Makaleler

Sevgililer Günü’ nde Seni Seviyorum demek için yeni fikirler

Seni Seviyorum demek için yeni fikirler…

Aslında Sevgilinize “seni seviyorum” demek için özel bir ana ihtiyacınız yok. Yine de sözde kalmasını bırakıp bu duygularınızı ifade etmek için harekete geçmeniz olacaktır. Fakat aşkınızı ifade ederken izleyeceğiniz yol sevgilinizin hoşuna gidecek mi?

Bunu nasıl yapacağınız konusunda seçeneklere mi ihtiyacınız var? İşte size bir kaç öneri:
Fikirlerin en iyi tarafı onları çok farklı şekillerde kullanabilmektir. Bir zaman kapsülü yapmak iyi bir fikirdir. Rastgele çekilmiş fotoğraflar, kartlar ve hediye paketleri, birbiriniz için yazdığınız notlar olabilir. Temelde sizin için önemli anıları saklayıp muhafaza etmek ve ileride onlara bakıp bu günlerinizi hatırlamak ana fikirdir.
Herkes Sevgililer Günü’nde eşini bir kez olsun seyahate çıkarmak ister. Fakat herkesin mâli gücü buna yetmez. Işiniz yüzünden ya da ekonomik sebeplerden tatile çıkamıyorsanız en azından en sevdiğiniz ülkeyi anlatan bir seyahat kitabı alabilir ve bunu sevgilinizle beraber okuyup romantik bir şekilde tadını çıkarabilirsiniz.
Biletler de işe yarar. Bir sanat galerisi, konser veya caz festivaline giriş bileti olabilir. Böylelikle günlük rutininizden kurtulup romantik bir akşam geçirmeniz için biraz vaktiniz olur.
Eğer kız arkadaşınız çikolata seviyorsa en iyi hediye bu olacaktır. Fakat ona bir kaç gün önce aldığınız çikolatalardan bıktığını düşünüyorsanız farklı bir yaklaşım deneyin. Mesela çikolataya batırılmış taze çilek sevgiliniz için şahane bir ikram olacaktır.
Bu tür özel günlerde mücevher her zaman revaçtadır. Mücevher deyince hemen akla büyük paralar gelse de durum her zaman böyle olmak zorunda değil. Zaten burada mesele meblağ değil onun için yaptığınız bu güzel jesttir. Aldığınız mücevher 50 liranın altın da ama kesinlikle sevgilinizin yüzünde bir tebessüme yol açacaktır.
Aslında sevgilinize sürpriz yapmanın en iyi zamanı onun sürekli bahsettiği bir hediyeyi almaktır. İnternet sayesinde herşeye  online ulaşabilir ve tam zamanında kapınıza kadar getirtebilirsiniz. Biraz para harcayıp sevgilinizin uzun süredir bahsettiği şeyi bir kaç gün önceden sipariş edin. Bırakın kapı çalsın ve sevgiliniz kendisi açsın. Yüzündeki ifade kesinlikle buna değecektir.
Kabul etmeliyiz ki sevgiliye alınabilecek hediyeler söz konusu olunca çok çeşitli alternatifler mevcut fakat herkesin durumu bunları almaya müsait değil. Yaratıcılık, bağlılık ve yaptığınız jestler aldığınız hediyenin fiyatından çok daha önemli. Sevgilinizin yüzünde gördüğünüz heyecan ve mutluluk bu anı tekrar tekrar yaşamaya değmez mi ?
Seni Seviyorum demek için yeni fikirler…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu