Makaleler

Monoton Bir Evlilik Yaşantısından Çıkmak İçin 5 Öneri

Monoton Bir Evlilik Yaşantısından Çıkmak İçin 5 Öneri:

Maalesef ki evlilikler ilk günkü gibi taze ve heyecanlı olamayabiliyor.

İlişkilerin bir yerden sonra monotonlaşması artık evliliklerin en büyük sorunu haline geldi.

Siz de evliliğinizin hiçbir zaman tazeliğini ve heyecanını kaybetmemesini istiyorsanız birde bizim önerilerimizi deneyin!

Onunla Sırdaş Olun:

Ne kadar uzun süre evli olursanız olun birbiriniz hakkında bilmediğiniz pek çok sır bulunmakta… Sakin, sessiz bir o kadarda romantik bir ortamda yer ayırtıp, sıcak bir çay eşliğinde aptalca sırlarınızdan bahsetmeye ne dersiniz? Komik çocukluk anılarınızdan veya özlediğiniz günleri eski günleri yâd ederek bir sıcaklık elde edebilirsiniz. Unutmayın ki sırlar insanları hiç olmadığı kadar birbirine bağlamakta…

Biraz Çılgınlığa Ne Dersiniz?

Monoton bir evliliği yeniden fitillemek aslında hiçte zor değil…  Birlikte adrenalin doruklarına çıkacağınız aktiviteler yapmayı denemelisiniz. Mesela paraşütle atlayabileceğiniz gibi aynı zamanda bungee jumping yapabilirsiniz. Bu size çok tehlikeli geliyorsa lunaparka giderek ikinize çok adrenalinli gelen oyuncaklardan bir tanesini seçebilirsiniz.

Otomatik olarak bu deneyim sizi birbirinize daha yakınlaştıracak ve eskiden hissettiğiniz o tutkuyu yeniden hissedeceksiniz.

Uyumlu Olmaya Çalışın:

Eşinizle biraz uyumlu olmaya çalışın. Eminiz ki onun size çok ihtiyacı var. Dinlemek istediği bir konser veya izlemek istediği filmler varsa mutlaka bunları birlikte yapın. Eşinizin isteklerini gerçekleştirmek onu heyecanlandıracağı gibi aynı zamanda eskisinden çok daha fazla mutlu edecektir. Evliliğinizin yeniden canlanması için birkaç film seyretmeye tabii ki katlanabilirsiniz!

Arkadaşlarınızı Çağırın:

Sizin ve arkadaşlarınızın bir arada olacağı bir organizasyon düzenleyin. Bu kendi evinizde olabileceği gibi dışarıda sakin bir mekânda olabilir. Havadan sudan sohbet etmenin yanı sıra arkadaşlarınızla sinema veya tabu gecesi de düzenleyebilirsiniz. Eşinizle arkadaşlarınızın kaynaşması elbette ki sizi de yakınlaştıracaktır. Bunun ayda bir veya haftada bir yapılması arkadaşlarınızı da ihmal etmemenizi sağlayacaktır.

İlk Buluşmayı Anımsayın:

Eşinizle nerede tanıştığınızı hatırlıyor musunuz? Daha önemlisi bunu ona yeniden hatırlatmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse sanki onunla ilk defa buluşuyormuşsunuz gibi aynı mekânda randevulaşın. Harika bir kıyafet seçimi yaparak eski anılarınızı yeniden canlandırın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu