Makaleler

Düğününüz için forma girin !

Düğününüz için forma girin…

Yakında evleniyorsunuz , gelinliğinizi seçtiniz, ölçüleriniz alındı, artık formunuzu korumanız lazım. Düğün günü tüm gözler sizde olacak, sizin de bu özel günde kendinizi rahat ve zinde hissetmeniz için bazı ipuçları.

Neden şimdi başlamak gerekir ?
Birçok gelin adayı ancak düğüne bir hafta kala diyet yapmaya başlıyor.. Bu hem geç kalınmış hem de sağlıklı olamayan bir çaba . Son haftada belki aç kalarak birkaç kilo verebilirsiniz, fakat sizin için bu yorucu dönemde hiç sağlıklı olmaz, düğün gününüzde hasta olma ihtimaliniz olabilir.  Bu sebeple programa birkaç ay evvel başlamak ve spor ile desteklemek gerekir. Mümkünse aç kalmadan, sağlıklı sebzeler yiyerek vücudunuzu forma sokun. Eminim düğününüzde her genç kız sizi kıskanacak.

Hedeflerinizi koyarak başlayın!
Hedefinizi kendiniz belirleyin, hedef olmadan programa başlamayın. Hedef koyarken gerçekçi olun, 2 ay içinde 20 kilo vermek gibi saçma fikirler olmasın.
Mutlaka hedeflerinizi, diyet programınızı ve akşam iş çıkışında spor programınızı belirleyin.

Başlamak çok kolay!
Hedefinize ulaşmak için artık biraz gayret ile çalışma programına uymanız gerek. Sağlıklı beslenmek yeterli olmayacaktır , mutlaka spor yapmalısınız. Sağlıklı ve zinde bir görünüm için karın, bacak, kollar, sırt ve omuz bölgeleri çalıştırın. Kardiyo yapmayı unutmayın, kilo vermek için idealdir ve cildinize sağlıklı bir görünüm katacaktır.

Size ekstra motivasyon mu gerekiyor ?
Eğer düğün telaşınız sizi yeterince yorduğunu düşünüyorsanız ve kendinizi motive edemiyorsanız, o zaman sizde hedeflerinize ulaşmak için kişisel bir antrenöre başvurun.

Tebrikler ! İşte artık bu andan itibaren spor yaparak hedefinize kolayca ulaşacaksınız.

Artık bıkmadan ilerleyin !
Antrenör ile çalışıyorsanız, size zaten farklı spor aktiviteleri sunacaktır. Fakat eğer kendiniz tek başına spor yapıyorsanız, o zaman belli bir sürede hareketlerden sıkılmış olabilirsiniz. Aslında en iyi yol, sevdiğiniz bir arkadaş ile spora gidin ve kick-boks sporunu da deneyebilirsiniz, gerçekten sizi forma sokar.

Ama en iyisi nişanlınız ile birlikte spor yerine dans kursuna gitmeniz olacaktır, spor salonuna gitmiş kadar kalori yakarsınız. Romantik akşamlar geçirecek, düğünü gününüz için ilk dansınızı öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı beslenin !
Bir çok kişi aç kalarak kilo vermeye çalışıyor, aslında yemek yemek vücudumuzun bir ihtiyacı, böylece enerji ve yağ alacak, çünkü onlar olmadan yaşamak mümkün değil, sadece siz şeker ve fazla yağlı gıdalardan uzak durmalısınız. Menünüzde ağırlıklı taze sebze ve meyve bulunmalı.

Düğününüz için forma girin…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu