Makaleler

Gelin Başı … Podyumdan Düğüne …

Podyumdan Düğüne

Farklı gelin başı modelleri sunulan defilelerden ilham alın ve makyaj artistlerinin ipuçlarıyla gelin makyajı modelinize karar verin.

Gelin göz makyajı  can alıcı unsurlardan biridir.

Natürel
Yanaklarda hafif bir pembelik, dudaklarda yoğun olmayan pastel tonlarda bir parlatıcı doğal olmak isteyen gelinlerin vazgeçilmezi olacaktır. Kır düğünü yapıyorsanız ve natürellik sizin için ön plandaysa makyajda kendi tonunuzdan bir iki ton renkler tercih edin.  Natürel bir görünümde, göz kapaklarınızda sedefli beyaz ya da gold tonlarda far makyaja abartısız bir hareket katar.

Elegan
Düğününüzde elegan bir görünüme sahip olmak istiyorsanız eyeliner’ı mutlaka kullanın. Gelin makyajı için gözlerin  çok önemli olduğunu unutmamak gerekir , canlı ve vurgulayıcı bakışlara sahip olmanızı sağlarlar. Bakışlardaki ifadeyi güçlendirmek içinse koyu renkleri uygulayın.

Gösterişli
Yapacağınız gelin  makyajı ile misafirlerinize  ‘’Ben buradayım!’’ demek istiyorsanız buğulu göz makyajı sizin için ideal. Bunun için kahve tonlarında mat ya da saten yapılardaki farları tercih edin.  Eğer gözleriniz küçükse gösterişli bir makyajda dudaklara yoğunlaşabilirsiniz. Bu sezon kırmızı ve koyu renkleri düğünlerde sıkça göreceğiz.

Romantik
Aslında klasik gelinlerin en çok istediği gelin makyaj modeli romantik bir havaya sahip olandır. Ten ve göz rengine uygun tonlar seçilerek pastel far ve ruj renkleriyle romantik bir görünüm elde edilebilir.  Makyajda dudakları daha fazla ön planda tutmak isteyenlerin bordo tonlarını kullanması gerektiğini söylüyor.

Romantik Notalar
O özel gün için seçeceğiniz parfüm de en az gelinliğiniz, gelin başı ve makyajınız kadar özel olmalı.
Kullanacağınız parfüm makyajınızın renklerini ve saçınızı tamamlamalı. Mutlaka düğün gününün romantik havasına uygun olan kokuları tercih edin. Yasemin, gül, zambak gibi çiçek notalarının yanı sıra, paçuli, vanilya ve kehribar gibi odunsu notalar bulunan parfümlerle kokunuzun gece boyunca teninizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Unutmayalım , bu en önemli gününüzde gelinlik modeliniz , gelin makyaj modeliniz  ve tabii  gelin başınız hep bir bütün halinde olmalıdır. Bu nedenle düğün hazırlıklarınızı iyi bir ekiple yapmanızı , daha evvelden araştırmanızı çok dikkatli yapmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu