Makaleler

Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi

Düğününüze hazırlık yaparken, muhtemel ihtiyaçlarınızın her birini sizler için yazdık. Düğün hazırlıkları ihtiyaç listesi iyi planlanmalıdır. İyi plan yapılmazsa düğün anında çıkacak eksiklik ve benzeri sorunlar, oldukça can sıkıcı olabilir.

Düğün gününe yaklaşırken ne kadar da heyecanlı olduğunuzu biliyoruz. Bu heyecan içerisinde, herhangi bir şeyi atlamadan planlama yapmanız adına, sizler için aşağıda yer alan listeyi oluşturduk.

  • Detaylandırılmış yapılacaklar listesi oluşturmanız, oldukça önemli.
  • Düğün organizatörü seçimi yaparken, muhakkak profesyonel kişilerden yardım aldığınıza emin olun.
  • Düğün hazırlıkları ihtiyaç listesi yaparken atlamamanız gereken bir diğer konu, sorunlu bir akrabaya önlem almak olacaktır. Düğünlerde genelde kız ya da erkek tarafının bir akrabası içkiyi fazla kaçırır ve de düğünü kendisi hariç diğerlerine zehir eder. Bu tarz akrabalarınız mevcutsa muhakkak bu kişiler için önceden bir önlem almayı düşünmelisiniz.
  • Düğün salonu da unutmamanız gerekenler arasında. Düğün salonları, mevsimlere göre aşırı doluluk oranına sahip olabilmektedirler. Aylar öncesinden randevu almanız, hem daha ekonomik hem de daha mantıklıdır.

Listeyi konumuzun başında tamamlamamak adına, bilmeniz gereken diğer şeyler ile birlikte listenin devamını öğrenmek isterseniz, yazımızı okumaya devam etmeniz yeterli.Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi Unutulmaması Gerekenler

Kaldığımız yerden devam etmemiz gerekirse, düğün hazırlığı yukarı da belirttiğimizden daha fazla gereksinimi içerisinde barındırmaktadırlar. Düğün hazırlıkları unutulmaması gerekenler ve düğün esnasında eksik olmaması gereken daha pek çok konu sizleri beklemektedir.

Düğünleriniz hayatınızda genelde bir kere olan, oldukça özel günlerdir. Bu günler yaklaşırken, evlilik hakkında düşünmek ve yeniden bir karar almak isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Bu kararlar genellikle yanlış alınır. Bunun temel sebebi ise strestir. Stres olmadan düğün hazırlıkları yapmanız ve yanlış kararlar vermemeniz adına, sizler için listemizin devamı;

  • Düğün davetiyelerinizin tasarımını önceden yapmalısınız. Düğün günü yaklaştığı zaman davetiye göndermeniz gerekeceğinden, büyük bir stresin önceden önüne geçmiş olursunuz.
  • Özellikle düğün sırasında oluşabilecek aksilikleri önlemek adına, düğün ilk yardım çantası oluşturabilirsiniz. Bu çantanın içine leke çıkarıcıdan, ufak dikiş setine kadar aklınıza gelen her şeyi koymanız halinde, düğün esnasında oluşabilecek her türlü aksaklığa ufak önlemler almış olursunuz.
  • Fotoğrafçıları da önceden ayarlamayı ve randevu almayı unutmayın. Son günlere kalırsanız, sizler için hoş olmayacak fiyatlandırmalar veya daha kötüsü hiç fotoğrafçı bulamamanız gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.
  • Düğün hazırlıkları yaparken diğer bir gereksinim ise, düğünün kayıt altında tutulmasıdır. Fotoğrafçının yanında, kameramanlardan da randevu alarak, bu günü unutulmayacak bir şekilde dijitale aktarabilirsiniz.Daha Unutulmaz Bir Düğün İçin Düğün Hazırlıkları Listesi

Düğününüzde ihtiyaç listesini tamamladıktan sonra, akıllardan çıkmayacak ve ileride baktınız zaman sizleri mutlu edecek birkaç yöntemi sizler için sıraladık. Daha unutulmaz bir düğün için yapılması gerekenler;

  • Güzel bir düğün anı defteri oluşturmalısınız. Gelen misafirlerin doldurması için, göz önünde bir yere kalem ile koymalısınız. Uzun yıllar sonra bile sizleri mutlu edebilecek cümleler ile dolu bir defter, sizlere hatıra kalacaktır.
  • Düğün esnasında sakin kalmak için de birkaç nefes egzersizi öğrenmenizi sizlere tavsiye etmekteyiz.

Düğün ve evlilik hazırlıkları markaları ve çeşitli düğün ve evlilik makaleleri ile düğününüz için ihtiyacınız, öğrenmeniz ve dikkat etmeniz gereken her şey burada!

Bunların yanında ise sizlere, önceden hazırlamanız gereken düğün davetiyesi için bir fikir vermek istedik.ÇEKÜL Vakfı’ndan Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi İçin Nikah ve Düğün Davetiyesi

Kuşkusuz ki hepinizin ihtiyaç duyacağı şeylerden bir tanesi, düğününüze veya nikahınıza davet edeceğiniz sevdikleriniz için bir davetiye hazırlamak olacak. Tam da bu noktada ÇEKÜL’ün (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı) çok güzel bir uygulamasından bahsetmek istiyoruz. ÇEKÜL, sizler için hazırladığı nikah ve düğün davetiyelerini doğa temasıyla süslüyor. Sizlerin bu güzel gününün anlam ve öneminin yanında hem doğaya hem de eğitime dikkat çekmeyi amaçlıyor. Eğitimde fırsat eşitliğine köprü olmaya çalışırken, bağış sertifikalı ve tohum tapulu nikah ve düğün davetiyeleri ile doğal ve kültürel miras konusunda, devlet okullarında okuyan çocuklara destek veriyor. Siz de dilerseniz düğün hazırlıkları ihtiyaç listesi içindeki düğün davetiyenizi buradan temin ederek hem kendinize hem de başkalarına fayda sağlayabilirsiniz.

Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ÇEKÜL

Ayrıca düğün hazırlıkları ihtiyaç listesi içine giremeyecek kadar da değerli olduğunu düşündüğümüz iki başlığı daha sizlere söylemek istiyoruz. Bunlar da tabii ki ilklerden olan ilk yüzük ve ilk tatil.

Ariş Pırlanta ile Baget Pırlanta Modelleri

Sizleri şimdi de düğün hazırlıkları ihtiyaç listesinden bir önceki aşamaya götürüyoruz. Bu listeye belki bu aralar bakmaya başladınız bile, çünkü evliliğiniz kesin gibi. Peki ya evlenme teklifi için güzel bir pırlanta hoş olmaz mıydı sizce de? İşte bu yüzden, evetlerin daha parlak olması adına sizlere Ariş Pırlanta’nın baget kesim pırlanta modellerine bir bakmanızı öneriyoruz. Minimal, şık ve modern tarzda sizlere sunulan baget pırlanta modelleri unutulmaz anların kahramanı olmanızı sağlayacak. Tasarım ve usta işçiliği ile fark yaratırken, en unutulmaz anınızda yanınızda olacak.

Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi Ariş PırlantaTatilsepeti.com ile Balayı Seçenekleri

Bu sefer de sizleri düğün hazırlıkları ihtiyaç listesinden bir sonraki aşamaya götürüyoruz. Yapılan düğün sonrasındaki yorgunluğu atmanın, beraber vakit geçirmenin en güzel olduğu aylardan biridir balayı. Balayını da en güzel şekilde geçirmek için sizlere Tatilsepeti’ne bakmayı tavsiye edebiliriz. Deniz, kum ve güneşin olduğu bir tatil mi istiyorsunuz, yoksa bolca gezebileceğiniz bir tatil mi? Kışın mı gitmek istiyorsunuz yazın mı? Belki de bahar aylarını tercih ediyorsunuz. Tercihiniz ne olursa olsun yılın her döneminde sizlere özel tatil fırsatları ile gitmek istediğiniz yer sizleri bekliyor olacak. Ayrıca nasıl gideceğim diye de endişelenmenize gerek kalmadan transfer araçları da hizmetinize sunulmuş olacak. Düğün hazırlıkları ihtiyaç paketi içerisinde balayı seçeneğini de son aşamaya eklemeyi unutmayın.

Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi Tatil Sepeti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu