EDİTÖRÜNÜZDENDüğün Hazırlıkları

Markalı konut projeleri ‘ne yatırım yapmanın tam zamanı….

İnşaat sektörü ve markalı konut projeleri ile  ilgili haber bültenimizi, yeni konut almayı planlayan özellikle yeni evlilerin rağbet ettiği konut kredileri hakkındaki son gelişmeleri de ekleyerek hazırladık.

 

 

Markalı konut projeleri ne yatırım yapmanın tam zamanı….

 

Yapmış olduğu basın açıklamasında inşaat maliyetlerindeki artışın henüz bu yılki konut maliyetlerine yansıtılmadığını belirterek, markalı konut projeleri için alım zamanı olduğunu hatırlatan Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son’a göre, şu an konuta yatırım yapacakların % 20 kazanç potansiyeli bulunmakta.

Hiçbir zaman aklımızdan çıkartamadığımız olası deprem ihtimali, 150 metrekarenin üzerindeki konutlarda KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e indirilmesi, bankaların uyguladıkları konut kredisi faizlerinde belirledikleri yeni düşük oranlar ve inşaatçı firmaların konut satışlarını cazip kampanyalarla desteklemeleri gibi etkenlerle konut satışlarının hız kesmeyeceğini belirten Tamer Son, ülkemizde “Güvenli Liman” olarak markalı konut projelerini tavsiye etmekte.

Megakent İstanbul’da ekim 2016 TÜİK verilerine göre ülkenin % 16,2 si oranında konut satışı yapıldığına dikkat çeken Son, prim potansiyeli yüksek bölgelerin ve projelerin yatırımcılarına büyük kâr sağlayacağını özellikle Kartal’ın önümüzdeki on yıl içerisinde daha kuvvetli bir ivme ile değer kazanabileceğini açıkladı.

Markalı konut projeleri ne yatırım yapmanın tam zamanı….

 

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer’de Sinpaş GYO olarak Türk Lirası kampanyasına da destek sağladıklarını, bugüne kadar olan projelerindeki satışları yabancı satışları da dahil olmak üzere Türk Lirası üzerinden yaptıklarını belirtti.

Konut yatırımının en güvenli liman olduğunun altını çizen Gacamer, konut yatırımı için ideal bir dönem içerisinde olduğumuzu belirtti. Ülkemiz gayrimenkul sektörünün yurt dışına bağımlı olmadığını, genç nüfus yapısı, kentsel dönüşümden kaynaklanan yenilenme ihtiyacı, evlenmeler, boşanmalar, hızla gelişen orta sınıf ve iş hayatına dahil olan genç profesyonellerin etkisiyle pek çok yabancı ülkede rastlanmayacak sağlam ve dinamik bir gayrimenkul sektörüne sahip olmamız sebebiyle yeni konut projesi yatırımlarının 2017 yılında da devam edeceğini bildirdi.

Markalı konut projeleri ne yatırım yapmanın tam zamanı….
Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu’na göre son günlerde bankaların faiz oranlarını yüzde 1’in altına düşürdüğüne dair yaptığı açıklamalar konut sektörüne ivme kazandırmakta.

Konut kredi faizlerinde düşüşe gidilmesi yönündeki hareketlenme ile sadece konut kredileri değil ama aynı zamanda bazı bankaların tüketici kredilerinde ve hatta KOBİ kredilerinde indirime gitmesi yatırım heyecanını arttırdı. Konut sektörü için alınan bu kararlar neticesi gerçekleştirilen doğru düzenlemeler hem kullanıcıları hem yatırımcıları hem de projeleri heyecanlandırmış ve gelecek vaad eden sonuçlar alınmasını kolaylaştırmıştır” diyen Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu konut almak için uygun bir zaman dilimi içinde olunduğunu da vurguladı.

Türkoğlu, Ankara’da Benevre Beytepe projesinde sona yaklaşıldığını 167 daireden oluşan projelerinin bu ağustos ayında teslim edileceğini sözlerine ekledi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu