Düğün HazırlıklarıEDİTÖRÜNÜZDEN

İnşaat Firmaları ve 2017 Konut Projeleri

İnşaat Firmaları ve 2017 Konut Projeleri

 

Kentsel Dönüşüm sebebiyle başlayan inşaat projeleri olanca hızıyla devam etmekte. İnşaat firmaları hemen hemen tam kapasite çalışmalarına devam etmekteler.

 

Bazı inşaat firmaları sürdürmekte oldukları 2016 konut projelerini tamamlamaya çalışırken , bazıları da 2017 konut projelerinin lansmanına başlamaktalar.

Yeni inşaat projelerinden Nazenin Konakları Çengelköy dikkat çekiyor.

9 blok 92 daire ve 15 mağazadan oluşan Nazenin Konakları, eski ve yeni mimari anlayışı birleştirirken, ananevi mahalle kültürü ve komşuluk bağlarını tekrar oluşturacak bir konseptte inşa ediliyor.

Nazenin Konakları Çengelköy İstanbul konut projesinin arsa ve proje sahibi Ergonomi Mimarlık, Nanda Yapı ve Pehlivanoğulları. Projenin Mimari Projesi Ömerler Mimarlık, İç Mimarisi Shape Mimarlık, peyzaj alan düzenlemeleri BGM Mimarlık yaparken , perspektif çalışmalarını da Atelier Aida Londra üstlendi. Projenin yüzde otuzu temel atılmasının hemen sonrasında tamamlanmış.

2017 Aralık ayında tamamlanması planlanan projede açık havuz bulunmamakla birlikte sosyal tesis alanları dikkat çekiyor. Kadın ve erkekler için ayrı olarak oluşturulan kapalı sosyal tesislerde havuz, fitness center, pilates ve yoga stüdyoları, masa tenisi, squash, sauna, Türk Hamamı, buhar odası, masaj odası ve bilardo gibi etkinlikler bulunurken iki adet kafe biri açık olmak üzere hizmet verecekler.

2017 Konut projeleri arasında dikkat çeken bir diğer proje ise Ankaralı inşaat firması, Akfen İnşaat’tan.

Ankara’nın yeni fenomeni olacağına kesin gözüyle bakılan Bulvar Loft, mimarisi, sosyal imkanları ve bulunduğu konumuyla renkli bir konut projesi.

Yalnız bir ev değil, aynı zamanda yeni bir yaşam sunan projenin reklam kampanyasının yüzü Mine Tugay oldu.

İstanbul konut projeleri 2017 teslim Beyaz İnşaat ‘Mihmandar Eyüp’ projesi.

İstanbul’un simge semti Eyüp’te ‘Mihmandar Eyüp’ projesini hayata geçirmeyi planlayan Beyaz İnşaat, 44 yıllık geçmişiyle ve tamamlamış olduğu inşaat projeleriyle güven veriyor.

Yapılması planlanan sosyal alanlar arasında havuz, spor salonları, hamam, sauna, hobi odaları, seyir terası, cep sineması, çocuk oyun parkları, play station odası, kafeterya ve mescitler bulunurken, kadın ve erkekler için ayrı kullanım olanağı sağlanacak.

2017 İstanbul konut projeleri ardından bir yeni inşaat projesi haberi de Bodrum’dan.

Bodrum-Milas yolu üzerinde Boğaziçi Mahallesi‘nde tamamlanması tasarlanan Areon Boğaziçi Evleri, Milas Havalimanı’na 17 km, Bodrum merkeze yaklaşık 20 km ve Milas’a 37 km uzaklıkta.

2018 Aralık ayında tamamlanması planlanan butik proje, Areon Yapı tarafından gerçekleştiriliyor ve şifalı Talassoterapi havuzu ile diğer sosyal alanları ile konforlu bir tatil ve yaşam için gerekli her şeyi bir arada sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu