Makaleler

Her gelin adayı için pırlanta tek taşlar

Gelin adayı için pırlanta tek taşlar

Nefes kesen tek taş bir yüzükle özellikle de pırlantaysa çok güçlü bir etki bırakabilirsiniz. Bu sade şıklığın etkisi çok uzun sürer ve her yeni gün sevgilinizin takdirini kazanmaya devam edersiniz. Prenses kesim tektaş yüzüklerden yuvarlak kesim nişan yüzüğüne ve aralarında kalan daha bir çok farklı tarz içinden onu ömür boyu mutlu edecek olanı seçin.

Pırlanta bir tek taş seçmeden önce 4C (Cut, Color, Clarity, Carat) üzerinde biraz eğitim almanız önemlidir çünkü tıpkı insanlar gibi pırlantalar da birbirlerine benzemez. 4C (Kesim, Renk, Berraklık ve Karat) üzerinde bilgi sahibi olmak zevkinize ve bütçenize en uygun seçimi yapmanız demektir. Ayrıca yüzüğün hangi metalden olacağına da sizler için hazırladığımız Metal Rehberimizden karar verebilirsiniz.

 

 

Pırlanta tek taş klasik nişan yüzüğü seçeneğidir. Uzak arayla yuvarlak parlak kesim  en popüler seçenektir ama her kesimin kendine has özel bir çekiciliği vardır.
Yuvarlak parlak kesim en çok talep gören pırlantalardır. Geçen yüz yıldan beri tasarımları da gelişmiştir. Yuvarlak parlak kesimin en önemli özelliği ateşi, ışıltısı ve parlaklığıdır.
Prenses kesim pırlantalar da son derece revaçtadır ve daha modern bir görünümleri vardır.
Markiz kesim pırlantaysa minyon elli kadınlarda özellikle çok hoş durur.
Kalp şeklinde pırlanta çok romantik ve benzersiz bir seçim olacaktır.
Zümrüt kesim pırlanta klasik zevk sahibi kadınlar için idealdir.
İnci kesim (ya da damla) kendinizi ifade etmenin benzersiz bir yoludur.
Oval kesim pırlantanın orijinal bir güzelliğe sahiptir ve geleneksellikten uzaklaşmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir.
Eğer sürpriz bir evlilik teklifi yapacaksınız pırlanta  tek taş en iyi seçenek olacaktır. Eğer kız arkadaşınız daha fazla gösteriş seviyorsa iki parçalı yüzük tercih edebilirsiniz. Aslında bazı kadınlar bu yüzükleri alyans olarak da kullanır. İki parçalı yüzüklerde,  tek taş pırlanta yüzüğünüze uyumlu, onu destekleyen, tek bir yüzükmüş görünümü veren bir yüzük daha bulunur. Diğer yüzüğün her iki kenarlarında da tek taşınızla uyumlu küçük pırlantalar bulunur.
Gelin adayı için pırlanta tek taşlar…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu