MakalelerEDİTÖRÜNÜZDEN

Düğün Aksilikleri

Karşılaşabileceğiniz bazı düğün aksilikleri ve çözümlerini sizler için kaleme aldık.

Fotoğrafçı Kazazedeleri

En mutlu gününüze gelene kadar özenerek hazırladığınız bohçalar, çeyizlikler, büyük bir zaman, emek ve para harcayarak yaptığınızı düğününüz, seçtiğiniz organizasyon, dekor ve düğün pastanız, hayalini kurduğunuz en mutlu günde her şey kusursuz olsun istersiniz öyle değil mi? Örneğin düğün fotoğrafçıları, görüntü kalitesi düşük fotoğraflar çektiğinde düğün sonrası bakabileceğiniz, ömür boyu saklayabileceğiniz güzel anılarınız bir nevi çöpe gidiyor. Flaşın patlamasıyla o güzel anın aklınızda kalan görüntüsüyle elinizde olan görüntü aynı olmayabiliyor. Bu da insanın şevkini kaçırıyor tabi. Diğer yandan fotoğraf veya videoların kaybolması, bozulması ile insanı hayal kırıklığına uğratabiliyor.

Organizatör Hataları Kaynaklı Düğün Aksilikleri

Organizasyon şirketi ile anlaşmışsınız tam hayal ettiğiniz düğün olacak derken bir bakıyorsunuz, hiç de hayalinizdeki gibi değil dekor, konsept hepsi fiyasko olmuş. Ah vah demeden yine en özel gününüzü bir şekilde idare ediyorsunuz ama yine de unutulmuyor.Plastik Düğün Pastası

Bir de zaten çok fazla harcama yapıyorsunuz bari bundan kısayım diyorsunuz, o düğün aksiliği de düğün pastasına denk geliyor. Plastik pasta da ne? Gerçek olmayan sırf görselliği var diye neden tercih edilir ki?  Ucuz olsun zaten bir kere olacak bir düğün diyerek kaçındığınız durum o pastanın beğenilmemesine neden oluyor. Siz ve davetlileriniz bu durumdan hiç memnun değil. O sebeple düğün masrafından kaçmıyorsanız bence nefis, yumuşacık düğün temasına uygun bir pasta seçmelisiniz. Hem misafirlerinizin hem de sizin yüzünüz gülüyor. Pasta da ayrı güzel mutluluğunuz tarifsiz.

Pistten İnmeyen Çocuklar ve Çılgın Amcalardan Kaynaklı Düğün Aksilikleri

Bir de pistten inmeyen çocuklar ve amcalar var tabi, gerçekten bir felaket. Düğünde herkes eğlenmeli. Çocuk, genç, yaşlı herkesin hakkı var. Fakat her şey zamanında güzel. Bir anda sahneye fırlayan çocuklardan, büyüklerin yer bulup oynayamaması, gürültü, patırtı curcuna cidden tahammül gerekiyor.  Anneler, babalar çocuklarına sahip çıkamıyor, amcalar müziğe kendini kaptırmış gidiyor. Sanki düğün sizin değilmiş de onların düğünüymüş gibi eğleniyorlar. Bu durumda bir tek siz mutsuzsunuz. Trajikomik film karesi gibi olan düğününüz gülerek hatırlanıyor. Oysa özendiğiniz o düğün aslında hep hayalini kurduğunuz düşünceyle örtüşmüyor.Eğer bir düğün yapılacaksa şık ve güzel bir yerde yapılmalı. Sonuçta bir kere oluyor denilen o an hayatınızda unutamayacağınız ya da çocuklarınızla paylaşacağınız anlar neden olmasın ki? Çocuklar getirilmemeli, çünkü çocuktur kalabalık ortamlara uyum sağlayamaz, sessiz sakin duramaz.

Düğün Aksilikleri Yaşamamak İçin Neler Yapılmalı?

Her şeyi organize etmek gerek. Düğün aksilikleri yaşamamak için tek tek oturup, en ince ayrıntısına kadar düşünmek ve gerçeğe dönüştürmek için profesyonel bir organizasyon şirketiyle anlaşılmalı. İstediğiniz tema ya da görsel aksesuarları isteyin, anlaşmayı ona göre yapın. Fotoğraf çekindiğiniz yerin ışığı çok iyi olmalı, görüntü kalitesi yüksek fotoğraf makinesi kullanan ekipmanı sağlam fotoğrafçılarla anlaşılmalı.  Düğün pastası en önemli olanı. Kesinlikle plastik olmamalı, çünkü o an her şey gerçek.

Tadacağınız o güzel pastanın tadı damağınızda kalmalı. Güzel anılar, güzel hatırlanır. Fotoğraf kadar aklınızda kalan bir şey varsa o da kesinlikle pastadır. Eğer çocuksuz bir düğün istiyorsanız şöyle bir yol seçebilirsiniz. Davetiyelerinizi kişilerin ismiyle bastırıp sadece kişileri davet edebilirsiniz. Örneğin; iki kişilik davetiye gibi yapabilirsiniz. Amcalara gelecek olursak, biraz ailevi ve kültürel ilişkilerinize bağlı aslında insanların yaptığı davranışlar. Kimseyi tek tek uyaramazsınız. Bunun için de şöyle bir önerimiz var. Organizasyon şefi ya da düğünü organize eden kişi kimse düğünü iyi idare edebilmeli. Belirli bir sıraya göre ilk dans, pasta kesimi, takı töreni gibi sıranın gelişi güzel değil de daha programlı bir şekilde yapılması bu tip düğün aksilikleri olmasına engel olabilir.

Bizi Facebook, Twitter ve Pinterest hesaplarımızda da takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu