Makaleler

Kumsal Düğünü İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kumsallarda yapılan düğünler son yıllarda oldukça moda haline gelmeye başladı. Bunun temel sebebi, evlenecek insanların farklılık araması olarak da adlandırılabilir. Kumsal düğünü farklılık isteyen çiftlere hem zarif hem de oldukça farklı bir düğün imkanı sunmaktadır.

Ülkemizde de son yılların trend haline gelen düğün modelleri, açık havada oldukları için, pandemi nedeniyle daha sağlıklı bile olabilirler. Kır düğününe benzer tarzlara sahip olan, kumsallarda ve plajlarda yapılan bu düğünlerin odak noktası ise deniz manzarası.

Kumsal düğünü artıları arasında yer alan deniz manzarası eşliğinde bir düğün hazırlamak, belki de düğün açısından en uygun tercih. Deniz manzarası için ise uygun hava koşullarında misafir ağırlamak gerektiğinden, yaz ayları tercih edilen bir düğün türüdür.Kumsal İle Uyumlu Kıyafetler Giyinin

Kumsallarda ve plajlarda yapılacak olan düğünlerin konsepti de diğer düğünlerden biraz farklı olabilir. Kumsal düğünü denildiği zaman, daha açık gelinlik modelleri ve daha farklı damatlıklar giyebilirsiniz.

Aynı zamanda kumsal düğününe uygun olacak kıyafetleriniz ile diğerlerinden farklı bir düğün sergilemiş olursunuz. Seçeceğiniz kıyafetlerinizde abartıya kaçmamış olduğunuza emin olmanız gerekiyor. Kıyafetleriniz kumsal ve deniz ile uyum içerisinde olmalı. Düğününüz ise dillere destan olacaktır.

Kumsal Düğünü Saç Modelleri

Kumsal genellikle rahatı ve tatili sembolize eder. Tam olarak bu sebeple kumsal düğünü saç modelleri tercihinizi salaş biçimde tercih edebilirsiniz. Erkekler için ise hafif fönlü ve fazla abartılmamış modeller tercih edilebilir.

Kadın saç modelleri arasından tercih edeceğiniz salaş biçimde toplu veya açık modelleri sizlere önermekteyiz.  Yapacağınız tercihler sayesinde, düğününüz kumsala tam uyum sağlayacaktır.

Ayakkabı Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Kadınlar genellikle kumsala uygun ve özel olarak tasarlanmış tercihlerde bulunabilirler. Erkekler ise krem rengi takım elbiselerinin altına, krem rengi spor bir ayakkabı tercihi yapabilirler. Kumsal düğünü için ayakkabı seçimi de oldukça önemlidir. Ayakkabılarınızın sizleri saatler boyunca kum üzerinde rahat ettirmesi gerekir.Gelecek olan davetlilerinize de düğününüzün kumsalda düğün formatında olacağının bilgisini önceden vermelisiniz. Aksi takdirde, kumsal için uygun olmayan ayakkabı tercihlerinden dolayı, düğünde sıkıntılı anlar yaşanılabilir.

Kumsal Dekorasyonu ve Davetiyelerde Deniz Esintisi

Kumsalınızı dekore ederken, eski zamanlardan kalma yöntemleri veya daha yenilikçi yöntemleri deneyebilirsiniz. Misafirlerinizin oturması için ahşap tarzında sandalyeler, kumsala uyum sağlayacaklardır. Kumsal düğünü için gereksinimlerin tamamını hallettikten sonra, güzel bir davetiye de hazırlayabilirsiniz.

Güzel davetiyeleriniz için, davetiye öneri metnimizi okumanız mümkün. Davetiye öneri metnimize ekstra olarak hazırlayacağınız davetiye, denizden esintiler taşıyabilir. Sonuç olarak deniz kıyısında düzenleyeceğiniz düğününüz için insanları daha da heyecanlandırmak sizlerin ellerinde.

Kumsal düğünü yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise doğru mekan seçimi.

Doğru Kumsalı Seçmek Oldukça Önemli

Sizlere ilk olarak tavsiyemiz, böceklerden kurtulmanın bir yolunu bulmanız. Çünkü pek çok kumsalda, özellikle geceleri oldukça fazla sayıda yaşayan böcek bulunmaktadır. Kumsal düğünü yapmadan önce, böcek ve benzeri açısından en rahat olacak konumu seçmenizi sizlere tavsiye ediyoruz.Doğru konum seçimi sayesinde, muhteşem anılara sahip olma olasılığınız olan ve efsane manzaraya sahip olacak düğününüz için daha rahat hazırlanabileceksiniz

Düğün ve evlilik tavsiyeleri, yeni evlenecek çiftler için düğün paketleri, düğün hazırlıkları ihtiyaç listesi ve benzeri pek çok konu başlığını sitemiz içerisinden bulabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu