Düğün HazırlıklarıBültenler

Kütahya Porselen İlham Veren Tasarımlarıyla Ambiente Fuarı’ndaydı.

Kütahya Porselen İlham Veren Tasarımlarıyla Ambiente Fuarı’ndaydı.

Almanya’da gerçekleşen “Ambiente Frankfurt 2017 Züccaciye ve Ev Aksesuarları Fuarı“na, 96 değişik ülkeden 4 bin 454 şirket katılım sağlarken, Türkiye’den Kütahya Porselen ile birlikte 146 şirket fuarda yerini aldı. 10-14 Şubat 2017 tarihleri içinde gerçekleşen fuarda; sofra eşyaları, aksesuarlar, hediyelik eşyalar, tekstil ürünleri, mutfak ve depolama üniteleri olmak suretiyle pek çok alanda profesyonel markanın yeni mevsim için hazırladığı koleksiyonlar sergilendi. Uzman tedarikçi ve tasarımcılar için enternasyonal buluşma noktası olan sektörün en mühim fuarı Ambiente, bu yıl her zamankinden fazlaca renkli ve hareketliydi. Fuar bu sene, 100 binin üstünde ziyaretçiyi ağırladı.

Aşkınız Kütahya Porselen tasarımlarıyla dile gelsin

Kütahya Porselen’in 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel ürünleri, Arte Bianco serisinden “Aşk” ve “Meşk” ikram setleri, sevginizi ifade etmenin en şık hali oluyor. Fincan ve tabaktan oluşan el yapımı ikram setlerinin kalp şeklindeki tasarımları aşkı vurguluyor. “Aşk”, kırmızının büyüsünü sofralara getirirken, beyaz renkli “Meşk” duru aşkı sembolize ediyor. Porselen modasına yön …

Dünyanın en büyük üretim kapasitesine ulaşmış firmamız; Mitterteich Porzellan, 1400 Mitterteich ve Naturaceram markalarıyla beraber 4 ayrı standı ile toplamda 525 metrekareden oluşan sergi alanı ve eşi olmayan tasarımlarıyla fuara damgasını vurdu. Ürünlerde ve stant genelinde sadelik ve yalınlık ön plandaydı. Almanya’nın mühim şehirlerinden Mitterteich’ın Belediye Başkanı Roland Grillmeier, Kütahya Porselen ve Mitterteich Porzellan standlarını ziyaret edip, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Güral ile görüşerek sektör ve mamüller ile alakalı bilgi aldı.

Kütahya Porselen İlham Veren Tasarımlarıyla Ambiente Fuarı'ndaydı
Almanya’da gerçekleşen “Ambiente Frankfurt 2017 Züccaciye ve Ev Aksesuarları Fuarı”

Kütahya Porselen‘in sektördeki yarım asırlık tecrübesiyle bizim ülkemizde bir ilke imza atarak ürettiği bone porselen serisi, ince yapısı ve zarifliği ile standa şıklık kattı. Kütahya Porselen’in usta ellerinden çıkan bone porselenleri; şık çizgileri, şeffaflığı, zarafeti ve dayanıklılığıyla öteki geleneksel sofra eşyası ürün gruplarından ayrılarak ön plana çıkıyor. Üretimi ciddi ve maliyetli bir teknolojik emek gerektiren bone porselenler, Kütahya Porselen‘in tasarım ve üretimdeki ustalığı ile can buluyor.

Kütahya Porselen İlham Veren Tasarımlarıyla Ambiente Fuarı'ndaydı
Almanya’da gerçekleşen “Ambiente Frankfurt 2017 Züccaciye ve Ev Aksesuarları Fuarı”

Dünyaca meşhur tasarımcı Defne Koz’un 1400 Mitterteich için hazırladığı ‘Gurme Koleksiyonu’, 1400 Mitterteich standında sergilendi. RedDot ve İdea ödülüne sahip olan ‘Plano’, ‘Ala’ ve ‘Onda’ serilerin yanı sıra koleksiyona yeni ilave edilen, beyaz parlak sırın yanı sıra, renkli mat dokunuşlar ile hazırlanan ‘Bordo’ serisi de oldukça beğenildi.

Ho-Re-Ca sektörü için tasarlanan Zen serisi standın gözdesiydi. Uzakdoğu’nun Zen bilgeliğini ve dinginliğini hissettiren seri, insanları günlük yaşamın karmaşasından kurtarıyor. Her bir parçası, değişik bir taş formundan esinlenerek tasarlanan seriyle Zen bahçeleri şeklinde serbest düşünceleri açığa çıkaran sofralar kuruluyor. Ho-Re-Ca sektörünün beklentilerini karşılayan serilerden ‘Corendon‘ ise reaktif sırlı, rustik ve craft yapısıyla büyük beğeni topladı.

Bu senenin moda renklerinden oluşan yeni mamüllerin eklendiği Naturaceram koleksiyonu ise tabiatın canlılığını hayat alanlarına taşımak isteyenlerin tercihi oldu.

Kütahya Porselen İlham Veren Tasarımlarıyla Ambiente Fuarı'ndaydı
Kütahya Porselen’in Türkiye’de ürettiği bone porselen serisi, ince yapısı ve zarifliği ile standa şıklık kattı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu