Makaleler

En güzel ve Romantik Balayı Destinasyonları

En güzel ve Romantik Balayı Destinasyonları…

Hayatınızın en özel ve romantik günü olan düğün gününüz masalsı geçti, şimdi sizi bekleyen başka bir heyecan verici dönem yaklaşıyor; Balayınız.

Bu eşiniz ile birlikte geçireceğiniz ilk birliktelik olabilir. Balayı destinasyonu konusunda doğru tercih yapmak hiç kolay değil, çok çeşitli seçenekler bulunuyor.

Kayak tatili mi düşünüyorsunuz?  Rahatlatıcı bir SPA Wellness tatili de hiç fena olmaz diyenlerden misiniz ? Egzotik bir ada ve beyaz bir kumsal ?

Seçenekler böyle uzayabilir, tabii ki en doğrusu eşinizin de fikrini alarak, birlikte istediğiniz balayını organize etmek. Size bir kaç alternatif sunalım.

Aruba
Düğün hazırlıklarından yoruldunuz ve güneş, kum ve deniz mi hayal ediyorsanız, o zaman size karaib denizinde bulunan güzel Aruba adasını tavsiye edebiliriz.
Aruba’da hava her zaman açık ve güneşli , muhteşem beyaz kumsallar tüm adayı çevrelemiş. Ada’nın sahil uzunluğu 20 kilometre, genişliği ise ancak 6 kilometre, gerçekten küçük fakat sakin plajları, restoranları, gece kulüpleri ve casinoları ile çok ünlü. Gündüzleri sakin plajlarınında yürülebilir, berrak denizlerinde yüzebilirsiniz, gece ise mutlaka zevkinize göre bir eğlence olacaktır, partilere katılabilirsiniz.

Innsbruck, Avusturya
Deniz ve kumsallardan hoşlanmıyor musunuz ? O zaman Alplerde bir kayak tatiline ne dersiniz. Eğer eşiniz henüz kayak bilmiyorsa, işte ona öğretmenin en iyi zamanı bu balayınız olacak, şimdiden ne kadar eğleneceğinizi tahmin ediyorum. Kayak için Innsbruck harika ve yerdir. Konumu Alplerin en geniş bölgesinde ve kayak öğrenmek için ideal, eşiniz dışında çok fazla profesyonel öğretmen tarafından da kayak eğitimi alabilirsiniz.
Innsbruck sadece bir kayak merkezi değil, kayak dışında da alışveriş yapabileceğiniz, tüm lüks markaları bulabileceğiniz bir kasabadır. Ayrıca romantik balayınız için şık restoranlar ve gece kulüpleri bulabilirsiniz.

Namibya
Belki maceracı bir ruha sahipsiniz, şimdi eşiniz ile birlikte daha aktif olmak isteyebilirsiniz. Namibya da ihtiyacınız olan her şey var. Doğa sporları için tur paketler alabilir, kum kayağı yapabilirsiniz. Veya safariye ne dersiniz, şanlıysanız bir aslan, gergedan, fil veya çita görebilirsiniz. Eğer eşiniz ile birlikte romantik zaman geçirmek istiyorsanız, o zaman Namibya’nın ıssız plajları size mekan olabilir.

Rajasthan, Hindistan
Antik şehirler ve kültür seyahatleri seviyorsanız, O vakit Rajasthan size çok uygun. Burada çiftler zamanda yolculuk yapıp, Padişah ve kralların yaşadığı atmosferi tadabilirler.
Tabii ki bu mistik aynı zamanda görkemli şehirde sadece saraylar, lüks oteller ve restoranların yok. Kum tepelerin çevirdiği küçük koylarda, mum ışında keyfini çıkarabilirsiniz.

Venedik, İtalya
Tarih ve romantizm karışımı bir balayı yapmak ister misiniz ? İşte Venedik’te hepsi var. Kendinizi özel bir gondol ile Venedik kanallarında, tadını hiç unutamayacağınız güzel bir şarap yudumlarken hayal edin. Gerçekten bu şehirde balayınızı geçirmek, tarihi şehirde dolaşmak, görkemli saraylar ve kiliseler keşfetmek hayat boyu eşiniz ile unutamayacağınız  romantik bir tatil olacaktır. Venedik’te ne yok ki ? Eğer eşiniz ile birlikte sanat ve müzikten hoşlanıyorsanız, her günün keyfini çıkarabilirsiniz.
Eğer Balayınız Şubat ayına denk geliyorsa, o zaman dünyaca ünlü Venedik Karnavalı’na katılmanız kaçınılmazdır.

En güzel ve Romantik Balayı Destinasyonları…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu