Makaleler

Geçmişten Geleceğe En Mutlu Anın Portresi

Herkesin hayalidir, evlenmek, mutlu olmak, güzel bir düğünle dünya evine girmek. Bu mutlu anı fotoğraflarla geleceğe taşımak, portrelemek, unutulmayacak bir şekle dönüştürmek. Özellikle her genç kızın hayalidir, beyaz bir gelinlikle prenses gibi, güzel bir düğünle, evlenmek ve o düğünün her karesini fotoğraflarla geleceğe taşımak, o bir günlük anı ilerde anımsamak, unutmamak, evlatlarına göstermek, yaşlanınca da gençliğini o fotoğraflarda tekrar yaşamak.

Küçücükten evcilik oynarken başlarız, o anı hayalimizi canlandırmaya, oyuncaklarla fotoğraf çekmeye. Biz büyüdükçe hayallerimiz de değişir. Evlenme çağına geldiğimizde hayallerimiz, tercihlerimiz günün şartlarına göre şekillenmiştir. Ama düğün fotoğrafı denilince sayısız çekilsin, her mutlu anımız defalarca portrelensin isteriz.

Düğün fotoğrafı konusunda doyumsuz oluruz. Aileler, hısım, akraba herkes de fotoğraf ister veya kendileri de fotoğraf çekerek o anı ölümsüzleştirirler. Fotoğraflar evimizde her yerde, iş yerinde masamızda ve daha birçok yerde ruhumuza hitap eder, her yeri süsler. Önemli olan düğün fotoğrafçımızı ne zaman ve nasıl seçmeliyiz ki bu en mutlu anımız ölümsüzleşsin. Düğün fotoğrafçımızı evlilik yolunda ilk adımımızı attığımız nişanımızda seçip onunla devam etmeli yani her mutlu anımızda güvenli bir şekilde fotoğraflarımızı çektirmeliyiz.

Mutlaka normal gündelik hayatımızda da fotoğraf çektiririz. Eğer çektirdiğimiz fotoğraf güzel çıkmışsa hep aynı fotoğrafçıda fotoğraf çekiniriz. Devamlılık da bizde güvene dönüşür, hem iyi, güzel, kaliteli, hem de problem yaşamamış isek tercihimiz hep aynı fotoğrafçıdan yana olur. Mutlu anlarımızda da, en mutlu anımız olan evlilik gibi aklımızda olan, denemiş olduğumuz ve bizde güven oluşturan fotoğrafçıya gitmek, fotoğraflarımızı ona çektirmek, her mutlu anımızı da onunla kalıcı kılmak isteriz.

dugun-fotografcimi2 yeni

Düğün; mutluluğun tavana vurduğu, her yerde pozitif mutluluktan gelen enerji akımının oluştuğu, yüzlerde gülücüklerin açıldığı, gönüllerde sevgi pınarı oluştuğu, insanların hem birbirlerini görmekten, hasret gidermekten hem de sevdikleri insanların evlenmelerinden mutlu oldukları sevgi selinin yaşandığı, her anı olay, her karesi portrelenmesi gerekli, mutluluğun karesi, geleceğin şifresi evlilik. Durum bu kadar vahim olunca gözümüzün önünden akıveren film gibi hayatımızı görüntülemek için işinin ehli fotoğrafçıları, özel günümüzde veya günlerimizde tutarız, tutmalıyız.

Hayat su gibi akıverir, geçmişi bazen düşünürsek bir film karesi gözümüzden geçiverir. En kalıcı eserlerdir düğün fotoğrafları, geçmişimizi anımsar, evlatlarımıza da yaşadıklarımızı gösteririz hatta gelecekte de onlara anı olarak bırakırız. Dağda açan kır çiçekleri gibi keşke her mutlu anımızı çekebilsek de ilerde daha canlı anımsayabilsek. Ama en mutlu anımız evliliğimizin her karesini ölümsüzleştirip, geleceğe, evlatlarımıza taşıyabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu