Makaleler

Gelin Saçı Ve İncelikleri

İnsanın hayatında evleneceği gün en özel günüdür. Bu özel günü yaşayacak olan kişi tabii ki de kusursuz olmak ister. Gelinliği, makyaj, gelin saçı seçimi günler öncesinden düşünülür ve seçilir. Güzel bir gelin olmak her gelin adayının hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için en ince detaylara bile dikkat edilmesi gerekir. En önemli detaylardan biride gelin saçıdır. Çünkü gelin saçı gelinliğinizi ve makyajınızı tamamlar ve hepsi bir bütünlük oluşturur.

Gelin saçı için öncelikli olarak güvendiğiniz ve işini ustalıkla yapan bir kuaförle anlaşmaktır. Düğün öncesi saçınızla ilgili tüm detayları kendisiyle konuşabilir hatta bir saç provası yaptırabilirsiniz. Gelin saçınızda kullanacağınız aksesuarlarınızı kuaföre götürüp uygun saç modelleri deneyebilirsiniz. Gelin saçı modeli tercih ederken düğününüzün nasıl bir mekânda olacağı, mevsim koşulları, gelinliğinizin modeli gibi ayrıntılara dikkat edilmelidir.

Saçınız kısa ise kuaförünüzden postiş gibi saç uzatabileceğiniz aksesuarlar kiralayabilirsiniz. Eğer düğününüz sıcak bir yaz gününde açık bir alanda olacaksa açık saç modelleri tercih edilebilir. Hatta çiçekli taçlar, ışıl ışıl tokalarla yarı toplanmış bir gelin saçı çok hoş olacaktır. Kapalı mekânlarda daha çok toplu modeller tercih edilebilir. Yüksekten toplanan topuzlar üzerine yerleştirilmiş gelin tacınız ya da boyundan toplanmış ve çiçeklerle çevrilmiş modern bir topuz da seçimleriniz arasında olabilir.

Düğün öncesi saçınızla ilgili tüm detayları kendisiyle konuşabilir hatta bir saç provası yaptırabilirsiniz.
Gelin saçı için öncelikli olarak güvendiğiniz ve işini ustalıkla yapan bir kuaförle anlaşmaktır.

Topuz seçimi konusunda yüz hatlarınız daha çok belirleyici oluyor. Çünkü her yüz hattına her topuz modeli yakışmıyor. Bu konuda kuaförünüz tecrübesiyle size bilgiler verecektir. Gelin saçında daha çok topuz modeller tercih ediliyor olsa da gelin saçı olarak birçok modern modeller yapılıyor. Değişik örgü modelleri, yarı dağınık modeller, açık modeller, yandan uygulanan dağınık topuzlar gibi. Özellikle topuz tercihlerinde gelin damat arasındaki boy farkı dikkate alınmalıdır.

Tercih edilen sıradan bir gelin saçı modeli bile güzel bir gelin olmanızın sebebi olabilir. Önemli olan size yakışanın uygulanmış olmasıdır ve tabi ki de aksesuarlarınız. Çiçekler, ışıltılı tokalar ile tasarlanmış sade bir model bile çok güzel bir gelin saçı olmasına sebep olabilir. Ayrıca saç renginizin de uygulanacak gelin saçı modelinde önemli bir etkisi olacaktır. Çünkü bazı saç renkleri modelin daha çok kendisini fark ettirmesine sebep olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu