Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdırmak İçin

Posted in:

Zarif düğün sofralarınız için…

İster aile yemeği, ister düğün daveti, ister doğum günü partisi veya arkadaşlarınız ile farklı bir toplantınızda olsa, sofranızın mükemmel olması için öncelikle masa düzeni sade olmalı. Bu, misafirlerinizin hem dikkatini çekecek hem de kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

Yemek düzeninizi, onlar için zarif bir biçimde hazırlayın . Böylece konuklarınızın beğenisini sadece hazırlamanız gereken yemekle değil, sofranız için gösterdiğiniz özenle de kazanabilirsiniz. Öncelikle masanızı güzelleştirmek için sade bir masa örtüsü kullanmalısınız, tabii ki yemek servisinizde kullanacağınız porselen yemek takımlarınıza ve masa süslemenize uygun bir renk seçmelisiniz.

porselen sepeti yeni 3

Bundan sonra dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan diğeri de, yemek tabağını konuğunuzun servisinin ortasına yerleştirmektir. Sonra sol elin bulunduğu yere çatalın konmasıyla devam eder. Bıçağı da sağ elin bulunduğu tarafa yerleştirin. Bir sonraki adım, bıçağın sağ tarafına yerleştirmeniz gereken kaşıkta. Şimdi bıçağın üst kısmına bardakları ve kadehleri dizebilirsiniz. Masa örtünüze ve masa dekorasyonunuza uygun olarak seçtiğiniz ütülenmiş peçetenizi katlayarak servis kenarına koyabilirsiniz.

porselen sepeti yeni 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir