyon Firmaları Ne İş Yapar?

Düğün Organizasyon Fiyatları, Fikirleri, Malzemeleri ve Çeşitleri

Düğün Organizasyon Firmaları Ne İş Yapar?

Düğün organizasyon firmaları hayatınızın en önemli günü olan düğün gününüzde sizin yanınızda olan ve daha önce herhangi bir tecrübenizin olmadığı düğün konusunda sizlere yardımcı olmak amacı ile hareket eden firmalardır. Daha önce defalarca düğün organizasyonu yapmış olan ve bu konuda gerçekten tecrübe sahibi olan firmalar bir yıl içerisinde yüzlerce düğüne ev sahipliği yapıyor oldukları için bu firmaların ışığı altında düğünlerinizi yapmanız hemen hemen bütün çiftlerin düğün günü yaptıkları hataları yapmamanız açısından yararlı olacaktır.

Bu firmalar sizlere sadece düğün organizasyon fikirleri vermez aynı zamanda yapacağınız düğün ile ilgili bütün operasyonları yürüterek zaten evlilik yolunda bin bir telaş içinde boğulan sizleri bu dertten kurtararak düğününüzün bütün detayları ile ilgilenirler.

düğün organizasyon fiyatları

Düğün Organizasyon Firmaları Ne Kadar Ücret Alıyor?

Düğün organizasyon malzemeleri genel olarak bu işle ilgilenmeyen sıradan insanlar tarafından satın alınmaya kalkıldığında oldukça pahalıya mal olan ürünlerdir. Nasıl ki pazardan satın aldığınız ve sizin için uygun olan bir elmayı satın aldığınız pazarcı, elma halinden ucuza bularak getiriyorsa düğün organizasyon firmaları da düğün için gerekli olan malzemeleri yerinden ve çok uygun bir fiyata temin etmektedir. Bu yüzden düğün masraflarına ayıracağınız bütçeyi doğru bir şekilde kullanarak sizlere ekonomik olarak tasarruf sağlayacak olan bu firmaları tercih etmeniz sizler için en uygun yöntem olacaktır.Bütün bunların yanı sıra bu firmalar kır düğünleri, otel düğünleri gibi düğün organizasyonu çeşitleri konusunda, bu gibi alanlarda herhangi bir bilgisi olmayan insanlardan daha tecrübe sahibi oldukları için yapılması gerekenleri çok kısa bir sürede hallederek sizlere tıpkı misafirler gibi hiçbir şeye karışmadan gideceğiniz bir düğün ortamı yaratmaktadır.

Ayrıca bu firmalar sadece düğün hazırlığı konusunda değil düğün fotoğrafçılığı, albüm çekimi; catering ve mekân süsleme gibi birçok alanda çiftlere hizmet sunmaktadır. Ayrı ayrı paketler halinde de alınabilen bu seçenekleri dilerseniz tek bir başlık altında da satın alabilirsiniz. Düğün organizasyon fiyatları ise bu saydığımız paketlerin ve düğünün yapılacağı şehirden; düğün mekanına kadar birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Çalışacağınız firmanın tanınırlığı ve bilinirliğine göre değişecek olan fiyatlar ise 300 kişilik bir düğün için ortalama olarak kişi başı 35 TL ve 400 TL arasında değişmektedir.

düğün organizasyon malzemeleri

Peki düğün organizasyon firması seçerken neye dikkat edeceğiz? Öncelikle merdiven altı şirketlerin sayısının son yıllarda oldukça artış gösterdiği bu sektörde düğün organizasyonu adı altında son derece kötü hizmet veren kişilerden gelen şikayetlerden dolayı bu işe gerçekten emek veren insanların harcadıkları zaman boşa gitmektedir. Bu yüzden seçeceğiniz firmanın daha önceden düğün organizasyonu konusunda diğer çiftler tarafından tercih edilmiş olduğundan emin olarak hareket etmeniz hem sizler hem de gerçek emekçiler için faydalı olacaktır.

Bu bilgilerin yanında, içinden geçtiğimiz dönem itibari ile düğünler ne zaman başlayacak, düğünlerde gerekli önlemler alınacak mı gibi soruların da cevaplarına ulaşma isteği içinde olduğunuzun farkındayız. İşte tam da bu noktada, diğer saydığımız özellikler gibi seçtiğiniz düğün organizasyon firması sizlere gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Hem sizlere hem de gelecek olan misafirlere gerekli açıklama ve uyarıları yapacak olan düğün organizasyon firmaları, düğün organizasyon çeşitleri için de ayrı ayrı önlemler alıyor, her biri için farklı uyarılarda bulunuyor.Otelde düğün, kır düğünü, teknede düğün, düğün salonları ve havuz başı düğün seçenekleri gibi onlarca düğün mekânı seçeneği olduğu ve tek bir kalıba sokulmadığı için, düğün organizasyon firmaları tarafından her biri için ayrı ayrı alınan önlemler sizlerin ve sevdiklerinizin sağlını koruyacaktır.

Düğün organizasyon şirketleri bu süre zarfı içerisinde alınacak ekstra önlemler neticesinde düğün organizasyonu fiyatları için sizlere verecekleri tekliflerde ufak artışlar yapabilirler. Yapılacak olan bu harcama ise düğün eğlencenize sekte vurulmadan, aynı heyecan ve coşku ile kutlamanıza yardımcı olacak.

Düğünler ne zaman başlayacak, düğün salonları ne zaman açılacak gibi sorulara, yapılan son dakika açıklamaları ile cevap verebilir duruma geliyoruz. Covid-19 nedeni ile kapalı olan düğün salonları 1 Temmuz tarihi itibariyle açılacak. Bu güzel haberle birlikte düğün organizasyon firmaları tarafından düğün hazırlıkları kaldığı yerden devam etmeye başladı. Hız kazanan bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra düğün mekanları misafirlerini ağırlamaya başlayabilecek.Eğlencenin geçen senelerdeki gibi yoğun olacağının farkında olmakla beraber, sizin ve sevdiklerinizin sağlığına dikkat etmek için mümkün olduğunca sosyal mesafe kuralına uymalı, temas gerektiren fotoğraf çekimi, halay, dans gibi aktivitelerden mümkün olduğunca uzak durulmasını tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda hem biz hem de düğün organizasyon firmaları mümkün olduğu sürece maske kullanılmasını sizlere tavsiye ediyoruz.

Girişlerde ise el dezenfektanlarının konulması, yapılacak olan karşılama törenlerinde sarılma ve kucaklaşma gibi hareketlerin mümkün olduğunca aza indirilmesi, dağıtılacak olan davetiyelerin ve nikah şekerlerinin sosyal mesafe kuralına uygun yapılması, sizin ve misafirleriniz, düğünden alacakları keyfi ciddi ölçüde arttıracaktır. Ayrıca olası bir aksilik yaşanması durumuna karşın, davetlilerin ve görevlilerin listesini 14 gün süre müddetle saklamanız güzel bir tedbir olacaktır.

Ayrı yeni yayınlanan düğün genelgesi aydınlatıcı bir metin olarak karşımıza çıkmakta. Bu genelgede ise yeralan bazı kurallar şu şekilde sıralanmış durumda:

  • Düğünler açık havada ve kısa süreli olarak yapılabilecek
  • Yeni normal hayat düğünlerinde masalarda dezenfektan zorunlu olacak
  • Düğüne katılanların ateşi tek ölçülecek
  • Sadece gelin ve damat dans edebilecek
  • Toplu düğün fotoğrafı yasak olacak
  • Herkesin maske takması zorunlu olacak

Yukarıda tahmini olarak verdiğimiz bilgilerden sonra bu açıklanan düğün genelgesi ile nelerin yapılıp yapılamayacağı ve ne gibi önlemler alınacağı kesinleşmiş oldu. Biz de düğün genelgesindeki bazı önemli başlıkları sizin için yazdık. Keyfiniz yerinde, bol ve daim olsun.

düğün organizasyon fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir